آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟

چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟

چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟، صرافی نوبیتکس یکی از صرافی‌های ایرانی است که خدمات و امکانات مختلفی را در قالب ارزهای دیجیتال به کاربران ارائه می‌دهد. افراد بایستی برای انجام معاملات در این صرافی در مرحله اول به ثبت نام و احراز هویت بپردازند. لازم به ذکر است که نوبیتکس دارای سطوح کاربری مختلفی است که هرکدام امکانات خاصی را برای کاربران به ارمغان می‌آورند. در ادامه بررسی خواهیم نمود که چگونه در این صرافی ترید کنیم، نحوه ثبت نام و احراز هویت در این صرافی چگونه است و همچنین به معرفی سطوح کاربری در صرافی نوبیتکس و میزان کارمزد برای انجام معاملات خواهیم پرداخت.

چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟

برای ترید در صرافی نوبیتکس و انجام معاملات در مرحله اول باید وارد وب سایت صرافی نوبیتکس شده و به ثبت نام بپردازید. پس از اینکه فرم ثبت نام را تکمیل نمودید، برای اینکه بتوانید از امکانات بیشتری در صرافی نوبیتکس بهره‌مند شوید، نیاز است تا به احراز هویت بپردازید. شما با احراز هویت در سطوح کاربری بالاتر، می‌توانید از مزایای زیادی در این صرافی استفاده کنید. در قسمت‌های بعدی به نحوه ثبت نام و احراز هویت در صرافی نوبیتکس خواهیم پرداخت.

پس از ثبت نام و احراز هویت، برای ترید نیاز است تا کیف پول خود را در صرافی نوبیتکس شارژ کنید. شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “کیف‌های من”، به شارژ حساب اسپات، تعهدی و نوبیفای خود در صرافی نوبیتکس بپردازید. پس از اینکه حساب خود را شارژ نمودید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “بازار”، وارد بازار معاملاتی نوبیتکس شوید. در پلتفرم معاملاتی صرافی نوبیتکس، شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای جفت ارز مورد نظر، تغییرات ۲۴ ساعته قیمت، حجم معاملات و … را مشاهده نمایید. همچنین در این صفحه نموداری قرار دارد که می‌توانید با استفاده از ابزار آن، به تحلیل رمزارز بپردازید. قیمت و مقدار مورد نظر و نوع سفارش خود را ثبت نموده و ترید را آغاز کنید.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید در صرافی نوبیتکس به ثبت سفارش سریع بپردازید. در این نوع از سفارش، کافیست رمزارز مورد نظر را به همراه مقدار وارد نموده و بر روی گزینه “خرید” یا “فروش” کلیک کنید. در اینجا سفارش شما به صورت آنی انجام خواهد شد.


نحوه ثبت نام در صرافی نوبیتکس

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفتیم برای انجام معاملات یا ترید در صرافی نوبیتکس، نیاز است تا در مرحله اول به انجام ثبت نام در این صرافی بپردازید. در ادامه مراحل ثبت نام را بررسی خواهیم نمود.

 1. در مرحله اول نیاز است وارد وب سایت صرافی نوبیتکس به آدرس nobitex.ir شوید و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.
 2. سپس فرم ثبت نام را تکمیل نموده که باید اطلاعاتی همچون شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. همچنین یک رمزعبور برای حساب خود انتخاب کرده که حداقل ۷ کاراکتر و شامل اعداد و حروف انگلیسی باشد.
 3. در ادامه عبارت امنیتی که در صفحه ثبت نام نمایش داده می‌شود، وارد کنید و اگر دارای کد دعوت هستید آن را نیز در قسمت مربوط به خودش وارد نمایید.
 4. در انتها یک کد ۶ رقمی به شماره تلفن همراه شما ارسال شده که آن را باید وارد نمایید و بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

احراز هویت در سطح یک کاربری در نوبیتکس چگونه است؟

بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام، می‌توانید به احراز هویت در سامانه صرافی بپردازید. برای احراز هویت در سطح یک کاربری، روی گزینه “احراز هویت” کلیک کنید و سپس بر روی “ارتقا به سطح ۱” بزنید. در این مرحله، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید که شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی ده رقمی و تاریخ تولد است. توجه داشته باشید که اطلاعات هویتی پس از تایید قابل تغییر یا ویرایش نیستند و باید اطلاعات دقیق و هماهنگ با کارت ملی شما باشد.

همچنین باید یکی از گزینه‌های کارت ملی جدید، کارت ملی قدیمی، شناسنامه جدید، کارت پایان خدمت یا معافیت و یا گواهینامه را انتخاب کنید و تصویر آن را آپلود کنید.

پس از ارسال اطلاعات هویتی، درخواست شما بررسی شده و نتیجه آن از طریق ایمیل و بخش اعلانات پنل کاربری به شما اطلاع داده خواهد شد.


احراز هویت در سطح دو کاربری در نوبیتکس چگونه است؟

پس از اینکه احراز هویت شما در سطح یک کاربری به اتمام رسید، می‌توانید سطح کاربری خود را ارتقا داده و از امکانات بیشتری در صرافی نوبیتکس استفاده کنید.

ابتدا از صفحه اصلی حساب کاربری خود بر روی گزینه “احراز هویت” کلیک کنید. سپس، بر روی گزینه “ارتقا به سطح ۲” کلیک نمایید.

در این مرحله، باید اطلاعات محل سکونت خود از جمله استان، شهر، کد پستی ۱۰ رقمی، آدرس، و تلفن ثابت منزل خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

در ادامه ، باید یکی از روش‌های “تایید هویت هوشمند” یا “تایید هویت با ارسال عکس” را برای ادامه روند تایید هویت تصویری انتخاب کنید. اگر انتخاب شما “تایید هویت هوشمند” باشد، باید شماره سریال کارت ملی هوشمند و ویدئوی موافقت با قوانین همراه با یک اسکن از چهره خود با دوربین سلفی را ارسال کنید. اما اگر انتخاب شما “تایید هویت با ارسال عکس” باشد، باید متن تعهدنامه، یک مدرک شناسایی معتبر و عکس طبق الگوی مشخص شده را ارسال کنید. پس از انتخاب روش، بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

در این مرحله، متن نمایش داده شده را با دست و خوانا روی یک کاغذ سفید بنویسید و امضا کنید و سپس بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید.

در مرحله بعدی، یکی از مدارک شناسایی خود را مانند کارت ملی جدید، کارت ملی قدیم، شناسنامه جدید، شناسنامه قدیمی، گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت یا پاسپورت را آماده کنید و بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید.

سپس، متن تعهدنامه را در دست راست و مدرک هویتی را در دست چپ نگه دارید و از شخصی بخواهید از شما عکس بگیرد. عکس شما باید به صورتی باشد که هر دو دست به شکل کامل در قاب بیفتد و پوشش آقایان و بانوان در عکس مطابق با عرف باشد. همچنین، مدارک را با دست نگه دارید و از چسباندن آنها به کاغذ خودداری کنید. عکس باید واضح و با کیفیت باشد و هیچ ویرایشی روی آن اعمال نشده باشد. پس از آماده‌سازی عکس، بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید. در مرحله نهایی، با کلیک بر روی گزینه “انتخاب فایل”، عکس تایید هویت خود را جهت بررسی توسط کارشناسان بارگذاری کنید و سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید. در انتها، منتظر بمانید تا اطلاعات هویتی شما توسط کارشناسان صرافی بررسی شده و مورد تایید قرار گیرد تا بتوانید در سطح دو کاربری فعالیت کنید.


سطوح کاربری در صرافی نوبیتکس

سطوح کاربری در صرافی نوبیتکس
سطوح کاربری در صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس سیستم جدیدی برای احراز هویت کاربران با تعریف سطوح حساب کاربری ارائه کرده است. این سیستم با هدف ایجاد یک فضای کاملاً سالم و بدون دغدغه برای کاربران فعال طراحی شده است. در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 1. سطح ۱

 • کاربران با داشتن شماره موبایل و کد ملی (به همراه کارت ملی) در این سطح قرار می‌گیرند.
 • ویژگی‌های این سطح شامل امکان واریز نامحدود ارز دیجیتال، مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به‌صورت نامحدود می‌باشد.
 • سقف واریز ریالی برای کاربران این سطح در ۲۴ ساعت اخیر ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.
 • سقف برداشت رمزارز در ۲۴ ساعت اخیر معادل ۱ میلیون تومان و سقف برداشت ریال معادل ۵۰ میلیون تومان می‌باشد.
 1. سطح ۲

 • کاربران با داشتن شماره موبایل، کد ملی (به همراه کارت ملی) و احراز هویت تصویری در این سطح قرار می‌گیرند.
 • امکان واریز ریالی از طریق درگاه شتابی و مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به‌صورت نامحدود برای کاربران این سطح فراهم است.
 • سقف برداشت رمزارز و ریالی در ۲۴ ساعت اخیر برای این سطح ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد.
 1. سطح ۳

 • کاربرانی که حداقل یک ماه از سابقه فعالیت در سطح ۲ آنها گذشته و حداقل ۵۰۰ میلیون تومان واریز ریالی داشته‌اند، می‌توانند به منظور ارتقا به سطح ۳ کاربری با مراجعه به پشتیبانی درخواست خود را ثبت نمایند.
 • در این سطح، امکان واریز رمزارز به‌صورت نامحدود و امکان واریز تومانی از طریق شتابی مشابه سطح ۲ فراهم است.
 • سقف برداشت تومان و رمزارز در ۲۴ ساعت اخیر برای کاربران این سطح معادل ۲ میلیارد تومان می‌باشد.
 1. حساب حقوقی

 • امکان ایجاد حساب حقوقی در نوبیتکس با ارائه مدارک مربوطه وجود دارد.
 • محدودیت‌ها و ویژگی‌های حساب حقوقی مشابه سطح ۳ می‌باشد و امکان ارتقاء به سطح ویژه را نیز دارند.
 1. سطح ویژه

 • کاربران سطح ۳ که به مدت ۳ ماه به‌صورت مداوم با میانگین حجم مبادلات ۵ میلیارد تومان در ماه با نوبیتکس کار کرده‌اند، می‌توانند درخواست ارتقاء به سطح ویژه را داشته باشند.

کارمزد در صرافی نوبیتکس چگونه است؟

کارمزد در صرافی نوبیتکس چگونه است؟
کارمزد در صرافی نوبیتکس چگونه است؟

کارمزد معاملات در سامانه نوبیتکس به صورت درصدی از مبلغ کل معامله محاسبه می‌شود و این محاسبات بر اساس شرایط زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد معاملات به صورت درصدی از حجم معامله محاسبه می‌شود و از هر دو طرف معامله (خریدار و فروشنده) کسر می‌شود.
 • در صورت فروش ارز دیجیتال و دریافت ریال، کارمزد بر اساس درصدی از مبلغ ریالی محاسبه می‌شود و برعکس، در صورت خرید ارز دیجیتال با ریال، کارمزد بر اساس درصدی از مقدار ارز دیجیتال محاسبه می‌شود.
 • مبلغ دقیق کارمزد برای هر معامله هنگام ثبت آن از طریق سامانه نوبیتکس نمایش داده می‌شود.
 • کارمزد برای سفارشات ‌میکر (بازارساز) و تیکر (سفارش‌بردار) متفاوت است. ‌میکر کاربری است که سفارش خود را با قیمت مشخصی ثبت می‌کند و تیکر کاربری است که از بین سفارش‌های موجود در لیست سفارش‌ها انتخاب می‌کند. کارمزد برای تیکر در زمان ثبت سفارش نمایش داده می‌شود، اما اگر سفارش به عنوان ‌میکر ثبت و سپس اجرا شود، کارمزد میکر کسر می‌شود.
 • کارمزد برای معاملات در بازارهای تتری و تومانی متفاوت است. بازارهای تتری با مقصد تتر (مانند بیت‌کوین/تتر) و بازارهای تومانی با مقصد تومان (مانند بیت‌کوین/تومان) اشاره دارند.
 • پله‌های کارمزدی در سامانه نوبیتکس بر اساس حجم معاملات سی روز گذشته تغییر می‌کنند و محاسبات حجم معاملات سی روز گذشته هر روز در ساعات ۰۴:۰۰-۰۳:۰۰ بامداد به‌روزرسانی می‌شوند.

کارمزد معاملات برای تمامی سطوح کاربری بر اساس حجم معاملات سی روز گذشته، مطابق جدول زیر محاسبه می‌شود:

پله کارمزدی حجم معاملات ۳۰ روز گذشته تومانی تتری
پایه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان میکر: ۰.۲%          تیکر: ۰.۲۵% میکر: ۰.۱%          تیکر: ۰.۱۳%
VIP1 بین ۱۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان میکر: ۰.۱۷%        تیکر: ۰.۲% میکر: ۰.۰۹۵%       تیکر: ۰.۱۲%
VIP2 بین ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان میکر: ۰.۱۵%        تیکر: ۰.۱۹% میکر:  ۰.۰۹%        تیکر: ۰.۱۱%
VIP3 بین ۱ میلیارد تا ۵ میلیارد تومان میکر: ۰.۱۲۵%      تیکر: ۰.۱۷۵% میکر: ۰.۰۸%         تیکر: ۰.۱%
VIP4 بین ۵ میلیارد تا ۲۰ میلیارد تومان میکر: ۰.۱%          تیکر: ۰.۱۵۵% میکر: ۰.۰۷%         تیکر: ۰.۱%
VIP5 بین ۲۰ میلیارد تا ۸۰ میلیارد تومان میکر: ۰.۰۹%        تیکر: ۰.۱۴۵% میکر: ۰.۰۶۵%       تیکر: ۰.۰۹۵%
VIP6 بیش از ۸۰ میلیارد تومان میکر: ۰.۰۸%        تیکر: ۰.۱۳۵% میکر: ۰.۰۶%         تیکر: ۰.۰۹%

سوالات متداول

 1. چگونه می‌توان در نوبیتکس ترید کرد؟

برای ترید در نوبیتکس، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس به پلتفرم خرید و فروش مربوطه بروید. در این صفحه، شما می‌توانید انواع دارایی‌ها را مشاهده کرده و سفارش خرید یا فروش را ثبت نمایید.

 1. آیا در نوبیتکس می‌توان به صورت آنلاین ترید کرد؟

بله، نوبیتکس دارای یک پلتفرم ترید آنلاین است که به شما امکان می‌دهد از راه دور و از هر کجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، ترید کنید.

 1. آیا نوبیتکس دارای اپلیکیشن موبایل است؟

بله، نوبیتکس دارای اپلیکیشن‌های موبایل برای سیستم‌عامل‌های iOS و Android است که امکان دسترسی به پلتفرم و ترید از طریق تلفن‌های همراه را فراهم می‌کند.

 1. چگونه می‌توان با پشتیبانی نوبیتکس ارتباط برقرار کرد؟

برای تماس با پشتیبانی نوبیتکس، می‌توانید از راه‌های ارتباطی مختلفی مانند تلفن، ایمیل یا چت آنلاین استفاده کنید. اطلاعات تماس با پشتیبانی در وب‌سایت یا اپلیکیشن نوبیتکس قابل دسترسی است.


کلام پایانی درباره چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟

در این مقاله بررسی نمودیم که چگونه در صرافی نوبیتکس به ترید بپردازیم. همانطور که گفته شد، برای ترید در صرافی نوبیتکس در ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد نمایید و در این صرافی ثبت نام کنید. سپس نیاز است تا به احراز هویت بپردازید. صرافی نوبیتکس دارای سطوح کاربری مختلفی است که هر کدام مزایای مربوط به خود را داشته و هر چه سطح کاربر بالاتر باشد، می‌تواند از امکانات بیشتری در صرافی نوبیتکس بهره ببرد. امیدواریم که با خواندن این مقاله مطالب مفیدی دریافت نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟” با ما همراه بودید.


 1. آموزش کار با صرافی نوبیتکس Nobitex
 2. آیا صرافی نوبیتکس معتبر است؟
 3. مزایا و معایب صرافی نوبیتکس
 4. ثبت نام در صرافی نوبیتکس چگونه است؟
 5. چگونه در صرافی نوبیتکس ترید کنیم؟
تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده