آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مدیرعامل Grayscale، درخواست گزینه‌های فهرست شده در ETF بیت کوین را مطرح کرد

مدیر عامل Grayscale خواستار گزینه های فهرست شده در ETF بیت کوین است

مدیرعامل Grayscale، درخواست گزینه‌های فهرست شده در ETF بیت کوین را مطرح کرد

به گزارش زوم ارز، مایکل سوننشاین، مدیرعامل Grayscale، پس از گذشت کمتر از یک ماه از اعلام Securities and Exchange Commission   در ایالات متحده درباره معرفی گزینه‌های فهرست شده برای ETFبیت کوین ، حمایت خود را اعلام کرده است.

مشکلات با گزینه‌های فهرست شده در لیست ETF بیت‌کوین

با توجه به پست اخیر رئیس کریپتو، اکوسیستم رمزنگاری، به ویژه جامعه ETF، به بررسی گزینه‌های فهرست شده برای ETF بیت کوین می‌پردازد. او به یادآوری می‌کند که ETF بیت کوین شرکت GBTC برای مدت زمان طولانی در بازار عمومی حضور داشته است. اما تاکنون هرگز به سطح گزینه‌های مذکور نرسیده است. این امر به دلیل این است که گزینه‌های فهرست شده یکی از ویژگی‌های بازار فرابورس نیستند.

وقتی به آینده نگاه می‌کنیم، آن را مهم می‌دانم که برای جوامع کریپتو و ETF، توسعه بازار گزینه‌های فهرست شده برای ETF‌های نقدی بیت کوین حمایت شود. اگرچه GBTC از سال ۲۰۱۵ در بازار عمومی حضور داشته است، اما هیچگاه با فهرست‌بندی همراه نشده است…

گزینه‌ها را می‌توان به عنوان مشتقات فهرست‌شده توصیف کرد که به دارنده حق خرید و فروش یک دارایی را می‌دهد. این می‌تواند به صورت سهام یا محصولات معامله‌شده مانند ETF بیت کوین نقطه‌ای باشد.

گزینه‌های فهرست شده برای معامله‌گران خرده‌فروشی و سرمایه‌گذاران نهادی مفید هستند. اولاً، آنها یک راه ارزان‌تر برای معامله‌گران به منظور افزایش قدرت خرید خود را فراهم می‌کنند و برای سرمایه‌گذاران نهادی یک ابزار پوشش ریسک کارآمد است. به طور کلی، آنها برای وضعیت قوی و سالم بازار مفید هستند و به کشف قیمت و ایجاد درآمد مناسب کمک می‌کنند.

چالش گزینه‌های فهرست‌شده به ازای فشارهای نظارتی

مشکلات مربوط به گزینه‌های فهرست‌شده برای ETF‌های بیت‌کوین در حال حاضر، موجب عدم دسترسی به آنها شده است. برخی از ناظران بازار باور دارند که اصلی‌ترین چالش این پیشنهاد، عدم وجود یک فرآیند نظارتی مشخص است. به طور معمول، کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) مسئولیت نظارت بر تغییرات قوانین فنی لازم برای گزینه‌ها را در اختیار صرافی‌ها قبل از فهرست‌بندی آنها دارد.

این پیشنهاد باید چند روز پس از شروع معاملات ETF تأیید شود، مانند اولین ETFهای بیت‌کوین در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ که در ایالات متحده معامله شدند و گزینه‌های فهرست‌شده روز بعد در دسترس قرار گرفتند.

با این حال، بیت‌کوین به عنوان یک کالا توسط چندین ناظر بازار مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین، برای دریافت تأییدیه، باید از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نیز عبور کند. همچنین، مسائل قانونی مربوط به بیت‌کوین (کریپتو) همچنان یک چالش سخت است که CFTC هنوز در تلاش است تا آن را پشت سر بگذارد.

با وجود این مسائل نامشخص، NYSE و صرافی‌های دیگر ملی فرم‌های ۱۹b-4 خود را ارسال کرده‌اند، که به دنبال اصلاح استانداردهای فهرست‌بندی برای اجازه گزینه‌های فهرست‌شده در ETF‌های مبتنی بر کالا مانند ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای هستند، به تأیید پست X Sonnenshein پاسخ می‌دهند.

در همین حال، GBTC از سرعت بسیار بالاتری در بازار ETF بیت‌کوین برخوردار است. در روز ۱۶ معامله، ETF بیت‌کوین تحت رهبری Sonnenshein، حجم معاملاتی به ارزش ۳۳۸ میلیون دلار را ثبت کرد. BlackRock نیز به شدت رقابت می‌کند و رقابت روز به روز سخت‌تر می‌شود.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده