آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه ارز اتریوم می تواند برای سرمایه گذاران نهادی جذاب باشد 

چگونه ارز اتریوم می تواند برای سرمایه گذاران نهادی جذاب باشد

چگونه ارز اتریوم می تواند برای سرمایه گذاران نهادی جذاب باشد

به گزارش زوم ارز، به گفته کریس کویپر، مدیر تحقیقات Fidelity، اکنون ممکن است اتریوم (ETH) نسبت به بیت کوین (BTC) مزایایی برای سرمایه گذاران نهادی داشته باشد.

در طی مصاحبه ای با پادکست Bankless در روز چهارشنبه، کویپر استدلال کرد که امور مالی قدیمی از نظر درک کلی از کریپتو در حال “گذر از نقطه بیت کوین” است. ذهن خود را به سایر دارایی های دیجیتال باز می کند.

موسسات در حال حرکت فراتر از بیت کوین

طبق گفته کویپر، یکی از عوامل کلیدی افزایش جذابیت اتریوم برای سرمایه گذاران، بلوغ آن به عنوان یک پروتکل است.

کویپر گفت: «این خود را بیشتر از بیت کوین متمایز کرده است. تغییر به اثبات سهام و همه این موارد در راه است… استفاده متفاوتی از آن را ایجاد می کند، و این به روایت تنوع در سرمایه گذاران نهادی نیز کمک می کند.

اتریوم تقریباً ۱۲ ماه پیش ارتقای “ادغام” خود را تکمیل کرد و مکانیسم توافق خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر داد. مزایای این ارتقا بسیار زیاد بوده است: کاهش مصرف برق اتریوم تا ۹۹٪، کاهش چشمگیر نرخ تورم اتریوم، و آماده سازی شبکه برای مقیاس پذیری در آینده از طریق “شاردینگ”.

در مقابل، بیت کوین به مراتب کمتر ارتقا می یابد و هیچ نقشه راه توسعه خاصی یا تیم توسعه متمرکز ندارد. در ژانویه ۲۰۲۲، Fidelity این را به عنوان یکی از ویژگی های ستاره بیت کوین برجسته کرد، زیرا غیرمتمرکز بودن پروتکل به کمبود دارایی زیربنایی آن اعتبار می بخشد و آن را به “کالای پولی” نهایی تبدیل می کند.

اتر به عنوان پول

اما در طی مصاحبه چهارشنبه، Fidelity اشاره کرد که اتر ممکن است شکل نوظهوری از پول نیز باشد – به خصوص با توجه به نشانه‌های کاهش تورم آن پس از ادغام.

جک نویتر، تحلیلگر تحقیقاتی Fidelity Digital Assets، در طول این مصاحبه گفت: «به‌روزرسانی‌های مختلف از اتریوم، توکن (یا دارایی) را کمیاب‌تر کرده است. “این باعث شده است که این نوع ذخیره ویژگی ارزش به طور بالقوه جذاب تر در اطراف اتریوم باشد.”

با این حال، تحلیلگران خاطرنشان کردند که مکانیسم سوزاندن جدید صعودی اتر هنوز در قیمت آن منعکس نشده است. در حالی که عرضه واقعاً از زمان ادغام کاهش یافته است، تقاضا برای اتر داستان دیگری است.

کویپر گفت: «این اولین مزیت محرک و اثر شبکه بیت کوین را ندارد. “همچنین ممکن است برخی از افراد شک داشته باشند که آیا این وضعیت در آینده ادامه خواهد داشت یا خیر، فقط به این دلیل که در گذشته بارها تغییر کرده است.”

فراتر از بیت کوین و اتریوم، تحلیلگران گفتند که تقاضای سازمانی زیادی وجود ندارد. کویپر اضافه کرد: «آن‌طور که می‌گویند، آب میوه برای آنها ارزش آن را ندارد.

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده