آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

حرص و طمع، اتریوم را تسخیر می‌کند!😨

حرص و طمع، اتریوم را تسخیر می‌کند!😨

حرص و طمع، اتریوم را تسخیر می‌کند!

به گزارش زوم ارز، در به‌روزرسانی اخیر شاخص ترس و طمع اتریوم، یک تغییر قابل توجه به سمت “طمع” مشاهده شده است.

در حال حاضر، شاخص ترس و طمع اتریوم در سطح ۵۵ قرار دارد و قیمت فعلی اتریوم ۲۳۱۴ دلار است. این نشانگری است از انحراف قابل توجهی از حالت خنثی که بازار را از اوایل بهمن مشخص کرده بود.

با توجه به این تغییر، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال حاضر بیشتر به سمت طمع و امیدواری از سوددهی بیشتر در اتریوم جهت معامله و سرمایه‌گذاری هستند. این ممکن است ناشی از رشد قیمت اتریوم در دوره اخیر باشد.

بنابراین، این تغییر در شاخص ترس و طمع نشانگر این است که بازار اتریوم به سمت یک حالت بیشتر متعادل و قدرت خریداران بیشتری در مقابل فروشندگان حرکت می‌کند. این می‌تواند نشانگر یک بازار قابلیت رشد و پتانسیل مثبت برای اتریوم باشد.

از “خنثی” به “طمع”

شاخص ترس و طمع اتریوم یک ابزار است که برای سنجش احساسات بازار در بین سرمایه‌گذاران اتریوم استفاده می‌شود. این شاخص از منابع مختلف اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند، از جمله نوسانات، حرکت و حجم بازار، رسانه‌های اجتماعی، نظرسنجی‌ها و روندها، تا بتواند یک مقدار عددی بین ۰ تا ۱۰۰ تولید کند.

مقدار ۰ نشان‌دهنده “ترس شدید” است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نگران هستند و این ممکن است فرصت خرید خوبی باشد. به عبارت دیگر، وقتی شاخص ترس به صفر نزدیک می‌شود، سرمایه‌گذاران احتمالاً به خرید اتریوم علاقه‌مند هستند.

از سویی دیگر، مقدار ۱۰۰ نشان‌دهنده “طمع شدید” است که نشان می‌دهد ممکن است بازار در آستانه اصلاح یا کاهش قیمت باشد. وقتی شاخص ترس به ۱۰۰ نزدیک می‌شود، این نشان‌دهنده است که سرمایه‌گذاران به دلیل رشد قیمت‌ها و سود زیاد، به فروش اتریوم علاقه‌مند هستند.

با توجه به حرکت شاخص به ۵۵ از امتیاز ثابت ۴۳ از تاریخ ۲۶ ژانویه، می‌توان نتیجه گرفت که اعتماد سرمایه‌گذاران اتریوم افزایش یافته است، که این ممکن است نتیجه افزایش اخیر قیمت باشد. به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاران بیشتر به خرید و سوددهی در اتریوم علاقه‌مند هستند و احتمالاً بازار در حال رشد و توسعه است.

باد احتمالی صعودی صعودی

اتریوم در طول زمان شاهد افزایش تدریجی قیمت خود بوده و از ۲,۲۱۸ دلار در تاریخ ۲۶ ژانویه به قیمت فعلی ۲,۳۱۴ دلار رسیده است. این افزایش قیمت همراه با تغییر در شاخص ترس و طمع از موضع “خنثی” به “طمع” است.

ارزش بازار فعلی اتریوم تقریباً ۲۷۵ میلیارد دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن حدود ۸.۷۶ میلیارد دلار است.

تأیید یک ETF برای اتریوم همچنان یک چالش اصلی برای ارزهای رمزنگاری است. با این حال، پیش‌بینی‌ها در مورد تأیید ETF متنوع است. استاندارد Chartered با خوش‌بینی افزایش قیمت را تا ۴۰۰۰ دلار پس از تأیید ETF پیش‌بینی کرده است.

با این حال، این پیش‌بینی به طور کلی مشترک نیست. کارشناسان و تحلیل‌گران حقوقی بر ماهیت غیرقابل پیش‌بینی فرآیند تصمیم‌گیری SEC تأکید کرده‌اند و به یادآوری کرده‌اند که تصمیمات گذشته در مورد ETF بیت‌کوین لزوماً سابقه‌ای برای اتریوم ایجاد نمی‌کند.

تأیید یک ETF برای اتریوم همچنان عامل محوری برای بازار باقی می‌ماند و امکان تأثیر قابل توجهی بر ارزش‌گذاری اتریوم و احساسات سرمایه‌گذاران وجود دارد.


منبع: u.today

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده