آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کریپتو در پنج سال آینده چگونه خواهد بود و در چه نقطه ای قرار دارد؟

شور و هیجان در بازار کریپتو، کوین‌های برتر در حال صعود

کریپتو در پنج سال آینده چگونه خواهد بود و در چه نقطه ای قرار دارد؟

به گزارش زوم ارز، از زمان انتشار وایت پیپر بیت کوین در سال ۲۰۰۸، بازار کریپتو به طور چشمگیری تحول یافته است و چشم انداز این صنعت به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

 تکنولوژی رمزنگاری پیشرفته تر خواهد شد

از بعضی نظرات، افزایش اندازه بازار کریپتوارزها از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ چیزی جز یک پدیده جالب نیست.

ICO در سال ۲۰۱۸ تا آن زمان حدود ۱۵.۷ میلیارد دلار برای پروژه‌های رمزنگاری جذب کرد. این فعالیت که به صورت یک حباب اقتصادی مشهور شده است، با وجود ارائه‌های فروش کم یا بدون ویژگی‌های منحصر به فرد، منابع گسترده‌ای را از طریق ادامه تبلیغات به دست آورد.

مانند حباب خالص دهه ۹۰، بسیاری از این پروژه‌ها دچار شکست شدند، اما تبلیغات آنها کاملاً بی‌اساس نبود. منابع مالی بر اساس وعده‌هایی جمع آوری شده بود، که بلاک‌چین و رمزارز ممکن بودند به آنها دست یابند. این همان جایی است که ارزش واقعی پیدا می‌شود – در پتانسیل.

امروز، بی‌تعجب نیست که بلاکچین تاثیری ژرف بر تغییرات جهانی خواهد داشت. ادغام چند فناوری مرتبط با بلاک‌چین و رمزارز در دنیای واقعی را شاهد هستیم که نشان می دهد این تکنولوژی به کاربردهای عملی نیز دست یافته است.

به عنوان مثال، Fetch.ai برای بهبود عملکرد یک پروژه شهر هوشمند در مونیخ استفاده می‌شود. در حال حاضر، بندر شلوغ ترین اروپا، روتردام، از تکنولوژی بلاکچین برای ردیابی کانتینرهای حمل و نقل خود استفاده می‌کند.

از اینجا، پیشرفت هر فرد قابل پیشبینی است. در حال حاضر، بحث های زیادی درباره ادغام فناوری بلاک چین در سیستم های رای گیری برای افزایش امنیت، استفاده از این فناوری در سیستم های مدارک پزشکی و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر داغ است. بانک فدرال رزرو سنت لوئیس اظهاراتی منتشر کرده و موفقیت های دنیای مالی غیرمتمرکز را تحسین کرده است، و قابل انتظار است که در آینده به پیشرفت های مداوم در فناوری DeFi شاهد باشیم.

شرکت های معروف مانند Visa و Mastercard اقدام به یکپارچه سازی پرداخت های رمزنگاری شده نموده اند که این اقدام به عنوان یک گام مهم در جهت پذیرش بهتر خدمات مالی محسوب می شود. همچنین کشورهای مختلف سراسر جهان در حال بررسی و برگزاری مطالعات برای معرفی و به کارگیری ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) هستند. این نوع ارزهای دیجیتال توسط دولت های مرکزی کنترل و نظارت می شوند و از آنها برای تسهیل تبادلات مالی و افزایش کیفیت خدمات بانکی استفاده می شود.

در طی پنج سال آینده، به نظر می‌رسد که استفاده از رمزارز و فناوری‌های مرتبط به طور گسترده‌تری در فعالیت‌های روزانه بسیاری از صنایع، از جمله ردیابی زنجیره تأمین، امور مالی، تولید، فناوری اطلاعات و غیره، یکپارچه‌تر خواهد شد.

همچنین ممکن است این موارد را دوست داشته باشید: چالش های هویت در تعریف: باز کردن قفل سرمایه گذاری نهادی

این نوع بیانیه قابل اشتباه است زیرا همیشه تضمینی برای افزایش ارزش یک ارز دیجیتال خاص وجود ندارد، حتی در مورد بیت کوین که سال‌ها از انتظارات عمومی فراتر رفته است.

با این حال، احتمالاً می‌توان سادگی پیش‌بینی کرد که جهتی که سرمایه‌گذاران کلی بازار دارایی‌های رمزارزی را در آن گذاشته‌اند، بهتر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به این دلیل که ETF‌های بیت‌کوین اکنون زبان‌های بیشتری را برای سرمایه‌گذاری‌های نهادی نسبت به گذشته بیان می‌کنند و رمزارزها با رشد بالغ بر صنعت، نوسانات کمتری تجربه می‌کنند. بنابراین، آینده سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به وضوح قابل تصور است.

مقدار سرمایه‌گذاری در صندوق تبادل معاملات بیت‌کوین (ETF) در تاریخ ۲۱ مه مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار بود، که نشان‌دهنده تلاش سرمایه‌گذاران بزرگ برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و تعامل با آن‌ها می‌باشد.

در طی ۵ سال آینده، فناوری ارزهای دیجیتال ممکن است حتی بهتر از وضعیت کنونی پیشرفت کند. البته، تمام موارد به قوانین و مقررات آن بستگی دارد.

مقررات بر آینده ارزهای دیجیتال تاثیر می گذارد

یکی از موضوعاتی که در حوزه کریپتو اغلب به آن اشاره می شود، مقررات بین‌المللی مربوط است.

از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳، تعداد شکایت‌هایی که SEC علیه پروژه‌های کریپتو مطرح کرده بود مانند Ripple و Coinbase، دو برابر افزایش یافت. از جمله این شکایت‌ها، شامل طرح شکایت در برابر پلتفرم تجاری غیرمتمرکز Uniswap است که در حال حاضر مورد بحث قرار دارد.

قوانین ایالات متحده در خصوص رمزارزها، تأثیر گسترده‌ای بر قوانین بین‌المللی دارد، به گونه‌ای که کشورهای کوچک عمدتا از دستورالعمل‌های SEC الهام می‌گیرند.

رمز و اوراق بهادار بدون مجوز

اتریوم به عنوان یک نمونه در نظر گرفته شود. این روزها، گری جنسلر، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) اظهار داشته است که SEC اتریوم را به عنوان یک امنیت شناخته است، اگرچه تدابیر دقیق برای اجرای آن هنوز باقی مانده است. اگر اتریوم به عنوان یک امنیت رسمی شناخته شود، این به این معنی است که صرافی‌هایی که این ارز دیجیتال را معامله می‌کنند، مسئول معامله اوراق بهادار بدون مجوز خواهند بود.

می‌تواند تصور شود که خریداران هم می‌توانند از لحاظ حقوقی مسئول باشند و خدمات مبادلات غیرمتمرکز به کاربران این امکان را می‌دهد که اتریوم خود را با دارایی‌های دیگر مبادله کنند. البته واضح است که این روند در صنعت DeFi، که به طور عمده بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده است، گسترش خواهد یافت.

دعوای حقوقی SEC علیه جامعه اتریوم قطعیت کامل را ندارد و حتی در حال حاضر، برخی از کاربران ارزهای دیجیتال احتمال سرنگونی پروژه‌های رمزنگاری را نمی‌بینند. با این حال، این مثال‌ها به خطر افتادن پروژه‌های رمزنگاری با مقررات ملی و بین‌المللی اهمیت ویژه‌ای می‌دهند.

در چین، فروش و استخراج دارایی‌های کریپتو کاملاً غیرقانونی است، در حالی که بریتانیا از شرکت‌های بریتانیایی جلوگیری می‌کند که مشتقات رمزنگاری را به ساکنان این کشور بفروشند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

طرفداران رمزارزها اغلب نگران تأثیر مقرراتی هستند که ممکن است بر آینده ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشند. بدون شک، باید توجه داشت که عدم وجود مقررات قابل توجه ممکن است به همان اندازه به صنعت آسیب بزند، زیرا افراد بدنام می‌توانند بدون محدودیت‌ها و نظارت، قدرت بالقوه‌ای را در دست بگیرند.

آینده ارزهای دیجیتال چیست؟

همه عوامل مذکور بسیار به یکدیگر وابسته هستند. اگر در چند سال گذشته اتفاقی افتاد، پیشرفت فناوری کریپتو و پذیرش آن احتمالا ادامه خواهد یافت. در صورت وقوع این موضوع، فصلی جدید برای سرمایه گذاری در حوزه کریپتو رقم خواهد خورد، زیرا تعداد بیشتری از افراد با استفاده از پیشرفت هایی مانند ETF های رمزنگاری به دنبال سرمایه نقد هستند.

از طرف دیگر، اگر مقررات جهانی به شدت تولید یا ترویج ارزهای دیجیتال را محدود کند، صنعت با چالش بزرگی روبرو خواهد شد، زیرا این اقدام هم به ارزش بازار و هم به منابع مالی موجود برای ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک‌چین آسیب وارد خواهد کرد. اجمالاً، جهت تحقیق بیشتر، مطالب مرتبط را بررسی کنید.

آیا کریپتو آینده است؟

ما باور داریم که کریپتو امروزه در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و ممکن است در آینده نزدیک نقشی کلیدی در صنایع اساسی ایفا کند. این بسیار نادر است که یک فناوری جدید به سرعتی چون بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال به محبوبیت برسد، و احتمالاً پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه انتظار می‌رود.

دولت‌های سراسر جهان اکنون آگاه هستند که ساکنان، صنایع و حتی بانک‌های ملی آن‌ها به طرق مختلفی در عرصه سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتووالیوت فعالیت می‌کنند. این واقعیت نشان می‌دهد که لازم است یک تعادل مناسب بین مقررات کنونی که ممکن است محدودیت‌های زیادی اعمال کنند و مقررات بیش از حد لطیف که ممکن است به انحراف‌های نامطلوب منجر شوند، برقرار شود. این تعادل باید این امکان را فراهم کند که این حوزه رشد و توسعه خود را حفظ کرده و به وقوف هرگونه آسیب به کاربران خود جلوگیری نماید.

اگر فناوری، سرمایه‌گذاری و مقررات در پنج سال آینده به تعادل برسند، نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آینده ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود.

همچنین ممکن است این موارد را دوست داشته باشید: ارزهای دیجیتالی که باید در سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته شوند: راهنمای جامع برای سرمایه گذاری های بالقوه


منبع : crypto.news


تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده