آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پارلمان اروپا تصمیم به ممنوعیت تراکنش‌های رمزنگاری ناشناس گرفت

پارلمان اروپا تصمیم به ممنوعیت تراکنش‌های رمزنگاری ناشناس گرفت

پارلمان اروپا تصمیم به ممنوعیت تراکنش‌های رمزنگاری ناشناس گرفت

به گزارش زوم ارز، انتظار می‌رود این قانون ظرف سه سال به طور کامل اجرا شود.

بیشتر کمیته‌های اصلی پارلمان اروپا تصویب کردند که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ناشناس از طریق کیف‌پول‌های رمزنگاری شده، بخشی از قوانین توسعه یافته اتحادیه اروپا جهت مبارزه با پولشویی (AML) و تامین مالی تروریسم شوند.

قانون AML که در تاریخ ۱۹ مارس تصویب شد، تنظیماتی برای تراکنش‌های نقدی و پرداخت‌های ارز دیجیتال ناشناس اعمال می‌کند. طبق این قوانین، تراکنش‌های نقدی بیش از ۳۰۰۰ یورو در تراکنش‌های تجاری و تراکنش‌های نقدی بیش از ۱۰۰۰۰ یورو در معاملات تجاری، به طور کامل ممنوع می‌شوند.

ممنوعیت پارلمان اروپا مختص خدمات ارائه‌دهندگان شخص ثالث، مانند صرافی‌های متمرکز و کیف‌پول‌های رمزنگاری میزبان یا نگه‌داری شده، اعمال می‌شود.

با پشتیبانی اکثر اعضای پارلمان از این تصمیم، پتریک بریر از حزب دزدان دریایی آلمان، انتقاداتی را بر این اقدام مطرح کرده است. او بر این باور است که این ممنوعیت باعث نفی استقلال اقتصادی و حریم خصوصی مالی شهروندان می‌شود. بریر معتقد است که حق انجام معاملات ناشناس یکی از حقوق اساسی است که این تصمیم به آن تأثیر منفی خواهد گذاشت و زمینه‌ای را برای سرکوب آزادی مالی مردم می‌گستراند.

«با حذف تدریجی پول نقد، نرخ‌های سود منفی و چرخش عرضه پول در هر زمان، مسدود شدن کارت را تهدید می‌کند. وابستگی به بانک‌ها به طرز تهدیدآمیزی در حال افزایش است. بریر (ترجمه شده توسط گوگل از آلمانی) درپایان گفت: چنین ناتوانی مالی باید

در حالی که مبادرات نظارتی اتحادیه اروپا در حوزه پول‌های دیجیتال از یک سو مورد استقبال برخی از افراد قرار گرفته، از سوی دیگر نگرانی‌ها و انتقاداتی نیز وجود دارد. برخی از مخالفان این تدابیر به اظهارنظر می‌پردازند که قوانین جدید مبارزه با پولشویی (AML) از اهمیت بیشتری برخوردارند و عواقبی منفی برای حریم خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی افراد به همراه خواهد داشت.

در این راستا، دانیل “لودی” تروستر، که مجری پادکست Sound Money Bitcoin است، به اطلاعاتی پرداخته که ادعا می‌کند ممکن است مانع اصلی در راه تحقق مزایای استفاده از پول‌های دیجیتال در اتحادیه اروپا قرار گیرد. وی به تأثیرات احتمالی قوانین حاکم بر استفاده از پول‌های دیجیتال بر کمک‌های مالی و نقدی به همراه پیامدهای گسترده‌تر آنها در آینده اشاره می‌کند.

به طور متناسب با این تدابیر نظارتی، از جمله ضوابط جدید مبارزه با پولشویی، استخراج داده‌ها و تعقیب الگوهای غیرعادی در تراکنش‌ها با استفاده از فناوری بلاک‌چین اهمیت زیادی پیدا کرده است. این اقدامات موجب افزایش قابلیت ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال می‌شود که به دستکاری و پولشویی جلوگیری کرده و امنیت تراکنش‌های مالی را تضمین می‌نماید. همچنین برخلاف باور عمومی، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با پیگیری دقیق و داده‌های اطمینان‌بخش به منظور جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی قابل ارائه و ردیابی هستند.با کلاس “مضمون-پایان-بلاک مضمون-پ” ، انتظار می‌رود این قانون ظرف سه سال از زمان اجرای آن به طور کامل عملیاتی شود.

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده