آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش بحث‌برانگیز از دویچه بانک: سرمایه‌گذاران خرد، انتظار سقوط بیت‌کوین زیر ۲۰۰۰۰ دلاری را دارند!

گزارش بحث‌برانگیز از دویچه بانک: سرمایه‌گذاران خرد، انتظار سقوط بیت‌کوین زیر ۲۰۰۰۰ دلاری را دارند!

به گزارش زوم ارز، براساس نظرسنجی اخیر دویچه بانک، سرمایه‌گذاران خرد نگران آینده بیت‌کوین هستند و اکثریتی از آن‌ها معتقدند که قیمت بیت‌کوین ممکن است در سال جاری به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار برسد.

این نظرسنجی با مشارکت ۲۰۰۰ مصرف‌کننده در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا پس از تأیید ETF بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: دلایل کاهش قیمت بیت کوین را اینجا بخوانید.

به گفته داده‌ها، از زمان راه‌اندازی ETF در ۱۱ ژانویه، قیمت بیت‌کوین تقریباً ۲۰ درصد کاهش یافته و به ۳۹,۰۰۰ دلار رسیده است. بیش از دو سوم پاسخ‌دهندگان نظرسنجی معتقدند که تا پایان سال جاری قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. همچنین، بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان بیان کرده‌اند که معتقدند در دو سال آینده بیت‌کوین به طور کامل از بین خواهد رفت و به عنوان یک “ارز رمزنگاری اصلی” قابلیت وجود نخواهد داشت.

ماریون لابور، تحلیلگر دویچه بانک مستقر در لندن، اظهار داشته است که مؤسسات به تأخیر انداختن درآوردن وجوه جدید به پرتفوی خود علت شده و سرمایه‌گذاران خرد به طور کامل متقاعد نشده‌اند که نیازی به وجود بیت‌کوین در پرتفوی خود دارند.

دویچه بانک با تمرکز ویژه‌ای بر بیت‌کوین، اعلام کرده است که ۳۹% از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که بیت‌کوین در سال‌های آینده باقی خواهد ماند، در حالی که ۴۲% پیش‌بینی کرده‌اند که آن به طور کامل از بین خواهد رفت. لابور گفت: “نتایج این نظرسنجی به ناشناخته بودن ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند، به طوری که دو سوم مصرف‌کنندگان اطلاعات کمی درباره این دارایی‌های دیجیتال دارند یا به طور کامل ناآگاه هستند.”

لابور افزود که این احساسات منفی می‌تواند به رویدادهای گذشته مانند سقوط قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ و شکایت‌هایی که توسط SEC علیه صرافی‌های بزرگ مانند Binance و Coinbase ثبت شده، مرتبط باشد.

لابور مشخص کرد که علی‌رغم کاهش قیمت بیت‌کوین در ژانویه، هنوز هم احتمال وجود روند صعودی قوی در ماه‌های آینده وجود دارد، از جمله تصمیمی که SEC در مورد ETF‌های لحظه‌ای اتریوم در ماه می خواهد اتخاذ کند و انتظار نصف شدن قیمت بیت‌کوین در آوریل را نیز داریم.


منبع: en.bitcoinsistemi.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده