آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Grayscale تقریبا ۱۲۰۰۰ BTC را به Coinbase منتقل کرد!😳

Grayscale تقریبا ۱۲۰۰۰ BTC را به Coinbase منتقل کرد!

به گزارش زوم ارز، به طور قابل توجهی، داده‌های Arkham Intelligence نشان می‌دهد که Grayscale، مدیر و مالک Grayscale Bitcoin Trust، از زمان راه‌اندازی ETF بیت کوین در ۱۲ ژانویه، مقدار قابل توجهی بیت کوین را به کوین‌بیس ارسال کرده است. این توسعه می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بالقوه‌ای داشته باشد.

اعتماد بیت کوین در مقیاس خاکستری باعث خروج قابل توجه BTC می شود

به گزارش داده‌ها، چهار روز پیش Grayscale اقدام به خروج اولین دسته از دارایی‌های خود در بیت کوین نمود و مقدار ۴۰۰۰ بیت کوین (تقریباً ۱۸۳ میلیون دلار) را به یک صرافی مستقر در ایالات متحده در چهار دسته جداگانه منتقل کرد. اما در روز سه شنبه، مدیر دارایی جریان خروجی از Trust به بورس را متوقف کرد.

گزارش داده ها
گزارش داده ها

در به‌روزرسانی اخیر، مدیر دارایی در حدود سه ساعت پیش ۱۱,۷۰۰ بیت کوین اضافی را به Coinbase ارسال کرد که به ارزش ۴۹۱.۴ میلیون دلار می‌باشد. این فشار فروش اضافی ممکن است باعث کاهش قیمت بیت‌کوین و تست سطوح پشتیبانی پایین‌تر شود.

به علاوه، بر اساس گزارش بلومبرگ، سرمایه‌گذاران در روزهای اولیه تجارت، بیش از نیم میلیارد دلار از Grayscale Bitcoin Trust برداشت کرده‌اند، که به عنوان ETF عمل می‌کند.

با توجه به داده‌های بلومبرگ، جریان خروجی از Grayscale Bitcoin Trust به تقریباً ۵۷۹ میلیون دلار رسید، در حالی که ۹ ETF بیت‌کوین نقطه‌ای دیگر ورودی‌هایی به مبلغ نزدیک به ۸۱۹ میلیون دلار داشتند.

سرمایه گذاران سرمایه را به سمت ETF های بیت کوین با هزینه پایین تر تغییر می دهند

با توجه به تحلیلگر ETF در بلومبرگ اینتلیجنس، جیمز سیفارت، سرمایه‌گذاران ممکن است به دنبال تبدیل ETF به سود باشند. او از داده‌های جریان بینش بهره می‌برد تا درباره عملکرد ETF پس از تأیید SEC پیش‌بینی کند.

به‌رغم اینکه در روز اول معامله بیش از ۲.۳ میلیارد دلار از سهام GBTC معامله شد، جریان خروجی نشان می‌دهد که بخشی از این حجم به دلیل فروش بوده است. سیفارت پیش‌بینی می‌کند که مقدار قابل‌توجهی سرمایه به سایر ETF‌های بیت‌کوین جذب شود.

جریان خروجی از ETF Grayscale تا حدی قابل‌پیش‌بینی بود. بلومبرگ قبلاً پیش‌بینی کرده بود که این صندوق در هفته‌های آینده جریان خروجی بیش از یک میلیارد دلاری را تجربه خواهد کرد.

بخشی از این جریان خروجی ممکن است به تغییر سرمایه‌گذاران به سمت ETF‌های بیت‌کوین با هزینه‌های کمتر نسبت داده شود. با هزینه ۱.۵٪، GBTC گران‌ترین ETF در ایالات متحده است که به‌طور مستقیم در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کند. از سوی دیگر، VanEck Bitcoin Trust که دومین صندوق گران‌قیمت است، ۰.۲۵٪ هزینه دریافت می‌کند.

در عوض، سایر ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای جریان خالص ورودی داشته‌اند. به‌عنوان مثال، IBIT بلک راک در دو روز اول معاملات نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار جذب کرد و FBTC فیدلیتی تقریباً ۴۲۱ میلیون دلار دریافت کرد.

براساس گزارش بلومبرگ، این جریان‌های ورودی نشان‌دهنده تقاضای قوی برای قرار گرفتن در معرض بیت‌کوین در صندوق‌های ETF با پشتوانه فیزیکی هستند، حتی فراتر از سرمایه‌گذاری اولیه بالقوه از سوی صادرکنندگان صندوق.

قیمت بیت کوین ۴۲۰۰۰ دلار پشتیبانی می کند

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین تحت تأثیر اخبار نقل و انتقالات Grayscale به Coinbase قرار نگرفته است. قیمت بیت‌کوین در حدود ۴۳,۱۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته با ۰.۸ درصد افزایش اندکی روبرو بوده است.

اما، از زمان شروع تجارت ETF، قیمت بیت‌کوین کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است و با ۸% کاهش یافته است. این کاهش می‌تواند به فشار بر سوددهی و فروش نسبت داده شود، که مشارکت Grayscale در این زمینه قابل توجه است.

در صورتی که قیمت بیت‌کوین کاهش بیشتری داشته باشد، سطح حمایت قابل توجهی در ۴۲,۰۰۰ دلار وجود دارد. در صورت شکستن این سطح، سطح کلیدی بعدی برای بیت‌کوین در ۴۱,۳۵۰ دلار قرار خواهد گرفت و در ادامه احتمالاً قیمت زیر ۴۰,۰۰۰ دلار خواهد رفت.

بازار با اشتیاق در حال مشاهده است که آیا Grayscale و فروش بیت‌کوین آن ادامه خواهد داشت یا خیر و چگونه این موضوع بر قیمت بیت‌کوین در ارتباط با رویداد نصف شدن برنامه‌ریزی شده در آوریل تأثیر خواهد گذاشت، که بسیاری آن را به عنوان کاتالیزور اصلی سال می‌بینند.

تصویر ویژه از Shutterstock، نمودار از TradingView.com
تصویر ویژه از Shutterstock، نمودار از TradingView.com


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده