آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش بسیار مورد انتظار «براساس CMC» سه ماهه سوم ۲۰۲۳ توسط CoinMarketCap منتشر شد

گزارش بسیار مورد انتظار «براساس CMC» سه ماهه سوم ۲۰۲۳ توسط CoinMarketCap منتشر شد

به گزارش زوم ارز،

با استفاده از تجزیه و تحلیل آماری CMC، CoinMarketCap Research به دنبال ارائه بینش متمایز در مورد صنعت ارزهای دیجیتال است. می‌خواهد با دیگر صداهای تأثیرگذار در این بخش همکاری کند تا جامعه‌ای بسازد که در آن افراد بتوانند درباره ارزهای رمزنگاری‌شده بیاموزند و تحسین خود را به اشتراک بگذارند.

آخرین گزارش “براساس CMC”، که نمای کلی بازار، رویدادهای مهم، موضوعات آینده و بسیاری موارد دیگر را پوشش می دهد، اخیرا توسط CoinMarketCap توسط CoinMarketCap منتشر شده است. پرکاربردترین پلتفرم داده رمزنگاری در جهان است.

نکات مهم از گزارش Q3:

  • حجم معاملات به سطح کم سابقه ای می رسد. در سه ماهه سوم، حجم معاملات لحظه ای ۱۵ صرافی متمرکز برتر ۳۰.۵۹% دیگر کاهش یافت.
  • مم‌ها همچنان محبوب‌ترین بخش هستند، به دنبال الگویی از سه ماهه دوم ۲۰۲۳. با این حال، پس از فروکش کردن صدای memecoin، تسلط آن به طور متوسط ​​۵۳% کاهش یافت.
  • PEPE در لیست ۱۰ تایی که بیشترین اضافه شدن به فهرست تماشا در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ توسط ChainGPT (CGPT) جایگزین شده است. تجزیه و تحلیل بلاک چین و ایجاد قراردادهای هوشمند دو عملکرد هوش مصنوعی ارائه شده توسط CGPT هستند.
  • یکی از موضوعات داغ سه ماهه سوم ۲۰۲۳، بخش ربات‌های تلگرام است که عمدتاً تحت سلطه Unibot متمرکز بر تجارت (UNIBOT) است.
  • آلمان از ترکیه پیشی گرفته و در بین سه کشور برتر کاربران CMC قرار گرفته است. هند و ایالات متحده هر دو رتبه های برتر خود را حفظ کردند.

غواصی عمیق تر

دارایی‌های دنیای واقعی (RWA)، موفقیت Base و سایر L2های برتر، و نمونه‌های اجرای بهتر SocialFi سه عاملی هستند که به رشد قوی بازار در سه‌ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم کمک کرده‌اند.

حجم تجارت به سطح پایین تاریخی کاهش یافته است و بازار نقدینگی کافی ندارد. با توجه به رشد ارزش بازار، بخش‌های RWA، Generative AI، Oracles، Media، و بخش‌های وام/قرض همگی افزایش‌های مطلوبی در سه ماهه سوم داشتند. علاوه بر این، گسترش قابل توجهی در سایر مناطق محبوب مانند اکوسیستم پایه و ربات های تلگرام وجود داشته است.

۳ محبوب ترین منطقه در CMC همچنان Meme، DeFi، و قراردادهای هوشمند هستند. با توجه به میزان بازدید از صفحه، این جوامع همچنان در ارزهای برتر در این زمینه ها مشغول هستند.

Oracles، RWA، اکوسیستم تلگرام، قابلیت همکاری، نقدینگی زنجیره‌ای متقابل، و استیبل کوین غیرمتمرکز برترین برندگان در سه ماهه سوم هستند.

در سه ماهه سوم، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۸.۵۶ درصد کاهش یافت و به ۱.۰۷ تریلیون دلار رسید، اگرچه هنوز ۳۴.۹۵ درصد از سال تا به امروز افزایش داشته است. افزایش بازار در این سه ماهه ناشی از چند چیز بوده است.

در مقایسه با سه ماهه دوم، صنعت کریپتوکارنسی در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ رشد فوق‌العاده‌ای داشت. شاخص ترس و طمع کریپتو CMC از ۶۰ به ۴۲ در سه ماهه سوم سقوط کرد زیرا احساسات بازار به سمت ترس تغییر کرد.

DeFi سوم شد و یک پله از Q2 پایین آمد. حمله ۶۱ میلیون دلاری Curve، که وام‌های CRV خالق Egorov را در معرض خطر قرار داد، تنها یکی از چندین مورد در Q3 بود که از پروتکل‌های DeFi به خوبی تثبیت شده استفاده می‌کرد.

برترین ارزهای دیجیتالی که کاربران CMC بیش از همه در سه ماهه دوم به لیست‌های نظارتی خود اضافه کردند، همچنان ارزهای رمزپایه آبی مانند بیت‌کوین، اتریوم و XRP هستند.

در سه ماهه سوم، این الگو ادامه داشت: USDT به تسلط بر بازار استیبل کوین ادامه داد و USDC و BUSD را کنار زد. از سال ۲۰۲۲، میزان تراکنش‌ها در بازار استیبل‌کوین قبلاً از Paypal و Mastercard با هم بالاتر بوده است.

موفقیت Friend.tech روندی را آغاز کرد که منجر به ایجاد پلتفرم‌های قابل مقایسه در چندین بلاک چین شد که نشان‌دهنده شروع امیدوارکننده‌ای برای صنعت SocialFi است.

اطلاعات و داده‌های دقیق‌تر در گزارش گنجانده شده است، که به خوانندگان یک عکس فوری آسان از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ ارائه می‌کند.


منبع: thenewscrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده