آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

XRP، جایگزینی جدید برای SWIFT نسبت به پرداخت های برون مرزی🗳️

XRP، جایگزینی جدید برای SWIFT نسبت به پرداخت های برون مرزی🗳️

XRP، جایگزینی جدید برای SWIFT نسبت به پرداخت های برون مرزی🗳️

به گزارش زوم ارز، Grayscale به تازگی توجه خود را به XRP به عنوان جایگزینی برای SWIFT در پرداخت‌های فرامرزی جلب کرده است، با هدف برجسته کردن تفاوت بین دارایی‌های فیات و ارزهای دیجیتال.

در به‌روزرسانی بخش ارزهای در مقیاس خاکستری در اوایل این ماه، Grayscale، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران در زمینه دارایی‌های رمزنگاری، بخش کریپتو را تشکیل داده و بزرگترین ارزهای دیجیتال را در گروه‌های خاص دسته بندی کرده است.

بخش کریپتو Grayscale یک چارچوب است که توسط این شرکت ارائه شده و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا نگاه اجمالی به نحوه عملکرد بخش کریپتو داشته باشند و اطلاعات مفیدی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

آخرین به‌روزرسانی تأکید دارد که ارزهای رمزپایه به دلیل عدم کنترل دولتی متفاوت از ارزهای فیات تمایز دارند و این کنترل می‌تواند به شکل‌های چاپ پول و تعیین نرخ بهره صورت گیرد.

گزارش Grayscale بزرگ‌ترین دارایی‌های رمزنگاری را که در حال حاضر در چارچوب بخش کریپتو قرار دارند، شامل بیت کوین (BTC)، XRP، Litecoin (LTC)، بیت کوین کش (BCH)، Stellar (XLM)، مونرو (XMR) و بیت کوین SV (BSV) معرفی کرده است. اتریوم (ETH) در این گزارش حضور ندارد.

در مورد بیت کوین، گزارش Grayscale آن را به عنوان پناهگاه امنی برای افراد در کشورهایی مانند ونزوئلا و آرژانتین معرفی کرده و عرضه محدود و شفاف بیت کوین را به عنوان ویژگی جذاب در این زمینه برجسته کرده است.

XRP به عنوان جایگزینی برای SWIFT

در غیاب ETH و BNB، Grayscale اعلام کرده است که XRP به عنوان دومین دارایی بزرگی در چارچوب ردیابی خود قرار گرفته است، تنها پس از بیت‌کوین. XRP حالا ۴٪ از کل سرمایه بازار دارایی‌هایی که این شرکت در حال حاضر پیگیری می‌کند، را شامل می‌شود.

گزارش Grayscale نشان می‌دهد که XRP به عنوان جایگزین SWIFT برای پرداخت‌های فرامرزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، با تأکید بر ویژگی‌های جذاب آن برای پرداخت‌های مرزی با سرعت بالا و هزینه تراکنش کمتر نسبت به رقبا.

گزارش حاکی از این است که Grayscale ممکن است به دنبال از سرگیری پشتیبانی از XRP باشد، به خصوص در چارچوب تلاش‌های خود برای تبدیل GBTC Trust به یک ETF BTC. این شرکت پیشتر XRP را در محصول GDLC و XRP Trust داشته است، اما در ژانویه ۲۰۲۱، XRP Trust را منحل کرد و XRP را از GDLC حذف کرد، پاسخی به شکایت SEC علیه ریپل.

گرچه از زمان حکم ۱۳ ژوئیه که اعلام شد XRP یک امنیت نیست، Grayscale هیچ علاقه ای به از سرگیری پشتیبانی از XRP نشان نداده است، اما این گزارش جدید نشان می‌دهد که ممکن است Grayscale مجدداً به این دارایی روی آورده باشد.

منبع: thecryptobasic.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده