آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان احراز هویت با استفاده از هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کند

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان احراز هویت با استفاده از هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کند

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان احراز هویت با استفاده از هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کند

از نظر قانونی، احراز هویت برای استفاده از امکانات پلتفرم‌های مالی در ایران ضروری است. به زبان ساده، احراز هویت یا KYC به‌معنای «شناخت مشتریان» بوده و به پلتفرم‌ها کمک می‌کند تا از پول‌شویی و رفتارهای مجرمانه جلوگیری کنند. بااین‌حال، طولانی‌ بودن روند تایید هویت در بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی و صرافی‌های ارز دیجیتال، کار را برای کاربران دشوار کرده است. به همین دلیل، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان احراز هویت با استفاده از هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کند. این مسئله به همه افراد کمک خواهد کرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن از خدمات این صرافی بهره‌مند شوند.

احراز هویت هوشمند چیست؟

در سال‌های اخیر، فناوری هوش مصنوعی رونق فراوانی یافته است. این فناوری به حوزه‌های گوناگونی راه پیدا کرده و زمینه‌های گوناگونی را خودکارسازی می‌کند. یکی از جدیدترین حوزه‌هایی که از هوش مصنوعی بهره می‌برد، فرایند احراز هویت است. مزایای احراز هویت هوشمند عبارت‌اند از:

  • افزایش سرعت فرایند
  • ساده‌سازی تایید هویت
  • کاهش فعالیت انسانی
احراز هویت هوشمند چیست؟
احراز هویت هوشمند چیست؟

احراز هویت هوشمند اکسبیتو به چه منظوری انجام می‌شود؟

برای عضویت در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، ابتدا شما باید «ثبت نام با شماره موبایل» و «احراز هویت پایه» را پشت‌سر بگذارید. این مراحل بسیار ساده و سریع بوده و به شما اجازه می‌دهند که به واریز و برداشت ریال (محدود)، واریز و برداشت رمز ارز (محدود)، خرید و فروش ارز دیجیتال، و معامله رمز ارز دسترسی پیدا کنید.

بااین‌حال، اکسبیتو خدمات گسترده‌ای را به کاربران ارائه می‌دهد و برای استفاده حداکثری از آن‌ها، شما باید «احراز هویت پیشرفته» را نیز انجام دهید. احراز هویت پیشرفته اکسبیتو با ۳ روش «احراز هوشمند»، «ضبط ویدیو» و «آپلود سلفی» قابل انجام است تا گزینه‌های گوناگونی پیش روی کاربران قرار داشته باشند. دراین‌بین، احراز هویت هوشمند، نسبت به دو روش دیگر، سرعت بالاتری دارد؛ به‌طوری که این فرایند حداکثر ۵ دقیقه طول می‌کشد و تایید آن نیز تنها به ۱ ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

احراز هویت هوشمند اکسبیتو چگونه است؟

احراز هویت هوشمند اکسبیتو از هوش مصنوعی بهره می‌برد و از طریق اسکن چهره و ضبط ویدیو انجام می‌شود. برای انجام این فرایند، به موارد زیر نیاز دارید:

  • شماره سریال کارت ملی هوشمند
  • دوربین و میکروفون کامپیوتر یا تلفن همراه

علاوه‌بر آن، احراز هویت هوشمند اکسبیتو شامل ۲ مرحله می‌شود که در ادامه، آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

 مرحله اول؛ اطلاعات کارت ملی
مرحله اول؛ اطلاعات کارت ملی

 مرحله اول؛ اطلاعات کارت ملی

در ابتدا، شما باید سریال کارت ملی هوشمند خود را ارائه دهید. این شماره سریال را می‌توانید پشت کارت ملی در قسمت بالا سمت چپ بیابید. پس از نوشتن شماره سریال در کادر مربوطه و تایید آن، از مرحله اول احراز هویت هوشمند اکسبیتو عبور خواهید کرد.

مرحله دوم؛ تایید هویت
مرحله دوم؛ تایید هویت

مرحله دوم؛ تایید هویت

در گام بعدی، ابتدا باید چهره خود را اسکن کنید. برای این کار، اجازه استفاده از دوربین و میکروفون کامپیوتر یا تلفن همراه خود را صادر کرده و سپس، چهره خود را درست در وسط قاب، مقابل دوربین قرار دهید. صورت خود را به‌آرامی به طرفین بگردانید تا اسکن چهره تکمیل شود.

پس از آن، یک متن به شما نمایش داده خواهد شد. ضبط ویدیو را آغاز کرده و متن را با صدای رسا بخوانید. این ویدیو حداکثر می‌تواند ۱۵ ثانیه باشد. پس از اتمام ضبط، ویدیو را بازبینی کرده و در صورت راضی بودن از آن، گزینه «تایید و ارسال» را انتخاب کنید.

به‌این‌ترتیب، درخواست احراز هویت شما با موفقیت ثبت شده و نتیجه‌ی آن از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.‌ همان‌طور که دیدید، این فرایند بسیار ساده بوده و با سرعت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. باید به این نکته توجه داشت که اکسبیتو یک پلتفرم معاملاتی دانش‌بنیان است که از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا برای راحتی کاربران خود بهره می‌برد. استفاده از هوش مصنوعی برای احراز هویت نیز در همین راستا صورت گرفته است. همچنین، پس از تایید هویت، شما می‌توانید به انواع خدمات اکسبیتو دسترسی داشته باشید. این خدمات با به‌روزترین فناوری‌های دنیا مطابقت دارند تا شما در یک پلتفرم جامع و کارآمد به معاملات خود بپردازید.

سخن پایانی

امروزه هوش مصنوعی در زمینه‌های گوناگونی به کار می‌رود و بسیاری از فرایندها را برای انسان‌ها ساده‌سازی کرده است. استفاده از هوش مصنوعی نیز یکی از جدیدترین اقداماتی بوده که توسط معتبرترین پلتفرم‌های مالی جهان ارائه می‌شود. در کشور ایران نیز صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از هوش مصنوعی برای احراز هویت کاربران استفاده می‌کند. ازاین‌طریق، امکان دسترسی به خدمات این صرافی به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن امکان‌پذیر می‌شود.

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات
واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده