آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پلیس هنگ کنگ بازداشت سه نفر به دلیل کلاهبرداری حول مبلغ ۵.۱ میلیون دلار

پلیس هنگ کنگ بازداشت سه نفر به دلیل کلاهبرداری حول مبلغ 5.1 میلیون دلار

پلیس هنگ کنگ بازداشت سه نفر به دلیل کلاهبرداری حول مبلغ ۵.۱ میلیون دلار

به گزارش زوم ارز، پلیس هنگ کنگ در روز سه شنبه، سه نفر مشتبه در جرم عضویت در یک گروه کلاهبرداری را بازداشت کرد. طبق گزارشات، این گروه به نفع خود حداقل از ۱۰ شهروند، مبلغی بالغ بر ۵.۱ میلیون دلار هنگ کنگ (معادل ۶۵۳،۹۰۰ دلار آمریکا) را از آن‌ها به اسم سرمایه گذاری مجازی غیرقانونی گرفته است.

مقام‌ها اعلام کردند که افرادی فریب خورده‌اند و به آنها بلیت‌های جعلی برای یک برنامه گفتگوی سرمایه‌گذاری مجازی فروخته شده است، با هدف پس‌فروش و کسب سود.

پلیس گزارش داد که سندیکا با هدف برگزاری یک سمینار سرمایه گذاری در یک دفتر درجه A در خلیج کولون دعوت شد. کلاهبرداران شرکت‌کنندگان را با وعده‌های بازدهی بالا و بدون ریسک وارد یک طرح کلاهبرداری کردند و از طریق یک پلتفرم معاملاتی ساختگی که توسط سندیکا کنترل می‌شد، مناقصه بلیت‌های پذیرش برای یک برنامه‌ی گفت‌وگوی سرمایه‌گذاری را برگزار کردند.

سازمان سندیکا، که در نوامبر ۲۰۲۲ فعالیت خود را شروع کرد، به اتهاماتی مرتبط با توطئه برای انجام کلاهبرداری مواجه است که ممکن است منجر به حبس تا ۱۴ سال شود. پلیس موفق به کشف و ضبط پنج تلفن همراه و مبالغ پول نقد به ارزش ۱۵۰۰۰ دلار آمریکا و ۳۰۰۰۰ یوان (معادل ۴۱۴۵ دلار آمریکا) در هنگ کنگ شده است.

بازرس Tam Ho-yin از تیم جنایی منطقه Sau Mau Ping توضیح داد که مزایده برای هر بلیط به ارزش ۱۰۰ سکه Tether، معادل ۷۸۰ دلار هنگ کنگ آغاز شد. قربانیان به آنها گفته شد که می توانند بلیط‌های خود را روز بعد با بهای ۳۰۰ سکه تتر به فروش برسانند، اما با هزینه‌های بالایی برای رسیدگاه به پیشنهادات خود مواجه شدند. با افزایش قیمت مزایده، کلاهبرداران ادعا کردند که در نهایت تمامی بلیط‌ها را با قیمت تفاوتی حیرت‌انگیز ۱۵۰۰۰ سکه تتر خواهند بازخواند.

تام اظهار کرد: “مبلغی که قربانیان در این فرآیند دریافت کرده‌اند، متعلق به دیگر قربانیان بوده است.”

بعضی از زخمیان که بهره‌ور بودند، خانواده و دوستان خود را به این طرح رونمایی کردند. زمانی که اتحادیه نتوانست اهداف جدیدی را کشف کند، بورس فعالیت خود را متوقف کرد و افراد باقی‌مانده با ضررهای قابل توجهی روبه‌رو شدند.

زمانی که قربانیان تلاش می‌کردند پول خود را دریافت کنند، تام اعلام کرد که کلاهبرداران بهانه می‌آورند و امتناع می‌نمایند. حتی قبل از بررسی هر درخواست، کلاهبرداران هزینه‌های اداری بیش از حدی را مطالبه کردند. ارزشمند است به یاد داشت، پلیس از دیگر قربانیان پتانسیلی درخواست کرده است تا اقدامات لازم را انجام دهند.

هنگ کنگ تازه، از گزارش‌های تقلبی با ۴۲.۶ درصد افزایش در سال گذشته خبر داده است، که مقدار آن به ۳۹,۸۲۴ مورد از ۲۷,۹۲۳ مورد در مقایسه با سال قبل افزایش یافته است. زیان مالی ناشی از این موارد نیز با ۸۹ درصد افزایش، به ۹.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است، در حالی که در سال گذشته این مقدار ۴.۸ میلیارد دلار بود.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

به دستاورد کلهبرداری ها در فضای ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ و تعداد آن‌ها، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) و نیروی پلیس هنگ کنگ تصمیم به همکاری گرفته‌اند. این همکاری در جلسه‌ای که در تاریخ ۲۸ سپتامبر برگزار شد، تقویت شد. هدف اصلی این تیم جدید تأسیس شده، نظارت و دستبرد بر فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با پلتفرم‌های تجارت دارایی مجازی (VATP) در حوزه هنگ کنگ می‌باشد.

یکی از عوامل اصلی این پیشنهاد، مداومت در بازرسی شرکت صرافی JPEX بود، که بزرگترین پرونده کلاهبرداری در تاریخ هنگ کنگ به حساب می‌آید. اتهامات مطرح شده بیان می‌کند که JPEX خدمات خود را بدون دریافت مجوز لازم از کمیته نظارتی مالیات ثبت کرده بود. به نظر می‌رسد که این عمل نقض قوانین و فعالیت‌های غیرقانونی، منجر به خسارت‌های نزدیک به ۱۶۶ میلیون دلاری شده است که بیش از ۲۰۸۶ سرمایه‌گذار را تحت تأثیر قرار داده است.

برای پیشگیری از واقعه‌ی قربانی شدن افراد به کلاهبرداری‌های مرتبط با پلتفرم‌های رمزنگاری جعلی و بدون مجوز، SFC یک لیست از مجوز‌ها منتشر کرده است. این لیست شامل VATP‌های غیرمجاز و مشکوک، و همچنین آنهایی که در معرض خطر تعطیلی قرار دارند، می‌باشد. همچنین، این فهرست شامل VATPهایی است که هم اکنون منتظر تصویب از سوی SFC هستند.

منبع: cryptonews.com


تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده