آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا امروز بازار کریپتو کاهش یافته است؟

چرا امروز بازار کریپتو کاهش یافته است؟

به گزارش زوم ارز، با ثبت لیست ETFهای بیت کوین، بازار کریپتو شاهد بهبودی عظیمی بود. ارزش بازار از ۱.۸۲ تریلیون دلار به ۱.۶۶ تریلیون دلار کاهش یافت. در این مدت، آلتکوین‌هایی مانند اتریوم که در بحبوحه کاهش تسلط بیت کوین به زیر ۵۰% قرار داشتند، بهبود قابل توجهی نشان دادند.

قیمت بیت کوین در طول هفته نزدیک به ۴۲۵۰۰ دلار معامله شد و معامله‌گران به دنبال انباشت قیمت زیر ۴۰۰۰۰ دلار هستند. با این حال، کارشناسان روزهای تأثیر کوتاه مدت تأیید ETF بیت کوین را پیش‌بینی می‌کنند و معتقدند که تا حد زیادی به پایان رسیده است.

چرا بازار کریپتو امروز سقوط کرده است

حجم معاملات در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل عواملی از جمله نوسانات قیمت، فصل درآمد و ضربه‌های کلان، تحت تأثیر قرار می‌گیرد. قدرت دلار آمریکا باعث افزایش فشار فروش بر بیت کوین شده است، زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) از ۱۰۱ در اوایل ژانویه به بالای ۱۰۳.۵۰ افزایش یافته است.

با این حال، داده‌های Coinglass و آخرین داده‌های کلان نشان می‌دهد که فشار فروش بیت کوین به تدریج کاهش یافته است. در ۲۴ ساعت گذشته، بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از حجم کل معاملات خود را از دست داده است، که ۷۵ درصد آن به صورت خرید بلندمدت و ۲۵ درصد آن به صورت معاملات کوتاهمدت نقد شد. بیت کوین با انحلال ۲۲ میلیون دلار و اتریوم با انحلال ۲۰ میلیون دلار، بیشترین میزان انحلال را ثبت کرده‌اند. با این حال، روند در حال تغییر است زیرا انحلال کوتاهمدت در ۱۲ ساعت گذشته افزایش یافته است.

سطح نوسانات BTC در ماه گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید، با هر دو دوره اصلی RV و IV کاهش قابل‌توجهی را نشان دادند، و کوتاه‌مدت IV به زیر 45% کاهش یافت.
سطح نوسانات BTC در ماه گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید، با هر دو دوره اصلی RV و IV کاهش قابل‌توجهی را نشان دادند، و کوتاه‌مدت IV به زیر ۴۵% کاهش یافت.

 

بر اساس داده‌های معاملات آتی و گزینه‌ها، تأثیر کوتاه‌مدت ETF بیت‌کوین به حد زیادی به پایان رسیده است. نرخ سودآوری برای معامله‌گران جذاب به نظر می‌رسد و خرید به زودی آغاز خواهد شد. معاملات آتی بیت‌کوین و نرخ بهره باز اختیار در چهار ساعت گذشته دوباره افزایش یافته‌اند. OI بیت‌کوین در صرافی‌های مانند CME، Binance و Coinbase در حال بهبود است و با یک افزایش ۰.۳۵ درصدی به ۱۸.۳۱ میلیارد دلار از کل بهره باز معاملات آتی بیت‌کوین رسیده است.

در عوض، نرخ بهره باز اتریوم  در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲ درصد کاهش یافته و کل OI اتریوم ۸.۸۵ میلیارد دلار بود. با این حال، OI سولانا و XRP دوباره در حال افزایش است و قیمت‌ها ممکن است به زودی به حالت عادی برگردند.

بیت کوین و کریپتو امیدوار کننده به نظر می رسد

تحلیل‌گر محبوب Crypto Birb توقع می‌دهد که ماهیت چرخه‌ای بازده بیت کوین در طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده، با ریسک تعدیل شده، امیدوارکننده به نظر برسد. او پیش‌بینی می‌کند که با استفاده از الگوهای تاریخی، قیمت بیت کوین پس از نیمه چهارم و تا سال ۲۰۲۶ به شدت صعودی خواهد بود. البته باید توجه داشت که پیش‌بینی‌های بازار همیشه با ریسک همراه هستند و عوامل مختلفی می‌توانند به تغییر در جهت و تمرکز بازارها منجر شوند. در نتیجه، همیشه مناسب است از چندین منبع مطالعه کنید و نظرات مختلف را مورد بررسی قرار دهید تا تصمیم‌گیری های بهتری بتوانید انجام دهید.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

تحلیل‌گر و معامله‌گر برتر Michael van de Poppe توصیه می‌کند: “مردم نباید نگرانی و چشم انداز منفی درباره بیت‌کوین داشته باشند. در این شرایط، بهتر است دیپ را بخرید و نگه دارید.”

در سه روز اول، ETF‌ها در بیت‌کوین ورودی خالصی به ارزش ۷۸۲ میلیون دلار داشته‌اند. از نظر حجم، بیش از ۵۰ درصد از کل ETF‌های سال ۲۰۲۳ در حال حاضر در بازار وجود دارند.

مردم درباره بیت‌کوین نگرانی و چشم‌انداز منفی دارند. اما بهتر است اینگونه نباشد. شما باید در دیپ (نزول قیمت) بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید و آن را نگه دارید.

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین در حدود ۴۲۷۴۵ دلار قرار دارد. کمترین و بیشترین قیمت در طول ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۴۲۱۸۹ دلار و ۴۲۸۸۰ دلار بوده است. حجم معاملات قبل از انقضای روز جمعه کاهش یافته است. افزایش شتاب صعودی بیت‌کوین همراه با کاهش علاقه به اتریوم منجر به عقب‌نشینی سایر ارزهای رمزنگاری می‌شود.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده