لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

RBC می گوید، فدرال رزرو احتمالاً رویکردی افزایشی برای توسعه CBDC اتخاذ خواهد کرد

RBC می گوید، فدرال رزرو احتمالاً رویکردی افزایشی برای توسعه CBDC اتخاذ خواهد کرد

به گزارش زوم ارز، یک تحلیلگر بانک سلطنتی کانادا انتظار دارد که فدرال رزرو ایالات متحده رویکردی افزایشی در مورد توسعه CBDC یا دلار دیجیتال اتخاذ کند.

در گزارش که این هفته منتشر شد، آتول باتیا، تحلیلگر RBC معتقد است که به جای انتشار یک CBDC خرده‌فروشی و عمده‌فروشی کامل، فدرال رزرو احتمالا رویکرد سنجیده‌تری اتخاذ خواهد کرد.

او گفت: “ما فکر می‌کنیم که فدرال رزرو به تاکید بر پیشرفت‌های فن‌آوری افزایشی در مقابل فشار مخاطره‌آمیز برای تغییر زیرساخت‌های پرداخت ادامه خواهد داد.”

CBDCها این پتانسیل را دارند که کارایی‌هایی فراتر از آنچه که می‌توان با استفاده از سیستم‌های پرداخت فعلی به دست آورد، ارائه داد، و تعامل بین چند واسطه را در یک پایگاه داده واحد و تحت کنترل بانک مرکزی ساده‌سازی کرد که می‌تواند مستقیماً ارز دیجیتال را برای کیف پول‌های فردی صادر کند. اما این فناوری با خطرات خاصی همراه است.

بهاتیا گفت: «ما فکر می‌کنیم که داشتن یک نقطه شکست برای پرداخت‌های دلاری در دنیایی که از دلار آمریکا برای همه نوع تجارت استفاده می‌کند، ایده وحشتناکی است. “در یک حرکت، ایالات متحده یک هدف بی‌نظیر برای هکرها و سارقان ایجاد می‌کند، به غیر از تروریست‌ها یا رقبای ژئوپلیتیکی.”

بهاتیا گفت که “علیرغم تبلیغات در مورد CBDCها، ما شاهد نگرانی‌های امنیتی، حریم خصوصی و حاکمیتی هستیم که معتقدیم بر دستاوردهای نظری در کارایی بیشتر است.” وی افزود: «حساب‌های بانکی تجاری و پول نقد فیزیکی احتمالاً برای آینده قابل پیش‌بینی در مرکز ساختار مالی ایالات متحده باقی خواهند ماند».

Fed در حال ارزیابی تأثیر بالقوه صدور CBDC، انجام چندین مطالعه، آزمایش‌های آزمایشی و آزمایش برای ارزیابی فناوری و محدودیت‌های آن است.

در همین حال، بانک مرکزی ایالات متحده قبلاً یک سیستم پرداخت بلادرنگ به نام FedNow ایجاد کرده است. مانند یک CBDC، امکان تسویه فوری و دیجیتالی را فراهم می کند. ، اگرچه فقط بین مؤسسات سپرده گذاری عمل می کند و از فناوری بلاک چین استفاده نمی کند.

مزایای CBDC شناسایی شد

بهاتیا سیستم‌های رایج تسویه حساب مالی را “به طرز باشکوهی ناکارآمد” خواند و کارایی‌های خاصی را که دلار دیجیتال می‌تواند به ارمغان آورد، برجسته کرد.

او گفت: «سوابق مالکیت کاملاً الکترونیکی و ادغام می‌شوند و جابه‌جایی بین حساب‌ها را ساده و آنی می‌سازد». «در عمل، افراد و کسب‌وکارها احتمالاً مستقیماً در فدرال رزرو حساب دارند و برای مثال، خرید مواد غذایی به سادگی شامل انتقال CBDC از حساب فدرال رزرو به خواربارفروشی می‌شود.»

این تحلیلگر همچنین استدلال کرد که CBDC می‌تواند تراکنش‌های سریع‌تری را برای شرکت‌های بزرگ ایجاد کند، افراد بیشتری را وارد سیستم بانکی کند و ریسک طرف مقابل را کاهش دهد.

«CBDCها پرداخت‌های سریع‌تر و ارزان‌تری را ارائه می‌دهند، به افرادی که در حال حاضر خارج از سیستم بانکی سنتی نیستند، به زیرساخت‌های مالی دسترسی دارند و می‌توانند ریسک تسویه و تأخیر در تجارت بین‌المللی را کاهش دهند».


منبع: theblock.co

محمد فرحدل
محمد فرحدل
من محمد فرحدل هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده