اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حمایت صندوق بین المللی پول از ارز دیجیتال بانک مرکزی

حمایت صندوق بین المللی پول از ارز دیجیتال بانک مرکزی

به گزارش زوم ارز، برای مدت‌ها، صندوق بین المللی پول از طرفداران ارز دیجیتال بانک مرکزی بوده‌است. بانک‌های مرکزی از سراسر جهان به دنبال دارایی دیجیتال برای جایگزینی پول نقد بوده‌اند، و بسیاری از آن‌ها بخش زیادی از این مسیر را طی کرده‌اند. اخیرا، کریستالینا جورجیوا، رییس این صندوق، از اقدام اخیر به سوی ارز دیجیتال بانک مرکزی خبردار شد و برای بار دیگر حمایت خود از آن‌ را اعلام کرد.

“ما می‌دانیم که اقدام‌ها به سوی ارز دیجیتال بانک مرکزی، تاثیر گرفته از نبوغ این بانک‌ها، در حال گسترش است. با همه‌ی این‌ها، حدود صد کشور در حال بررسی ارز دیجیتال بانک مرکزی در درجات مختلف هستند. برخی در حال تحقیق، برخی دیگر در حال آزمایش، و تعداد کمی در حال ارائه ی این نوع از ارز به طور عمومی هستند”.

در بین صد کشوری که جورجیوا از آن‌ها یاد کرد، تعداد زیادی از آن‌ها در مرحله‌ی توسعه هستند. هرچند، برخی از آن‌ها مانند مکزیک هنوز در حال تصمیم‌گیری اولیه برای راه‌اندازی آن هستند.

همانطور که جورجیوا اعلام کرد، ارز دیجیتال نکات مثبت زیادی برای بانک‌های مرکزی و دولت‌ها دارند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

“در صورتی که ارز دیجیتال بانک مرکزی معقولانه طراحی شوند، می‌توانند انعطاف‌پذیری بیشتر، امنیت بیشتر، دسترسی بیشتر و هزینه‌های کمتری از انواع خصوصی دارایی دیجیتال ارائه دهند. به طور واضح، این موارد برتری‌های این شکل از دارایی در مقایسه با دارایی دیجیتال بدون پشتوانه که بدون ساختار محکم و مطمئن هستند، به شمار می‌روند. حتی استیبل‌کوین‌ها که مدیریت و قانون‌گذاری بهتری دارند نیز نمی‌توانند به خوبی ارز دیجیتال بانک مرکزی باشند”.

هرچند، عموم مردم و شرکت‌ها به اندازه‌ی IMF به پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی تمایل ندارند. با وجود پشتوانه‌ی بهتر و امنیت بالاتر، نظرسنجی اخیر نشان داد که بیشتر مردم از دخالت مقامات رسمی و دولتی به رمز ارزها، به دلیل نگرانی‌های حریم خصوصی، هراس دارند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا