آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه ممکن است بیت‌کوین در میان اصلاح بازار قیمت خود را کاهش دهد؟

چگونه ممکن است بیت‌کوین در میان اصلاح بازار قیمت خود را کاهش دهد؟

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت‌کوین، ارز دیجیتال پرارزش، در آخرین روزهای هفته با فشار قابل ملاحظهٔ عرضه روبرو شد، که باعث بازگشت ناگهانی از بالاترین رکورد جدید (۷۳۷۵۰ دلار) شد. این کاهش ۹.۶۳٪ سبب شد قیمت به ۶۶۷۷۷ دلار برسد. با این حال، تحلیلگران بازار این کاهش را به عنوان یک پس‌روی طبیعی در یک رالی مداوم برای جلب دوبارهٔ شتاب صعودی می‌بینند.

نقد و بررسی پایداری بیت‌کوین توسط نگرانی‌های اهرمی

منبع: قیمت بیت‌کوین | Tradingview
منبع: قیمت بیت‌کوین | Tradingview

در دو ماه گذشته، بیت‌کوین یک رالی فراگرفته بود و قیمت آن از ۳۸۵۵۵ دلار به ۷۳۷۵۰ دلار افزایش یافته بود. این افزایش ۹۱٪ همراه با افزایش در حجم ورودی با اهرم از طریق ETF‌های بیت‌کوین نشان‌دهندهٔ رشد پایدار بود.

با این حال، پلتفرم تحلیلی IntoTheBlock افزایش استفاده از اهرم در بازار کریپتو را گزارش کرده است و اشاره کرده است که هزینه‌های استقراض بیت‌کوین در صرافی‌هایی مانند FBnance و Bybit به حداکثر مقدار خود رسیده است از آغاز سال ۲۰۲۱. این افزایش ممکن است نشان‌دهنده فعالیت معاملاتی بیشتر باشد که موجب می‌شود معامله‌گران به دنبال بدهی بیشتر در پوزیسیون خود بگردند، که برخی از افراد متخصص این را به عنوان یک نشانهٔ از بازار بسیار گرم تعبیر می‌کنند.

بنابراین، معامله‌گران بیت‌کوین به دنبال فروشدر آخر هفته، ناگهان تجربه شد که قیمت بیت کوین به ۶۶۹۲۵ دلار کاهش یافت. با یک زیان ۳.۶۳ درصدی در روز، خریداران در جستجوی پشتیبانی از سطح اصلاح فیبوناچی ۲۳.۶ درصد بودند. این ابزار در میان فرآیند اصلاح، مناطق تقاضای بالقوه را برای معامله‌گران فراهم می‌کند.

در صورت ادامه فشار عرضه، قیمت بیت کوین ممکن است به ۶۰۳۰۰ دلار یا ۵۶۲۰۰ دلار سقوط کند که با سطوح ۳۸.۲% و ۵۰% FIB همخوانی دارد.

الگوهای عقب نشینی تاریخی نشان می دهد که بیت کوین ممکن است به ۴۵.۵ هزار دلار اصلاح کند. بر اساس تحلیل‌های اخیر، الگوی عقب نشینی در قله اخیر بیت کوین، با هدف اصلاحی ۴۵.۵ هزار دلار محاسبه شده است.

در مورد شاخص‌های فنی، شیب متحرک ۲۰ EMA به خریداران پشتیبانی پویا را برای طولانی‌تر کردن روند بازیابی ارائه می‌دهد. همچنین، تقاطع نزولی بین MACD و خطوط سیگنال نشان‌دهنده تقویت فروشندگان است.

منبع: coingape.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده