آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه FTX موفق شده است یک میلیارد دلار اضافی را به دلیل رونق هوش مصنوعی بازیابی کند؟

1708762842-bd73f932e5cd909ac522c64e00bb4a0afcf7784d.jpg

چگونه FTX موفق شده است یک میلیارد دلار اضافی را به دلیل رونق هوش مصنوعی بازیابی کند؟

به گزارش زوم ارز، FTX، شرکت املاک ورشکستگی، مجوز فروش ۷.۸۴ درصد سهام خود در رقیب OpenAI Anthropic را دریافت کرده است. این اقدام، FTX را یک قدم به بازپرداخت مشتریان نزدیکتر می‌کند، زیرا مدیر عامل سابق، سام بنکمن-فرید، در انتظار صدور حکم است.

FTX مجوز فروش سهام خود با ارزش ۵۰۰ میلیون دلار در استارتاپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic که در سان فرانسیسکو مستقر است، دریافت کرده است.

چگونه فروش FTX بازپرداختها را نزدیک‌تر می‌کند

FTX، یک شرکت املاک ورشکستگی تحت مدیریت جان ری سوم، مدیر عامل جدید، پس از تشکیل پرونده در اوایل ژانویه، مجوز فروش سهام شرکت هوش مصنوعی متمرکز بر ایمنی را دریافت کرده است. این فروش، که در طول رونق هوش مصنوعی افزایش یافته است، تقریباً یک میلیارد دلار بهبود خواهد یافت.

قاضی جان دورسی در دادگاه ورشکستگی دلاور در روز پنجشنبه، فروش چراغ سبز را تأیید کرد. این فروش، یکی از دارایی‌های باارزش FTX را تخلیه می‌کند و املاک را به نزدیکی بازپرداخت طلبکاران می‌رساند. این مبلغ یک میلیارد دلار به ۶.۴ میلیارد دلار که FTX از سایر فروش‌ها به دست آورده است، اضافه می‌شود و احتمال بازپرداخت کامل طلبکاران توسط املاک را در دادگاه فوریه افزایش می‌دهد.

با توجه به نتایج و پیش‌بینی‌های کنونی، منتظر بیانیه افشایی در فوریه هستیم که در آن توضیح داده می‌شود چگونه مشتریان و بستانکاران عمومی بدون وثیقه، مشتریان و بستانکاران عمومی بدون وثیقه با ادعاهای مجاز، در نهایت به طور کامل پرداخت خواهند شد.

FTX در نوامبر ۲۰۲۲ به دنبال بحران نقدینگی که وابستگی آن به FTT را آشکار کرد، اعلام ورشکستگی کرد. بررسی‌های بعدی نشان داد که صرافی حدود ۸ میلیارد دلاری حفره مالی در ترازنامه خود دارد.

کاهش قیمت FTT در طول سقوط FTX | منبع: Kaiko
کاهش قیمت FTT در طول سقوط FTX | منبع: Kaiko

این شرکت اخیراً شعبه Digital Custody Inc. را به قیمت ۵۰۰,۰۰۰ دلار به CoinList فروخته است. ماه گذشته، FTX از شرکت خدمات مالی ارز دیجیتال گلکسی دیجیتال برای تخلیه دارایی های رمزنگاری خود استفاده کرد.

روز قضاوت برای SBF بزرگ است

در این بین، مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید، در انتظار صدور حکم است. این جلسه پس از آن برگزار می‌شود که هیئت منصفه او را به جرم جرایم مالی در حین اداره صرافی ارز دیجیتال محکوم کرد. یک هیئت ۹ نفره در اواخر سال ۲۰۲۳، بانکمن-فرید را در تمام موارد پولشویی و کلاهبرداری مجرم تشخیص داد.

گزارش‌های اخیر نشان داده است که بنکمن-فرید به زندگی در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین عادت کرده است. جی لاک، عضو سابق باند خونی، به تیفانی فونگ، خبرنگار ارزهای دیجیتال، گفت که بنکمن-فرید در حین زندان مورد خشونت یا ارعاب جدی قرار نگرفته است. همچنین به نظر می‌رسد که او رابطه‌ای با سایر زندانیان برقرار کرده است، افرادی که او را در مورد رابطه‌اش با کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، می‌دانند.

Bankman-Fried در ماه مارس محاکمه و محکوم خواهد شد. اگرچه حداکثر مدت زندان او ۱۱۰ سال است، اما در صورتی که قیمت اخیر رمزارزها باعث افزایش بازپرداخت برخی از طلبکاران FTX شود، قضات ممکن است در محکومیت او ملایمتر باشند. با این حال، اگر این مشتریان قبل از ارتکاب جرم بانکمن-فرید به FTX پیوسته باشند، این تنها یک عامل کاهش دهنده خواهد بود.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده