لایت فارکس

Gemini با شکایت SEC در مورد پروژه Gemini Earn مخالفت می کند

Gemini با شکایت SEC در مورد پروژه Gemini Earn مخالفت می کند

Gemini با شکایت SEC در مورد پروژه Gemini Earn مخالفت می کند

به گزارش زوم ارز، دعوای کمیسیون بورس و اوراق بهادار تاکید می‌کند که تأسیس ابتکار Gemini Earn توسط Gemini، که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی را از طریق قراردادهای وام خاص به Genesis قرض دهند، با درگیر شدن در فروش غیرمجاز اوراق بهادار ثبت‌نشده، مقررات اوراق بهادار را نقض می‌کند.

مورد SEC به دو نکته اصلی بستگی دارد: اثبات وجود اوراق بهادار و اثبات فروش آنها. با این حال، Gemini توانایی SEC برای اثبات این الزامات را به چالش می کشد.

آنها استدلال می کنند که خود قراردادهای وام نباید به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند. علاوه بر این، Gemini این تصور را که کل پروژه Gemini Earn امنیت را تشکیل می‌دهد غیرمنطقی می‌داند.

این درگیری حقوقی به ژانویه بازمی‌گردد، زمانی که SEC از وام‌دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس گلوبال کپیتال و صرافی ارزهای دیجیتال Gemini Trust به دلیل توزیع اوراق بهادار ثبت‌نشده بین سرمایه‌گذاران خرد متهم کرد.

این شکایت بر روی Gemini Earn متمرکز است، یک سرویس وام دهی رمزنگاری با بازده بالا که توسط Genesis و Gemini در فوریه ۲۰۲۱ معرفی شد.

طبق این طرح، جنسیس ارزهای رمزنگاری شده را از کاربران Gemini قرض داد و بخشی از سود را با Gemini تقسیم کرد، که تراکنش‌ها را تسهیل می‌کرد و کارمزد نماینده دریافت می‌کرد، گاهی اوقات تا ۴.۲۹%. سپس سود باقی مانده به کاربران برگردانده شد.

SEC ادعا می کند که برنامه Gemini Earn به عنوان یک عرضه اوراق بهادار ثبت نشده عمل می کند. جنسیس در استفاده از دارایی‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاران برای ایجاد درآمد و پرداخت سود به شرکت‌کنندگان Gemini Earn احتیاط کرد.

طبق گزارش SEC، این عدم ثبت نام مناسب، سرمایه گذاران را از اطلاعات حیاتی برای انتخاب های سرمایه گذاری خود محروم کرد.

در پاسخ، Gemini استدلال کرد که اعطای وام یا استقراض از هیچ طرفی را اجباری نکرده است و هر اقدامی از این قبیل مستلزم رضایت متفق القول است.

 


منبع: news.coincu.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده