لایت فارکس

موجودی مبادلات به پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۸ سقوط کرد

جفت معاملاتی ETH/BTC در نزدیکی مرج اتریوم، اوج گرفت

موجودی مبادلات به پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۸ سقوط کرد

بیت‌کوین (BTC) همچنان به تسلط خود در بازار ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد، زیرا موجودی مبادلات به سطوحی کاهش یافته است که آخرین بار در اوایل سال ۲۰۱۸ مشاهده شده بود. این نشان دهنده روند رو به رشد سرمایه‌گذاران است که دارایی بیت کوین خود را به ذخیره‌سازی سرد منتقل می‌کنند که امن‌تر در نظر گرفته می‌شود.

طبق گزارش اخیر Bitfinex، در حالی که برخی از این کاهش موجودی مبادلات ممکن است به استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز و وجوهی که در داده‌ها پوشش داده نشده‌اند نسبت داده شود، به نظر می‌رسد روند فراگیر حرکت گسترده افرادی است که بیت‌کوین خود را از صرافی‌ها خارج می‌کنند.

صندوق های دارای پشتوانه بیت کوین منجر به افزایش سرمایه گذاری در کریپتو می شوند

این روند همچنین در داده‌های اخیر CoinShares منعکس شده است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران صندوق‌های سنتی علاقه‌ای دوباره به بیت‌کوین نشان می‌دهند.

82131e7df29c912f155f4c741f823fb75a5e9e27

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با پشتوانه رمزنگاری در هفته گذشته شاهد ورودی خالص ۱۳۷ میلیون دلاری بودند که ۹۹ درصد از این مبلغ به سمت صندوق‌های دارای پشتوانه بیت کوین هدایت شد.

طبق گزارش Bitfinex، این چهارمین هفته متوالی ورودی ناخالص به صندوق‌های رمزنگاری است که مجموعاً ۷۴۲ میلیون دلار در این دوره جمع آوری کرده است که نشان دهنده بزرگترین جریان ورودی از سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ است.

جریان‌های پیوسته به صندوق‌های دارای پشتوانه بیت‌کوین نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران قوی به دارایی، علیرغم نوسانات ذاتی در بازار ارزهای دیجیتال است. به‌علاوه، خروج از وجوه کوتاه‌مدت بیت‌کوین، احساسات صعودی قیمت بیت‌کوین را در میان سرمایه‌گذاران تقویت می‌کند، که اکنون برای ماه‌ها در محدوده‌ای محدود قرار دارد.

بنابراین، این داده‌ها می‌توانند به‌عنوان پروکسی برای سوگیری سرمایه‌گذاران نهادی استفاده شوند که قیمت از این محدوده به سمت صعود خارج می‌شود.

در همین حال، وجوه اتریوم تنها دسته دیگری بودند که هفته گذشته شاهد خروجی بودند و ۱.۶ میلیون دلار به صورت خالص از دست دادند. از سوی دیگر، صندوق‌های آلت‌کوین ورودی‌های اندکی را ثبت کردند که بیشترین آن به صندوق‌های چند دارایی اختصاص داشت و پس از آن وجوهی که توسط توکن سولانا و MATIC از Polygon پشتیبانی می‌شدند.

به طور کلی، این داده ها تصویر واضحی از تداوم تسلط بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. در حالی که آلتکوین ها حضور خود را احساس می کنند، بیت کوین دارایی مطلوب برای سرمایه گذاران صندوق های سنتی باقی می ماند.

جریان‌های پیوسته به صندوق‌های بیت کوین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به پتانسیل رشد بلندمدت دارایی، علیرغم نوسانات کوتاه‌مدت در بازار کریپتو، اطمینان دارند.

فعالیت افزایش یافته BTC Whales نشان دهنده تمایل بازار صعودی است

طبق گزارشی توسط Glassnode، نهنگ‌ها یا نهادهایی که ۱۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر دارند، حرکت‌های مهمی در بازار ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند، به طوری که جریان نهنگ‌ها به صرافی‌ها از نظر تاریخی زیاد بوده و ۴۱ درصد از کل را تشکیل می‌دهند.

تسلط حجم ورودی نهنگ به صرافی ها قابل توجه است، به طوری که بیش از ۸۲ درصد از جریان ورودی نهنگ به مقصد Binance، بزرگترین مبادله در صنعت، می باشد. این روند اهمیت نقش نهنگ ها را در بازار ارزهای دیجیتال برجسته می کند، زیرا فعالیت آنها می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت و احساسات کلی بیت کوین داشته باشد.

در حالی که این گزارش اشاره می‌کند که بسیاری از این نهنگ‌های فعال به‌عنوان دارندگان کوتاه‌مدت طبقه‌بندی می‌شوند، با فعالیت‌های قابل‌توجه در اطراف قله‌ها و نواحی بازار محلی، رفتار بلندمدت نهنگ‌ها را نیز برجسته می‌کند.

امتیاز انباشت روند Glassnode توسط Cohort نشان می دهد که کوچکترین نهادها با کمتر از ۱۰۰ BTC هزینه های خود را در ماه گذشته کاهش داده اند.

از سوی دیگر، زیرمجموعه‌های نهنگ‌ها با بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین رفتار متفاوتی از خود نشان دادند، به طوری که آنهایی که بیش از ۱۰۰۰۰ بیت کوین دارند توزیع می‌کنند و آنهایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین دارند با نرخ بسیار بالاتری انباشته می‌شوند.

این رفتار نشان می‌دهد که نهنگ‌ها به طور فعال دارایی‌های خود را تغییر می‌دهند و وجوه را به صورت داخلی بین نهادها جابه‌جا می‌کنند. در حالی که این می تواند پیامدهای کوتاه مدتی برای بازار داشته باشد، همچنین پتانسیل بلندمدت بیت کوین را برای باقی ماندن یک دارایی ارزشمند برای سرمایه گذاران برجسته می کند.

منبع : CryptoNews

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده