آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

وضعیت تورم ایالات متحده چگونه است که برای ارزهای دیجیتال حیاتی است؟

وضعیت تورم ایالات متحده چگونه است که برای ارزهای دیجیتال حیاتی است؟

وضعیت تورم ایالات متحده چگونه است که برای ارزهای دیجیتال حیاتی است؟

به گزارش زوم ارز، بر اساس نظرسنجی اخیر منتشر شده در روز جمعه، افزایش انتظارات تورمی علیرغم شاخص‌های قوی اقتصادی، باعث ضربه به اعتماد مصرف‌کنندگان در ایالات متحده شده است. تحلیل مصرف کنندگان دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد که شاخص احساسات آنان در ماه می به شدت کاهش یافت، از ۷۷.۲ در آوریل به ۶۷.۴ کاهش یافت. این مقدار کمتر از پیش‌بینی‌های اجماعی که ۷۶ بود و نشان می‌دهد کاهش ۱۲.۷ درصدی را نشان می‌دهد. اما با وجود این میزان کاهش ماهانه، همچنان نسبت به سال گذشته یک افزایش ۱۴.۲ درصدی دارد.

بجای معیار احساسات بدبینانه، انتظارات تورمی برای هر دو دوره یک و پنج ساله افزایش یافت. نگرش یک ساله نسبت به ماه گذشته ۰.۳ واحد افزایش یافت و به ۳.۵ درصد رسید و به بالاترین سطح خود از نوامبر رسید. همچنین، انتظارات پنج ساله با افزایش ۰.۱ واحد درصد، به ۳.۱ درصد رسید. این افزایش به روند نزولی ماه‌های گذشته پایان داد و به بالاترین سطح خود در ماه نوامبر رسید.

مدیر نظرسنجی جوآن هسو بیان کرد که مصرف‌کنندگان در حال حاضر روندهای منفی را در چندین زمینه تجربه می‌کنند. او اظهار نگرانی کرد که این مسائل مانند تورم، بیکاری و نرخ بهره ممکن است در آینده نزدیک به سمت منفی حرکت کنند.

سایر شاخص‌های این نظرسنجی نیز مقادیر قابل توجهی از کاهش را گزارش دادند. به عنوان مثال، درآمد شرایط کنونی بیش از ۱۰ واحد متن کاهش یافت و به ۶۸.۸ رسید، همچنین شاخص انتظارات با یک کاهش ۹.۵ واحدی به ۶۶.۵ رسید. اگرچه این دو شاخص نسبت به سال گذشته بالاتر بودند، اما با کاهش ماهانه بیش از ۱۲ درصد روبرو شدند.

در نتیجه افزایش چشمگیر بازار سهام و کاهش طفیف قیمت سوخت، گزارش حاضر منتشر شده است، هرچند که قراردادهای بیکاری در هفته گذشته به بالاترین سطح خود از اواخر ماه اوت رسیده است، اما اکثر شاخص‌های بازار کار همچنان در وضعیت قوی به شمار می‌روند.

پل اشورث، یک اقتصاددان برجسته آمریکای شمالی در کتاب “کپیتال اکونومیکس”، نگرانی خود را درباره کاهش چشمگیر اعتماد بیان کرد. اشورث مورد توجه است که مقدار این کاهش قابل توجه است و نمی‌توان این موضوع را به طور قانونی با عوامل ژئوپلیتیکی یا فعالیت‌های بازار سهام در ماه آوریل توجیح داد.

از آنجایی که فدرال رزرو به عنوان مسیر کوتاه‌مدت سیاست پولی را در نظر می‌گیرد، داده‌های تورم به چالش‌های اساسی برای سیاست‌گذاران منجر می‌شود. به عبارت دیگر، میزان عدم اطمینان درباره تورم می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر هزینه‌های مصرف‌کننده در آینده داشته باشد. جفری روچ، اقتصاددان ارشد شرکت LPL Financial، در این زمینه هشدار داده است که فدرال رزرو در معرض چالش‌هایی قرار دارد تا تعادل ثبات قیمت‌ها و الزامات رشد خود را حفظ کند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

مقامات اتحادیه اروپا در جلسه هفته گذشته خود اعلام کردند که برای رسیدن به هدف تورم ۲ درصدی خود، به “اطمینان بیشتری” نیاز دارند و تورم باید به طور “پایدار” در این مقدار حفظ شود، قبل از اقدام به کاهش نرخ بهره. سیاست گذاران بر این باورند که کنترل انتظارات، نقش اساسی در کنترل تورم دارد و بر اساس نظرسنجی انجام شده در ایالت میشیگان، پس از کاهش نسبت به دوره‌های قبلی در ماه های نوامبر تا مارس سال جاری، تحول مثبتی را نشان داده است.

قیمت‌گذاری بازار به این نکته اشاره می‌کند که انتظارات قوی وجود دارد که فدرال رزرو در ماه سپتامبر شروع به کاهش نرخ استقراض کلیدی کند. این نرخ از ژوئیه ۲۰۲۳ تاکنون در بالاترین سطح خود از ۲۰ سال گذشته قرار داشته است. با این حال، چشم انداز متفاوتی وجود دارد و در یک نشست خبری پس از جلسه، رئیس فدرال رزرو، جروم پاول اعلام کرد که اقدام بعدی بانک مرکزی افزایش نرخ سود نخواهد بود.

در روز چهارشنبه، وزارت کار ایالات متحده قرار است گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ماه آوریل خود را منتشر کند که به عنوان یک نقطه داده مهم برای تورم شناخته می‌شود. بیشتر اقتصاددانان وال استریت انتظار دارند که این گزارش نشان دهد که فشارهای قیمتی اندکی کاهش یافته‌اند. شاخص CPI در ماه مارس، با رشد سالانه ۳.۵ درصد، بسیار بالاتر از هدف فدرال رزرو بود که این موضوع نشاندهنده وضعیت نگران‌کننده‌ای است.

منبع: en.bitcoinsistemi.com


بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده