آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هر ۱۰۰۰ ساتوشی چند تومان است؟

هر 1000 ساتوشی چند تومان است؟

هر ۱۰۰۰ ساتوشی چند تومان است؟

بیت کوین (BTC) یک ارز دیجیتال است که به عنوان پول و نوعی پرداخت خارج از کنترل یک شخص، گروه یا نهاد طراحی شده است. این امر نیاز به مشارکت شخص ثالث را در تراکنش‌های مالی از بین می‌برد و به ماینرهای بلاک چین که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند پاداش داده می‌شود و می‌توان این ارز دیجیتال را در تمام صرافی‌ها خریداری کرد. در واقع بیت کوین برای تغییر ساختار سیستم‌های مالی سنتی روی کار آمده است.

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ توسط یک توسعه‌دهنده ناشناس یا گروهی از توسعه‌دهندگان با نام ساتوشی ناکاموتو به عموم معرفی شد. از آن زمان این ارز به شناخته‌شده‌ترین و بزرگترین ارز دیجیتال در جهان تبدیل شده و محبوبیت آن الهام‌بخش توسعه بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر شده است. با درک ماهیت بیت کوین، به مراتب و گذر زمان افراد به خرید بیت کوین روی آوردند و رفته رفته ارزش بیت کوین نیز بیشتر شد.

درک بیت کوین به عنوان نوعی ارز دیجیتال سخت نیست. به عنوان مثال، اگر شما یک بیت کوین دارید، می‌توانید از کیف پول ارز دیجیتال خود برای ارسال بخش‌های کوچکتری از بیت کوین به عنوان پرداخت برای کالاها یا خدمات استفاده کنید. در مقابل، نحوه عملکرد واقعی بیت کوین بسیار پیچیده است. قبل از ادامه به این مورد نیز اشاره کنیم که بیت کوین بر روی سیستمی به نام بلاک چین پیاده‌سازی شده است.

در کنار آن بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده است، یک پایگاه داده مشترک از اطلاعات که از طریق تکنیک‌های رمزنگاری به هم متصل می‌شوند. سیستم توزیع شده آن به این صورت است که قدرت دست یک واحد متمرکز نیست و قدرت به صورت غیرمتمرکز توزیع شده است.

در واقع با وجود واحد اصلی بیت کوین، واحد کوچکتری به نام ساتوشی وجود دارد. در ادامه هرچیزی که نیاز است در این خصوص بدانید را توضیح خواهیم داد:

ساتوشی چیست؟

ساتوشی کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت کوین است. این نام از ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، گرفته شده است. نسبت ساتوشی به بیت کوین ۱۰۰ میلیون ساتوشی به یک بیت کوین است.

پس یعنی :

۱ بیت کوین = ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ساتوشی

با توجه به این مورد می‌توانیم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

۱.هر یک ساتوشی چند دلار است؟

در زمان نگارش این مقاله، قیمت هر بیت کوین تقریبا ۶۱ هزار دلار است که طبق همین نیز محاسبه انجام می‌دهیم.

۱ ساتوشی = ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین

که در نهایت هر یک ساتوشی ۰.۰۰۰۶۱ دلار است.

۲.هر هزار ساتوشی چند دلار است؟

هز هزار ساتوشی ۰.۶۱ دلار است.

۳.هر ساتوشی چند تومان است؟

برای محاسبه هر یک از این موارد دلار را در زمان نگارش این مقاله ۶۰۰۰۰ تومان محاسبه کردیم.

هر ساتوشی ۰.۰۰۰۶۱ دلار است، پس هر ساتوشی ۳۶.۶ تومان است.

۴.هر هزار ساتوشی چند تومان است؟ هر هزار ساتوشی ۳۶.۶۰۰ تومان است.

ساتوشی چیست؟
ساتوشی چیست؟

تاریخچه ساتوشی

ساتوشی نشان‌دهنده صد میلیونیم بیت کوین است. از آنجایی که ارزش بیت کوین به صورت تصاعدی افزایش یافته است، برای تراکنش‌های کوچک‌تر به ارزش‌های کوچک‌تر نیاز است. واحد‌های کوچک انجام تراکنش‌های بیت‌کوین را آسان‌تر می‌کنند و در عین حال برای مردم بهتر قابل خواندن هستند.

نام ساتوشی از کجا آمده است؟

ساتوشی برگرفته از نام ساتوشی ناکاموتو، شخص ناشناسی است که در سال ۲۰۰۸ وایت پیپری را منتشر کرده که بعد از آن توسعه بیت کوین و محبوبیت کریپتو آغاز شد. وایت پیپر «Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System» یک شبکه همتا به همتا را به عنوان راه‌حلی برای مشکل خرج مضاعف توصیف کرد.

دوبار خرج کردن چیست؟

یک اسکناس فیزیکی یا سکه فقط می‌تواند در یک مکان وجود داشته باشد. بنابراین، نمی‌توانید از آن برای دو تراکنش استفاده کنید. یک نفر یک کالای فیزیکی دریافت کرده و دیگری آن را گم می‌کند. کریپتوکارنسی نمایشی از مالکیت ثبت شده در یک پایگاه داده است و بدون اقدامات خاصی برای جلوگیری از آن، یک کاربر می‌تواند مالکیت یک دارایی را بیش از یک بار منتقل کند. به این مورد خرج مضاعف یا دوبار خرج کردن (Double Spending) می‌گویند.

وقتی می‌توانید دو برابر خرج کنید، می‌توانید یک کالا را در ازای کالا یا خدمات به شخصی بدهید و دوباره از آن برای معامله دیگری استفاده کنید. سیستم همتا به همتا و تأیید تراکنش یا مکانیزم اجماع، مشکل انتقال مالکیت یک ارز دیجیتال را حل کرد تا کاربر نتواند یک دارایی را دو بار خرج کند.

استفاده از ساتوشی

از ساتوشی که واحد کوچکی از بیت کوین است، می‌توان استفاده‌های گوناگونی کرد. در ادامه به بعضی از این موارد می‌پردازیم:

در اینجا دلیل اهمیت ساتوشی ها آمده است:

تسهیل تراکنش‌های خرد: خود بیت کوین می‌تواند بسیار ارزشمند باشد ولی تاحدودی آن را برای خریدهای کوچک غیرعملی کند. ساتوشی‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا تراکنش‌های کوچکی را مشابه نحوه عملکرد سنت با دلار انجام دهند. این مورد می‌تواند برای خرید چیزهایی مانند قهوه، محتوای دیجیتال یا انعام دادن به سازندگان آنلاین مفید باشد.

خوانایی بهبود یافته: وقتی با کسری از بیت کوین سروکار دارید، استفاده از ساتوشی می‌تواند درک مسائل را بسیار آسان‌تر کند. به عنوان مثال، دیدن قیمتی که به عنوان ۲,۱۹۷,۵۷۰ ساتوشی مشخص است، واضح‌تر از ۰.۰۲۱۹۷۵۷ بیت کوین است، به خصوص برای تراکنش‌های روزمره.

کارمزد تراکنش: تراکنش‌های بیت‌کوین شامل هزینه‌هایی است که به استخراج‌کنندگانی که شبکه را تأیید و ایمن می‌کنند پرداخت می‌شود. این کارمزدها معمولاً بر حسب ساتوشی تعیین می‌شوند و امکان کنترل دقیق‌تری بر هزینه‌های تراکنش را فراهم می‌کنند.

استفاده از ساتوشی
استفاده از ساتوشی

ساتوشی چه تفاوتی با سایر ارزهای دیجیتال دارد؟

بسیاری از ارزهای دیجیتال از واحد‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، بیت کوین تنها از ساتوشی به عنوان یک واحد استفاده کرده، در حالی که اتریوم در این راستا از چندین واحد استفاده می‌کند.

در قسمت بالا محساباتی را در خصوص ساتوشی انجام دادیم، اما راه‌حل چگونه است؟ برای رسیدن به نرخ ساتوشی به دلار آمریکا، قیمت فعلی بیت کوین را بر ۱۰۰ میلیون تقسیم کنید.

همچنین ساتوشی‌ها را می‌توان با استفاده از سیستم متریک برای درک آسان‌تر به کار برد:

  • میلی بیت کوین (mBTC) = 100000 ساتوشی
  • میکروبیت کوین (µBTC) = 100 ساتوشی

همانطور که گفتیم اتریوم نیز واحدهای زیادی دارد که می‌توان به فینی، وی، جی وی و… اشاره کرد. اتریوم از واحدهای متفاوتی برای مقادیر معادل خود استفاده می‌کند که وی (wei) کوچکترین واحد اتر است.

اتر دارای واحدهای بیشتری است، اما این موارد به صورت گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. هر دو یعنی بیت کوین و اتر ارزش بازار متفاوتی دارند، بنابراین یک ساتوشی ارزش پولی متفاوتی نسبت به یک اتر دارد. علاوه بر این، هر دو ارزش بازار متفاوتی در طول روز خواهند داشت زیرا قیمت‌ها به سرعت در حال نوسان هستند.

ساتوشی ناکاموتو چقدر بیت کوین دارد؟

شایعه شده است که ساتوشی ناکاموتو دارای ۱.۱ میلیون بیت کوین در چندین حساب است، اما هیچ کس ۱۰۰٪ مطمئن نیست که این حساب‌ها متعلق به خالق بیت کوین است.

ساتوشی ناکاموتو چقدر بیت کوین دارد؟
ساتوشی ناکاموتو چقدر بیت کوین دارد؟

درک ساتوشی و آینده آن

پس متوجه شدیم که ساتوشی کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین است یعنی ۱۰۰ میلیون ساتوشی در هر بیت‌کوین وجود دارد. این واحد به نام ساتوشی ناکاموتو، فرد یا گروهی که بیت کوین را اختراع کرد، نامگذاری شده است. همچنین بحث در مورد ساتوشی آسان‌تر است؛ زیرا اعدادی هستند که مردم به طور کلی بهتر آن را درک می‌کنند. احتمالا در آینده نیز بیشتر در خصوص این واحد بیت کوین یعنی ساتوشی خواهید شنید، زیرا با پذیرش و قانونگذاری بیت کوین، این احتمال وجود دارد که ساتوشی به طور گسترده‌ای به عنوان راه حلی برای پرداخت‌های خرد استفاده شود.

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات
واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده