آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ورودی مالی ETF دارایی های دیجیتال ایالات متحده در چهار هفته به مبلغ ۷.۷ میلیارد دلار رکورد زد!😲

ورودی مالی ETF دارایی های دیجیتال ایالات متحده در چهار هفته به مبلغ ۷.۷ میلیارد دلار رکورد زد!😲

ورودی مالی ETF دارایی های دیجیتال ایالات متحده در چهار هفته به مبلغ ۷.۷ میلیارد دلار رکورد زد!

به گزارش زوم ارز، مطابق گزارشی که در تاریخ ۶ فوریه توسط CoinShares منتشر شده است، صندوق‌های مدیریت دارایی‌های دیجیتال همچنان رکوردهای جدید در حوزه خود به ثبت می‌رسانند. در حال حاضر، محصولات سرمایه‌گذاری با پشتوانه رمزنگاری به ارزش ۷.۷ میلیارد دلار در مجموع جریان ورودی در ایالات متحده آمریکا ثبت شده‌اند.

جیمز باترفیل، رئیس بخش تحقیقات CoinShares، درباره این موضوع بیان داشت که بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیشترین سرمایه ورودی را در محصولات سرمایه‌گذاری با پشتوانه رمزنگاری تجربه کرده است.

جریان ورودی بیت کوین در هفته گذشته به ۷۰۳ میلیون دلار رسید

با توجه به گزارش جیمی باترفیل، در طول هفته گذشته، حجم ورودی بیت کوین به مجموع ۷۰۳ میلیون دلار رسید. این مقدار، ۹۹ درصد از کل جریان ورودی ثبت شده در این دوره زمانی را شامل می‌شود. همچنین، در حین حرکت‌های کوتاه‌مدت صندوق بیت کوین، خروجی به ارزش ۵.۳ میلیون دلار ثبت شده است. این نشان می‌دهد که قیمت دارایی دیجیتال در معاملات منفی قرار گرفته است.

باید توجه داشت که این گزارش تنها به مورد ورودی بیت کوین در زمان‌های ابتدایی فوریه متعلق نیست. از زمان راه‌اندازی ETF بیت کوین در ۱۱ ژانویه، مجموع جریان ورودی به ۷.۷ میلیارد دلار رسیده است.

همچنین، مجموع خروجی‌ها حدود ۶ میلیارد دلار بوده و حدود ۱.۶ میلیارد دلار از کل جریان ورودی تا به امروز قفل شده است. مجموع دارایی‌های تحت مدیریت جهانی (AUM) نیز بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار است.

اطلاعات بیشتر نشان می‌دهد که ۷۰۸ میلیون دلار جریان ورودی ثبت شده است، در حالی که حجم معاملات ETP به ۸.۲ میلیارد دلار کاهش یافته است. در هفته گذشته، مجموع معاملات ETP به مقدار ۱۰.۶ میلیارد دلار بوده که این رقم به عنوان یک رکورد تاریخی در نظر گرفته می‌شود. با این حال، این مقدار همچنان بالاتر از میانگین هفتگی ۱.۵ میلیارد دلاری برای کل معاملات ETP در سال ۲۰۲۳ است.

در طول هفته گذشته، محصولات سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال شاهد جریان ورودی قابل توجهی به مقدار ۷۰۸ میلیون دلار بودند. این کاهش در حجم معاملات ETP به کاهش جریان خروجی در صندوق Grayscale Bitcoin Trust ETF بازمی‌گردد. بر اساس گفته‌های باترفیل، جریان خروجی GBTC در هفته گذشته به مبلغ ۹۲۶.۷ میلیون دلار رسید.

همچنین، جریان خروجی در ایالات متحده نشان می‌دهد که ETFهای ProShares مبلغ ۱۰۸.۹ میلیون دلار از سرمایه دیجیتال خود را به جایی دیگر منبه منظور انتقال کرده‌اند. همچنین، جریان خروجی در اروپا نیز مشاهده شده است، به طوری که شرکت Sweden XBT Provider AB مبلغ ۸.۲ میلیون دلار را خارج کرده و ETC Issuance GmbH در آلمان ضرری به مبلغ ۸.۶ میلیون دلار را ثبت کرده است. همچنین، شرکت Purpose Investments Inc ETF با خروجی به مبلغ ۳۶.۵ میلیون دلار نیز در این لیست حضور دارد.

سولانا به حرکت خود ادامه می دهد

بیت کوین ممکن است ارزشمندترین دارایی دیجیتال باشد، اما برخی از آلت‌کوین‌ها نیز تأثیر قابل توجهی بر سرمایه‌گذاران دارند.

برای مثال، سولانا در طول هفته گذشته حدود ۱۳ میلیون دلار ورودی را جذب کرد. همچنین، محصولات سرمایه‌گذاری در اتریوم و آوالانچ نیز با جمعاً ۶.۴ و ۱.۳ میلیون دلار ورودی، به ترتیب دنبال سولانا قرار گرفتند.

در عین حال، سهام مبتنی بر فناوری بلاکچین نیز توانستند جمعاً ۱۱ میلیون دلار ورودی را جذب کنند، اما به میزان ۱۴۷ میلیون دلار در قالب خروجی نیز مواجه شدند.

به نظر می‌رسد که یکی از دلایل اصلی برای حجم بالای خروجی در اروپا و سایر مناطق، هزینه‌های بالای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین است. بیشتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین، به خصوص در ایالات متحده، خدماتی را به سرمایه‌گذاران عرضه می‌کنند که هزینه‌های مقرون به صرفه‌تری دارند.

به عنوان نمونه، مدیران صندوق‌های رمزنگاری سنتی مانند Grayscale در حدود ۱.۵ درصد کارمزد مدیریت دریافت می‌کنند، در حالی که خدمات نسل جدید حدوداً بین ۰.۲ تا ۰.۵ درصد کارمزد دارند.

این کارمزدها بالا، عامل تعیین‌کننده‌ای در جابجایی سرمایه‌های دیجیتال به ایالات متحده در چهار هفته گذشته بوده است. به عنوان مثال، در طول هفته گذشته، ETF‌های بیت کوین مستقر در ایالات متحده حدود ۷۲۱ میلیون دلار ورودی را جذب کردند و ETF‌های جدید منتشر شده حدود ۱.۷ میلیارد دلار ورودی ثبت کردند.


منبع: cryptonews.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده