آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر بازار بیت‌کوین به سقوط آینده این ارز دیجیتال اشاره می‌کند!

تحلیلگر بازار بیت‌کوین به سقوط آینده این ارز دیجیتال اشاره می‌کند!

به گزارش زوم ارز، در دنیای کریپتو، بیت‌کوین همچنان در حدود ۶۸۰۰۰ دلار حرکت می‌کند که کمتر از بالاترین رکورد تاریخی ۶۹۰۰۰ دلار در آمریکا است و تحلیلگر بازار این رمز ارز به سقوط آن در آینده اشاره می‌کند.

Invezz با تحلیلگر بازار رانیا گول در XS.com در مورد توقعات آتی بیت‌کوین بحث کرده است. گزیده‌هایی از گفتگوی او عبارتند از:

چقدر احتمال دارد بیت کوین در این هفته به ۶۹۰۰۰ دلار برسد یا از آن فراتر رود؟

صعود جدید به بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۲۱ نشان دهنده تقویت روند صعودی است، هرچند نشانه‌های فنی منفی اشاره به این دارد که قیمت به شرایط بیش از حد خریداری رسیده است.

با شکستن حد بالاتر از سطح آوریل ۲۰۲۱ در ۶۴۸۲۱ دلار، قیمت به سمت سطح بالاتر رکورد نوامبر ۲۰۲۱ در ۶۸۹۱۱ دلار به سوی آن حرکت خواهد کرد.

از این نقطه، قیمت ممکن است با مقاومتی و اصلاحاتی کوتاه‌مدت مواجه شود، با این حال، در صورت ادامه روند قوی، قابل انتظار است که قیمت در طی هفته جاری و آینده به سطح ۷۰۰۰۰ دلار برسد.

هرچند، اگر قیمت به سطح حمایتی قوی ۶۰۰۰۰ دلار بازگردد، ممکن است به سمت بالا بازگردد و احتمالا از سطح‌های ۴۲۰۰۰ دلار یا ۳۷۰۰۰ دلار عبور کند و پیش از ادامه مسیر صعودی و آزمایش دوباره آن، قابلیت آزمایش مجدد را داشته باشد.

از دیدگاه تحلیل تکنیکال چه اطلاعاتی موجب این اعتقاد می‌شوند؟

از نظر فنی، قیمت بیت‌کوین از زمان ظهور الگوی متقاطع طلایی صعودی در نمودار هفتگی در انتهای دسامبر سال گذشته به صعود ادامه داده است.

حرکت صعودی قیمت باعث رسیدن به سطح ۶۹۰۰۰ دلار شده که در ماه نوامبر.تا پایان سال ۲۰۲۱ ثبت شده است. اگرچه ممکن است این سطح در کوتاه مدت مقاومتی ایجاد کند، اما در صورتی که موفق شود، می‌تواند به یک منطقه حمایتی جدید تبدیل شود. با این حال، شاخص‌های مومنتوم از جمله شاخص قدرت نسبی (RSI)، استوکاستیک و MACD نشان می‌دهند که قیمت وارد منطقه خرید بیش از حد شده است و احتمال اصلاح فنی در هر لحظه‌ای افزایش یافته است.

آیا جنبه‌های تحلیل بنیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت؟ بله، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، باعث افزایش ۵۰ درصدی بیت‌کوین از زمان شروع فعالیت شان در ۱۱ ژانویه شده‌اند. این ETFها به بازار نقدینگی قابل توجهی و وجوه نهادی جدید تزریق کرده‌اند و از آغاز فعالیت در ژانویه تا پایان ماه گذشته، جریان خالص ورودی به صندوق‌های بیت‌کوین در بورس بیش از ۱۰ میلیارد دلار بوده است.

نگاه به آینده نشان می‌دهد که توجه سرمایه‌گذاران به رویداد آینده نصف شدن بیت‌کوین در ماه آوریل معطوف می‌شود، که هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد و باعث کاهش پاداش‌های استخراج می‌شود. رویدادهای نصف شدن به عنوان مهم‌ترین کاتالیزورهای صعودی در نظر گرفته می‌شوند زیرا نرخ ایجاد بیت‌کوین جدید را کاهش داده و کمیاب شدن دارایی را تسریع می‌بخشند.

همان‌طور که دیگر دارایی‌های پرخطر، بیت‌کوین همچنان از تأثیر کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش نوسانات در شرایط اقتصادی تأثیر می‌پذیرد. بنابراین، آیا فکر می‌کنید در نقطه‌ای از رسیدن به قیمت بالای خود با مقاومت مواجهید؟

آیا قیمت بیت‌کوین می‌تواند کاهش پیدا کند؟

هر چند تاریخ تکراری نیست، اما اغلب قوانین بازار اعمال می‌شوند. با این حال، من فکر می‌کنم که هنوز فرصتی برای ادامه روند صعودی فعلی وجود دارد تا یک اصلاح کوتاه مدت به ارزش حدود ۵۳۰۰۰ دلار بیت‌کوین انجام شود.

نقض این سطح ممکن است به رقم ۴۲۲۳۵ دلار منتهی شود که نقطه میانی کانال نزولی قبلی است.

اگرچه این واقعه کمتر اتفاق می‌افتد، اما باید به توجه به پیشرفت احتیاط کرد و احتمال افت دیگر به منطقه تقاضایی بین ۴۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار را در نظر گرفت، سپس سطح حمایت اصلی بعدی در حدود ۳۲۲۹۳ دلار قرار دارد.

اما من فکر می‌کنم احتمال اصلاح در هر زمانی وجود دارد، تا بتوانیم به منطقه پشتیبانی اصلی بین ۵۲۰۰۰ تا ۵۳۰۰۰ دلار برسیم و سپس به سطوح حدود ۶۰۰۰۰ دلار بازگردیم قبل از تلاش برای دستیابی به بالاترین قیمت تاریخی در ۶۹۰۰۰ دلار.

آیا واقعاً این اتفاقات خواهند افتاد؟

پس از این حد، بیت‌کوین وارد مرحله کشف قیمت می‌شود، جایی که حرکت قیمت بدون توجه به محدودیت‌های فنی خواهد بود و به طور کامل به عوامل اساسی نظیر احساسات سرمایه‌گذاران، جریان سرمایه، نقدینگی و سایر عوامل وابسته می‌شود.

تحلیلگر بازار بیت‌کوین آمده است: “آماده شوید برای دوره پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی بیت‌کوین، زیرا این افت قیمت نخستین بار در Invezz مشخص شده است.”

منبع: invezz.com
تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده