آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چهارمین هفته متوالی کاهش: افت فروش NFT 6.75٪

چهارمین هفته متوالی کاهش: افت فروش NFT 6.75٪

به گزارش زوم ارز،

فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در این هفته کاهش یافت و چهارمین هفته متوالی کاهش، هرچند اندک، با کاهش ۶.۷۵ درصدی را رقم زد. از ۲ سپتامبر ۲۰۲۳ تا ۹ سپتامبر، کل فروش این هفته تقریباً ۸۰.۶۹ میلیون دلار بوده است که بخش قابل توجه ۴۲.۶۱ میلیون دلار از بلاک چین اتریوم سرچشمه گرفته است.

کاهش ۶.۷۵ درصدی فروش NFT در کاهش هفتگی

طبق داده‌های cryptoslam.io، فروش NFT در این هفته ۶.۷۵ درصد کاهش یافت. طی هفت روز گذشته، معاملات NFT نیز ۴.۳۳ درصد کاهش داشته است. با وجود این کاهش در فروش، تعداد خریداران NFT به ۵۶۹۴۰۷ نفر رسید که نسبت به هفته قبل ۱۷.۷۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در حال حاضر، اتریوم در میان ۲۲ شبکه مختلف بلاک چین، با ۴۲.۶۱ میلیون دلار فروش NFT، که ۵۲.۸۰ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص می دهد، پیشتاز است. پس از اتریوم، ما Mythos، Polygon، Solana و Immutable X را پیدا می کنیم که پنج بلاک چین برتر از نظر فروش NFT را تکمیل می کنند.

چهارمین هفته متوالی کاهش: افت فروش NFT 6.75٪

فروش هفت روزه بین ۲ سپتامبر ۲۰۲۳ تا ۹ سپتامبر ۲۰۲۳، طبق معیارهای cryptoslam.io.

اگرچه فروش NFT مبتنی بر ETH در خط مقدم بود، اما همچنان کاهش ۱۲.۱۱ درصدی را تجربه کرد، در حالی که فروش Mythos 25.27 درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافت. Polygon شاهد افزایش ۷.۲۱ درصدی در فروش بود، در حالی که فروش Solana NFT در مدت مشابه ۵.۵۸ درصد کاهش یافت. از سوی دیگر، Immutable X با کاهش فروش ۱۷.۵۲ درصدی نسبت به آمار هفته قبل، با شدیدترین کاهش مواجه شد.

در میان ۲۲ بلاک چین، کرونوس با افزایش قابل توجه ۲۴.۲۲ درصدی فروش در هفته به عنوان عملکرد برجسته ظاهر شد. Mythos’ Dmarket در هفت روز گذشته با فروش ۸.۱۵ میلیون دلاری به عنوان رهبر شبکه بلامنازع در حوزه NFT ظاهر شد.

پس از آن، Bored Ape Yacht Club (BAYC) با فروش ۵ میلیون دلاری، جایگاه دوم را در میان برترین مجموعه های هفته به دست آورد. Dmarket و BAYC تحت الشعاع افرادی مانند Draftkings، Gods Unchained، و Mutant Ape Yacht Club (MAYC) قرار گرفتند و ترکیب پنج مجموعه برتر NFT را تشکیل دادند.

جایگاه ارزشمندترین مجموعه دیجیتال فروخته شده در این هفته به Fidenza #562 رسید که قیمتی معادل ۱۲۲۰۰۰ دلار داشت. یکی از رقبای نزدیک در رقابت برای گران‌ترین NFT، Cryptopunk #3028 بود که دست به دست شد و با قیمت قابل‌توجهی ۱۱۱ هزار دلار، جایگاه دوم را تضمین کرد. Cryptopunk #3438 با قیمت ۱۰۵۰۰۰ دلار جایگاه خود را به عنوان سومین دارایی توکن غیرقابل تعویض پرفروش به دست آورد.

جایگاه چهارم توسط Cryptopunk #4233 با قیمت ۱۰۲,۰۰۰ دلار معامله شد، در حالی که Cryptopunk #7542 با ۹۷,۰۰۰ دلار معامله را به پایان رساند. شایان ذکر است که فروش NFT مجموعه Cryptopunk حضور غالبی در ده نمودار فروش برتر این هفته داشت.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده