آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نتایج سالانه کوین بیس احتمالاً بازار را ناامید می‌کند!🙁

نتایج سالانه کوین بیس احتمالاً بازار را ناامید می‌کند!🙁

نتایج سالانه کوین بیس احتمالاً بازار را ناامید می‌کند!

به گزارش زوم ارز، صرافی ارز دیجیتال Coinbase قرار است نتایج مالی سه ماهه چهارم و کل سال خود را در تاریخ ۱۵ فوریه منتشر کند. با افزایش نظرات و انتظارات درباره نتایج این صرافی بزرگ، برخی از کارشناسان معتقدند که نتایج آینده Coinbase ممکن است به اندازه انتظارات بازار خوب نباشد. زاخیل سورش، که مدیرعامل شرکت BitSave و همچنین مدیر دارایی‌های رمزنگاری شده است، این نظر را بیان کرده است.

درآمد Coinbase احتمالاً کمتر از انتظارات است

بازارهای بزرگ ارزهای دیجیتال منتظر انتشار نتایج آینده Coinbase در تاریخ ۱۵ فوریه هستند. براساس تحقیقات سهام Zacks، پیش‌بینی می‌شود که Coinbase در سه ماهه چهارم سال گذشته زیان سهمی ۰.۰۶ دلار را گزارش کند. این مقدار نشان دهنده تغییر ۹۷.۶ درصدی نسبت به سال قبل است. درآمد مورد انتظار نیز ۷۳۱.۹۴ میلیون دلار است که ۱۶.۴ درصد بیشتر از سه ماهه مشابه سال گذشته است.

اگر پیش‌بینی‌ها برآورده شوند، سوال بعدی این است که زمانی که Coinbase به سود خواهد رسید. تاکنون، Coinbase در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ زیان را گزارش کرده است، که باعث نگرانی سرمایه‌گذاران درباره سودآوری واقعی شرکت شده است.

زاخیل سورش، مدیرعامل BitSave و مدیر دارایی‌های رمزنگاری، در یک مصاحبه با CoinGape اظهار داشت که در سال گذشته تحول چندانی در معاملات Coinbase صورت نگرفته است. به همین دلیل، حجم معاملات در Coinbase، که یکی از معیارهای اصلی برای ارزیابی صرافی‌های ارز دیجیتال است، ممکن است ثابت باشد. او همچنین افزود که انتظار نمی‌رود نتایج Coinbase در سال به سال بهتر از سال ۲۰۲۲ باشد و نتایج فعلی ممکن است احساسات بسیار صعودی را منعکس نکند.

سرمایه گذاران باید به چه چیزی نگاه کنند؟

بازیگران بازار کریپتو و سرمایه‌گذاران در سهام Coinbase با دقت به معیارهای کمی شرکت توجه می‌کنند. این معیارها شامل حجم معاملات و کارمزدهای ایجاد شده است. برای هر صرافی کریپتو، کارمزد به عنوان بزرگترین منبع درآمد محسوب می‌شود. در حال حاضر، Coinbase طیف محصولات خوبی را ارائه می‌دهد. یکی از معیارهای مهم برای درک رشد شرکت، درآمد محصول است. از تمام ETFهای بیت کوینی که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، ۸ مورد از نگهبانی Coinbase استفاده می‌کنند، بنابراین درآمدی که از آنجا تولید می‌شود، اهمیت دارد. زاخیل سورش معتقد است که حتی اگر کارمزد معاملاتی شرکت در طول سال و سه ماهه کاهش یابد، احتمالاً درآمد ETFها آن را تأمین خواهد کرد.

یکی دیگر از عوامل کلیدی در نتایج Coinbase چشم‌انداز شرکت است. با وجود زیان‌های مستمر، بازارها به شدت به هرگونه اظهار نظری درباره تخمین‌هایی که Coinbase ممکن است درباره نتایج آتی ارائه دهد، جریان نقدی مثبت یا هر هزینه سرمایه‌ای که نشان دهد مبالغه می‌کنند.

زاخیل می‌گوید در حال حاضر منتظر نباشیم که نیمه اول سال، هم برای شرکت و هم برای بازارهای کریپتو، مثبت باشد. با این حال، او بیان می‌کند که Coinbase یک استراتژی بلندمدت دارد و معمولاً برنامه‌های خود را با نگاهی به سود آینده اجرا می‌کند. بنابراین، دیدگاه بلندمدت شرکت در تجزیه و تحلیل جریان نقدی آینده Coinbase بسیار حائز اهمیت است.

نتایج برای پاک کردن اطلاعات در مورد احساسات فرورفته بازار

قبلاً JP Morgan، رتبه Coinbase را کاهش داده بود که این امر باعث ضعف احساسات بازار شد. به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، رتبه خود را از “خنثی” به “کم وزن” کاهش داد. این اولین کاهش رتبه توسط تحلیلگران بوده و بسیار مطلوب نیست. از زمان کاهش رتبه، بازار در تلاش بوده تا مسیری برای شرکت تعیین کند. نتایج آتی این پتانسیل را دارد که یک تصویر بزرگتر از همسویی چشم‌انداز شرکت با بازار ارزهای دیجیتال ارائه دهد. همچنین، از این نتایج مشخص می‌شود که آیا Coinbase قادر است تصویر خود و بازار کلی ارزهای دیجیتال را از دید کسانی که در تراکم نزولی قرار دارند، تغییر دهد یا خیر.

زیان ۲.۳ میلیون دلاری Coinbase در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، پیش‌بینی‌های تاریکی در مورد این شرکت را تأیید کرد. با وجود کاهش زیان نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، تخصصیان و سرمایه‌گذاران همچنان تردید دارند. برای ارزیابی مسیر شرکت و بازار ارزهای دیجیتال مرتبط، نتایج مالی سال آینده Coinbase بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

چگونه نتایج سالانه Coinbase بر صنعت کریپتو تأثیر می گذارد

نتایج Coinbase، به عنوان یک غول در صنعت ارزهای رمزنگاری، تصویر بزرگتری از بازارهای رمزنگاری به نمایش می‌گذارد. عناصر کلیدی مانند حجم معاملات، کارمزدهای تولید شده، کاهش هزینه‌ها و چشم‌اندازها، سرعت عملکرد شرکت را در آینده تعیین خواهد کرد. بیشتر درآمدهای سه ماهه چهارم در ایالات متحده، به عنوان یک شوک برای سرمایه‌گذاران، وارد شده است. این شامل غول‌های بازار مالی مانند سیتی می‌شود که مشاغل را به سمت شرکت‌های سنگین‌وزن فناوری مانند گوگل کاهش می‌دهند و اعداد ناامیدکننده‌ای از درآمد تبلیغاتی منتشر می‌کنند. درآمد Coinbase در حال حاضر مسیری را در مورد نحوه درک بازارهای رمزنگاری توسط سرمایه‌گذاران بزرگتر تعیین می‌کند.

همچنین، در گذشته، زمانی که شرکت برای دومین سه ماهه متوالی کاهش حجم معاملات را تجربه کرد، باعث شد سهام شرکت در معاملات پس از ساعات کاری کاهش یابد. این کاهش همچنین به حداقل رساندن محدوده بیت‌کوین منجر شد، زیرا سؤالاتی درباره مشروعیت بزرگترین صرافی ارز دیجیتال مطرح شد.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده