آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیل Glassnode: دارندگان بلندمدت بیت کوین با میانگین سود غیرقابل تحقق ۲۲۸٪

تحلیل Glassnode: دارندگان بلندمدت بیت کوین با میانگین سود غیرقابل تحقق ۲۲۸٪

به گزارش زوم ارز، یک تحلیل عمیق توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode و محقق Cryptovizart انجام شده است که نشان می‌دهد بیت‌کوین به طور غیرمنتظره رکوردهای صعودی را قبل از وقوع نصف شدن خود تجربه کرده است. این تحلیل پرده از جنبه‌های کلیدی رفتار بازار می‌اندازد.

گزارش گلس‌نود جریان‌های خالص ETF و سود بلندمدت دارندگان بیت‌کوین را روشن می‌کند

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode و محقق Cryptovizart در تحلیل خود به ورود قابل توجه وجوه نهادی به بیت کوین، به ویژه پس از تأیید صندوق‌های قابل معامله بیت کوین ایالات متحده (ETF)، تاکید می‌کنند. این تحلیل نشان می‌دهد که این جریان، بر خلاف تردید منتقدان، به افزایش ارزش بیت کوین و رسیدن به ۷۰۰۰۰ دلار در هفته گذشته، که نسبت به ارزش ۴۲۸۰۰ دلاری قبل از تأیید ETF یک افزایش ۵۸ درصدی است، منجر شده است.

گزارش Glassnode نشان می‌دهد که در بازار بیت کوین، تحولات اساسی ایجاد شده است که شامل افزایش پاداش استخراج کنندگان از ۲۲ میلیون دلار به ۴۹ میلیون دلار در روز و تغییرات در جریان مبادلات است. قبل و بعد از تأیید ETF بیت کوین نقدی ایالات متحده، روند جریان مبادله تغییراتی نشان می‌دهد. قبل از تأیید ETF، جریان مبادله متناقض بود، اما پس از تأیید، تقاضای ثابتی ظاهر شد و بر اساس یافته‌های Glassnode، برداشت روزانه ۱۷ میلیون دلار را نشان می‌دهد.

در عین حال، ETF بیت کوین نقدی ایالات متحده میانگین ورودی خالص روزانه ۲۹۹ میلیون دلار را ثبت کرده است. این منجر به ورود سرمایه خالص روز به مقدار حدود ۲۶۷ میلیون دلار به بیت کوین شده و روند صعودی بازار را به سمت رکوردهای بی‌سابقه هدایت کرده است. Glassnode توضیح می‌دهد: “کلیاً، این نشان‌دهنده یک جریان خالص سرمایه به بیت‌کوین در حدود ۲۶۷ میلیون دلار در روز (-۴۹+۱۷+۲۹۹) است.” این گزارش اضافه می‌کند:

این نشان‌دهنده یک تغییر فاز معنی‌دار در پویایی بازار و توضیح معتبری برای بازگشت بازار به رکوردهای جدید است.

تحلیل Glassnode به الگوهای رفتاری دارندگان بلندمدت بیشتر توجه می‌کند، که با نزدیک شدن به رکوردهای بیت کوین، حضور خود را در بازار افزایش داده‌اند. این فعالیت با الگوهای مشاهده شده در چرخه‌های گذشته مطابقت دارد و به یک واکنش محاسبه شده به مسیر صبا توجه به تحلیل شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode و محقق Cryptovizart، بازار بیت کوین در حال تجربه تغییرات مهمی است. ورود وجوه نهادی به بیت کوین، به ویژه پس از تأیید ETF بیت کوین ایالات متحده، باعث افزایش ارزش آن شده و قیمت آن به ۷۰۰۰۰ دلار رسیده است. این افزایش ۵۸ درصدی نسبت به قیمت قبل از تأیید ETF بیت کوین است که ۴۲۸۰۰ دلار بود.

در تجزیه و تحلیل خود، Glassnode به افزایش پاداش استخراج کنندگان بیت کوین پرداخته است. میزان پاداش استخراج کنندگان از ۲۲ میلیون دلار به ۴۹ میلیون دلار در روز افزایش یافته است. همچنین، تحلیل Glassnode تغییراتی در جریان مبادلات نیز مشاهده کرده است. قبل از تأیید ETF، جریان مبادله در تناقض بود، اما پس از تأیید، تقاضا ثابتی نشان داده و برداشت روزانه ۱۷ میلیون دلار را نشان می‌دهد.

با ورود ETF بیت کوین نقدی ایالات متحده، میانگین ورودی خالص روزانه ۲۹۹ میلیون دلار ثبت شده است. به همین ترتیب، حدود ۲۶۷ میلیون دلار سرمایه خالص روزانه به بیت کوین وارد شده و باعث افزایش قیمت آن و رشد بازار به شکلی بی‌سابقه شده است.

تحلیل Glassnode نشان می‌دهد که با نزدیک شدن به رکوردهای قبلی بیت کوین، دارندگان بلندمدت نیز حضور خود را در بازار افزایش داده‌اند. این الگوی رفتاری با الگوهای گذشته مطابقت دارد و به شروع یک اوج جدید در چرخه بازار اشاره می‌کند.

بینش Glassnode در مورد دارندگان بیت کوین درازمدت نشان می دهد که میانگین سود غیر واقعی 228٪

در حال حاضر، با نزدیک شدن قیمت‌های بیت کوین به سطوح بالاتر، سرمایه‌گذاران بلندمدت که در حال حاضر میانگین سود غیرقابل تحقق تقریباً ۲۲۸ درصدی را در اختیار دارند، فعالیت‌های فروش خود را تشدید کرده‌اند. اما تحلیلگران زنجیره‌ای گلاسنود مشخص می‌کنند که این مرحله از فروش توسط دارندگان بلندمدت تا به امروز تنها به مدت ۴۲ روز ادامه داشته است. این نشان می‌دهد که اگر روندهای گذشته به عنوان یک معیار قابل اعتماد در نظر گرفته شود، تقاضای ورودی می‌تواند چندین ماه دیگر این فشارهای فروش را تعادل بخشد.

نظر شما در مورد آخرین گزارش Glassnode چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده