لایت فارکس

Friend.tech اینفلوئنسرهای NBA را جذب کرد. پس چرا همه فکر می کنند آخرین روند کریپتو از بین خواهد رفت؟

Friend.tech اینفلوئنسرهای NBA را جذب کرد. پس چرا همه فکر می کنند آخرین روند کریپتو از بین خواهد رفت؟

Friend.tech اینفلوئنسرهای NBA را جذب کرد. پس چرا همه فکر می کنند آخرین روند کریپتو از بین خواهد رفت؟

به گزارش زوم ارز، Friend.tech، یک برنامه رسانه اجتماعی غیرمتمرکز که دو هفته پیش راه اندازی شد، رسماً از مسابقات همستر به عنوان جدیدترین شوق تجارت کریپتو عبور کرد. با قضاوت تنها بر اساس اعداد، این پلتفرم که یک بازیکن NBA و قهرمان ورزش های الکترونیکی را به عنوان کاربران اولیه به حساب می آورد، و پارادایم سرمایه گذاری خطرناک را به عنوان سرمایه گذار اولیه، ممکن است یکی از موفق ترین تلاش های ارزهای دیجیتال برای از بین بردن دشمنان بزرگ فناوری مانند فیس بوک و TikTok حتی در این تاریخ اولیه. متأسفانه، هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که در پایان هفته همچنان ارزش توجه را دارد.

حدود ۶۴۵۰۰ آدرس منحصربه‌فرد قبلاً با برنامه تعامل داشته‌اند. با این حال، با بلاک چین های ناشناس، نمی توان گفت که آیا بیش از ۶۰۰۰۰، ۶۰۰ یا فقط ۶۰ نفر واقعاً از FriendTech استفاده می کنند یا خیر. بسیاری برای ایجاد یک حساب کاربری قبل از ایردراپ احتمالی در آینده عجله داشتند که هنوز تایید نشده است. در هر صورت، FriendTech قبلاً تأثیر معناداری بر رمزارزها گذاشته است.

برای مثال، در یک یکشنبه تابستانی خواب‌آلود، FriendTech تنها در ۲۴ ساعت ۱.۱۲ میلیون دلار کارمزد (و در مجموع ۲.۸ میلیون دلار از زمان عرضه در ۱۱ آگوست در نسخه بتا) ایجاد کرد. این مقدار بیشتر از کل شبکه بیت کوین در همان دوره است و برای فشار دادن به Base، لایه مقیاس پذیر اتریوم که توسط Coinbase ساخته شده است، جایی که FriendTech در آن قرار دارد، بالاتر از شبکه های رقیب Arbitrum و Optimism به عنوان بزرگترین “لایه ۲″، پس از ماه ها رقابت بین این دو کافی است. .

در کریپتو، این رشد شهاب‌سنگ بدیهی است که به معنای ثروتمند شدن شخصی است. این برنامه مانند یک لایه پولی مجاور برای پروفایل‌های توییتر است که برای طرفدارانی طراحی شده است که می‌خواهند در دوستان و اینفلوئنسرهای خود در رسانه‌های اجتماعی «اشتراک‌گذاری» بخرند. اگرچه حتی باشگاه‌هایی مثل من می‌توانند یک حساب کاربری داشته باشند، اما آنچه که ما «مشاهیر» می‌نامیم، بخشی از کارمزد معاملات را دریافت می‌کنند. خود برنامه احتمالاً بزرگترین برنده است زیرا تقریباً تمام ۵٪ کاهش کارمزد معاملات را می گیرد.

FriendTech قبلاً در بین رمزارزها به دلیل UX و رابط کاربری آسان خود ستایش شده است، یک مشکل طولانی مدت در صنعتی که به نظر می رسد توسعه دهندگان از ویندوز ۹۵ الهام گرفته اند. در حال حاضر فقط برای تلفن همراه است، اما به مردم این توانایی را می دهد که به افراد مشهوری که روی آنها شرط بندی می کنند پیامک کنید – یک نقطه فروش منحصر به فرد در زمانی که ایلان ماسک X پیام های خصوصی را برای اکثر کاربران محدود کرده است.

برندگان دیگر؟ تعداد زیادی از حساب ها در حال حاضر بیش از ۳ ETH (~ 5200 دلار) ارزش دارند. “Racer” که گمان می‌رود FriendTech را ایجاد کرده است، با نزدیک به ۱۵۰ نفر دارای یک سهم توکن شده در پروفایل است. سایر اینفلوئنسرهای توییتر مانند کوبی (که این روزها بیشتر و بیشتر شبیه الیوت اسمیت است)، هساکا و انسم از این قافله عقب نیستند. مانند بسیاری از برنامه های رمزنگاری از زمانی که صرافی DeFi Uniswap این نوآوری را راه اندازی کرد، FriendTech نیز از یک الگوریتم منحنی پیوند برای تعیین قیمت ها استفاده می کند، یک سیستم ریاضی سنگین که به این معنی است که تجارت می تواند حتی زمانی که خریدار وجود ندارد انجام شود.

منحنی‌های پیوند قبلاً در رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز آزمایش شده‌اند. مزایای اصلی اقتصادی است: از نظر تئوری باعث می‌شود که هر کسی بتواند از اعتبار خود سود کند و افراد را تشویق می‌کند تا در اسرع وقت وارد بازار شوند، زیرا قیمت توکن‌ها به‌طور خودکار متناسب با تعداد توکن‌های موجود افزایش می‌یابد. اما آزمایشات قبلی نیز طعم بدی را در دهان افراد به جا گذاشته است.

BitClout را به خاطر دارید؟ فلش در آزمایش رسانه‌های اجتماعی در پان در روزهای رو به پایان «سوپرچرخ رمزنگاری» راه‌اندازی شد. این برنامه که بعداً تغییر نام داد و به یک بلاک چین کامل به نام DeSo گسترش یافت، توجه مردم را در رسانه های اجتماعی به خود جلب کرد زیرا حساب های اینفلوئنسرها را با شیت کوین خود از قبل تأمین مالی می کرد. آندریسن هوروویتز، حامی مگا-VC و دوستداران اولیه آن که به دنبال ورود به آن قبل از مجانبی شدن شیب منحنی پیوند بودند – قبل از اینکه حتی برای دیدن آن سمی شود، به آن روکشی از احترام داده شد.

صعود و سقوط Bitclout یک مزیت و منفی برای FriendTech است. به طور قابل پیش‌بینی، بسیاری فکر می‌کنند که FriendTech نیز با توجه به سختی شبکه‌های اجتماعی در بلاک چین، راه دودو را طی خواهد کرد. با این حال، توسعه‌دهنده مستعار Racer، اگر سازنده باشد، ظاهراً این تلاش‌ها را تماشا کرده و از آن‌ها درس گرفته است.

می‌توانید من را در اردوگاهی حساب کنید که این را به‌عنوان یکی دیگر از منظره‌های تلخ تابستانی می‌بیند که به سرعت فراموش می‌شوند. برای یک چیز، این مسیر رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز واقعاً از نقاط فروش واقعی بلاک چین برای افزایش استقلال و محدود کردن «سانسور فناوری» استفاده نمی کند. اما همچنین، برای بسیاری (شاید بیشتر؟) افرادی که تماشای افراد در حال کسب درآمد از وضعیت خود هستند، بسیار مهم است. منظورم این است که دیگر دهه ۹۰ نیست و هیچ کس قرار نیست گریسون آلن NBA را برای این بازی به دردسر بیاندازد (Faze Clan برای فروش راه اندازی شد).

این بدان معنا نیست که من مخالف آزمایش اقتصادی با رسانه های اجتماعی هستم. فرضیه ۱۰۰۰ طرفدار واقعی بیش از ۱۰۰۰ بار مطرح شده است، و تقریباً هر چیزی خوب است که رفتن به “ایندی” را برای مردم آسان کند (برخی چیزهای دهه ۹۰ هرگز نمی میرند). من پروژه Orb نیک کارتر و اریک وال را دوست دارم (که مربوط به Worldcoin نیست). از یک بلاک چین استفاده می کند تا به اینفلوئنسرهایی مانند آنها اجازه دهد تا از دانش عمیق رمزنگاری و روابط فرا اجتماعی خود کسب درآمد کنند. برای نگه داشتن Orb بپردازید، سوالی بپرسید. همچنین نمونه‌ای از مالیات هاربرگر است، چیزی که زیبایی اقتصادی رفتاری دارد که به ندرت در طبیعت دیده می‌شود.

انتشار رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز نیز دشوار بوده است، حتی برای پلتفرم‌هایی که لکه‌های رمزنگاری مانند Mastodon را ندارند. اگرچه مطمئن نیستم که آیا این به این دلیل است که رسانه‌های اجتماعی منصفانه‌تر به خودی خود سخت هستند یا به این دلیل که تقریباً تمام پلتفرم‌های «رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز» به معنای واقعی کلمه شبیه‌سازی‌هایی از توییتر هستند، از جمله پلتفرم‌هایی مانند Farcaster، Bluesky و Nostr. توییتر کریپتو میدان شهری این صنعت است، اما، بچه ها، کمی تخیل داشته باشید.

این به این معنی نیست که ادعاهای جدی درباره FriendTech مطرح می‌شود، اغلب توسط افرادی که احتمالاً می‌توانند در صورت سکوت و استفاده از برنامه، پول کلان دریافت کنند. برای یک چیز، FriendTech ظاهراً بدون سیاست حفظ حریم خصوصی راه اندازی شد – یک پرچم قرمز بزرگ با در نظر گرفتن بلاک چین ها مجموعه ای از اطلاعات شخصی و مالی است. بنا بر گزارش ها، کاربران فقط با ثبت نام، به برنامه این امکان را می دهند که از طرف آنها پست کند و شواهدی وجود دارد که FriendTech اطلاعات کیف پول را از طریق API خود فاش می کند.

Banteg، افسانه DeFi و توسعه دهنده رمزنگاری که در مورد بسیاری از این مشکلات دریافت شده پست می گذاشتند، امروز با انتشار لیستی از ۱۰۱۱۸۳ حساب کاربری FriendTech، و اتصال آدرس کیف پول پایه خود به نمایه های توییتر خود، پس از مشاهده یک “درز اطلاعات” از روبیکون عبور کردند. نسخه مخزن کد FriendTech در Github. آیا بانتگ باید برای داکسینگ قیر و پر شود یا اینکه اطلاعات همیشه منتشر می شد؟ آیا FriendTech را تشویق می کند تا مشکلات خود را زودتر برطرف کند یا مرگ احتمالی آن را تسریع کند؟

FriendTech به نوبه خود، Block را برای گزارش دادن در مورد این موضوع غیرمسئولانه خواند و اضافه کرد که به اصطلاح درز “مثل این است که بگوییم شخصی با نگاه کردن به فید عمومی توییتر شما را هک کرده است” زیرا تمام اطلاعات از طریق حذف کانال های عمومی به دست آمده است. اما، پس این دقیقاً مشکل است و چرا مردم برای جدا کردن هویت IRL و هویت زنجیره ای خود (این و فرار مالیاتی) تمام تلاش خود را می کنند. به عنوان مثال، بانتگ وانمود می کند که یک خرگوش است. نه خیلی خوب، اما در هفته های اخیر تعدادی از صاحبان رمزارز در شرایط مرموز و اغلب بسیار وحشیانه جان خود را از دست داده اند.

گفته شد، crypterato برجسته گفته اند که قصد دارند به FriendTech تکان دهند. @0xCygaar روز شنبه گفت: «من از Friendtech برای به اشتراک گذاشتن افکار خام/عقیده بیشتر در مورد موضوعات مختلف رمزنگاری استفاده می‌کنم» پس از ارسال یک موضوع در مورد انگیزه‌های اقتصادی منحصربفرد پروتکل. و، حتی با وجود اینکه بسیاری از آزمایش‌های اولیه نشانه‌های اجتماعی از بین رفتند، به نظر می‌رسد تعدادی از آن‌ها قوی هستند – با اینکه FriendTech در تبدیل شدن به مخزن مرکزی آنها پیشتاز شده است.

بنابراین، در نهایت، بسته به میزان تحمل ریسک یا انگیزه شما برای علاقه مندی به ارزهای دیجیتال، FriendTech ممکن است برای شما مناسب باشد. برخلاف روند مسابقه هامستر در ماه جولای که فقط کریپتو روی چرخ گیر کرده بود، حداقل شبکه های رسانه های اجتماعی می توانند رشد و توسعه پیدا کنند. پس از آن، دوباره، مزیت مهم اولین محرک که به توضیح اینکه چرا فیس بوک هنوز یک پلتفرم چند میلیارد دلاری است، واقعاً در کریپتو اعمال نمی شود، کمک می کند. سرقت کد، ایجاد چند تغییر و تبدیل شدن به چیزی که همه در آن روز در توییتر درباره آن صحبت می کنند، نسبتاً آسان است.


منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده