آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تایید احتمالی ETF بر قیمت اتریوم چه اثری دارد؟

به‌روزرسانی اصلی ETF اتریوم در این هفته ارائه می‌شود: جزئیات

تایید احتمالی ETF بر قیمت اتریوم چه اثری دارد؟

تأیید ETF برای آینده‌های احتمالی اتریوم، چگونه قیمت را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

به گزارش زوم ارز، در میان بادهای مخالف در سراسر صنعت، خریدار های اتریوم (ETH) موفق شدند این هفته از قلمرو حمایتی ۱۶۰۰ دلاری دفاع کنند. با گزارش‌های اخیر رسانه‌ها مبنی بر تایید احتمالی Ethereum Futures ETF، قیمت ETH در کوتاه‌مدت چگونه واکنش نشان خواهد داد؟

قیمت اتریوم (ETH) بلافاصله پس از گزارش بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس مبنی بر اینکه SEC ایالات متحده برای چندین برنامه ETH Futures ETF چراغ سبز نشان می دهد، بلافاصله به ۱۷۰۰ دلار بازگشت. برنامه های کاربردی از بزرگان وال استریت مانند ProShares، Volatility Shares، Bitwise و Roundhill از جمله مواردی بودند که در این گزارش شناسایی شدند.

با این حال، تجزیه و تحلیل بحرانی زنجیره ای بررسی می کند که قیمت های ETH در هفته های آینده چگونه واکنش نشان خواهند داد.

نهنگ‌های آگاه از قیمت همچنان در حال کاهش اتریوم در بازار هستند

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم در گزارش صعودی اخیر بلومبرگ خرید نکرده‌اند. در واقع، علیرغم جهش خفیف قیمتی که در روز جمعه پس از فروش قوی ثبت شد، آنها به کاهش دارایی های خود ادامه دادند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، خوشه نهنگ های اتریوم که دارای ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ ارز هستند از اواسط ژوئیه در بازار عرضه شده اند. بدیهی است که بین ۱۴ جولای و ۱۸ آگوست، آنها دارایی های ETH خود را ۱.۱۲ میلیون ارز کاهش دادند.

قیمت اتریوم (ETH) چگونه به تایید ETF واکنش نشان خواهد داد؟ | موجودی کیف پول نهنگ | آگوست 2023. منبع، Santiment
قیمت اتریوم (ETH) چگونه به تایید ETF واکنش نشان خواهد داد؟ | موجودی کیف پول نهنگ | آگوست ۲۰۲۳. منبع، Santiment

با توجه به اینکه ETH در حال حاضر حدود ۱۶۶۰ دلار معامله می شود، ۱.۱۲ میلیون ارز که توسط نهنگ ها ریخته شده است، ۱.۸۶ میلیارد دلار ارزش دارند. قابل توجه است که الگوهای معاملاتی اخیر این گروه نهنگ ارتباط نزدیکی با حرکات قیمت ETH دارد.

جای تعجب نیست که در حالی که نهنگ‌ها دارایی خود را تا ۴ درصد کاهش دادند، قیمت ETH نیز بین ۱۴ ژوئیه و ۱۸ اوت ۱۸ درصد کاهش یافته است.

با این حال، اگر یک اعلامیه رسمی از SEC گزارش اخیر بلومبرگ را تأیید کند، می تواند آنها را متقاعد کند که به جنون فروش پایان دهند.

سرمایه گذاری های خود را با پیش بینی قیمت ETH تقویت کنید.

اتریوم اکنون در حال نزدیک شدن به منطقه فروش بیش از حد است

پس از یک ماه فروش جنون نهنگ‌ها، اکنون به نظر می‌رسد اتریوم به قلمروی بیش از حد فروش رفته است. طبق داده‌های شاخص قدرت نسبی، RSI روزانه اتریوم برای ۱۸ آگوست در ساعت ۱۴ بسته شد.

به عبارت ساده، به این معنی است که ۸۶٪ از حرکات روزانه قیمت ETH در دو هفته گذشته روند نزولی داشته است.

قیمت اتریوم (ETH) چگونه به تایید ETF واکنش نشان خواهد داد؟ — RSI روزانه، آگوست 2023، منبع: TradingView
قیمت اتریوم (ETH) چگونه به تایید ETF واکنش نشان خواهد داد؟ — RSI روزانه، آگوست ۲۰۲۳، منبع: TradingView

داده‌های شاخص قدرت نسبی قدرت و حرکت روند فعلی قیمت دارایی را ارزیابی می‌کند. هنگامی که RSI از بالا به زیر سطح ۳۰ می رسد، نشان می دهد که دارایی در حال حاضر بیش از حد فروخته شده است و ممکن است به دلیل برگشت صعودی باشد.

سرمایه گذاران استراتژیک ممکن است این را به عنوان سیگنالی برای خرید افت با پیش بینی اینکه قیمت ETH در روزهای آینده واکنش مثبتی نشان خواهد داد تعبیر کنند.

پیش‌بینی قیمت ETH: انتظارات صعودی می‌تواند بالای ۱۵۰۰ دلار باشد

با توجه به اینکه ETH RSI اکنون در قلمروی بیش از حد فروش قرار دارد، سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازگشت صعودی هستند، می‌توانند دیوانگی فروش نهنگ‌ها را باطل کنند. نمودار عمق بازار روی زنجیره مبادله که توزیع قیمت سفارش‌های فعال فعلی را نشان می‌دهد نیز این چشم‌انداز را تأیید می‌کند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، معامله گران رمزارز استراتژیک سفارش خرید ۵۰,۷۲۰ ETH را در صورت کاهش قیمت به ۱,۵۰۰ دلار داده اند. اما، اگر شتاب نزولی در کل صنعت رشد کند، احتمالاً قیمت ETH را قبل از بازگشت به ۱۴۰۰ دلار می‌برد.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH) | عمق بازار بورس، آگوست 2023 | منبع: IntoTheBlock
پیش بینی قیمت اتریوم (ETH) | عمق بازار بورس، آگوست ۲۰۲۳ | منبع: IntoTheBlock

برعکس، خریدار های اتریوم می‌توانند به گزارش‌های تایید ETF آتی با انجام تلاش‌های اولیه برای بازپس گیری نقطه عطف ۱۹۰۰ دلار واکنش نشان دهند.

اما، همانطور که در بالا نشان داده شد، معامله‌گران رمزارز سفارش‌هایی را برای فروش ۲۵۳۸۰ اتریوم پس از رسیدن قیمت به ۱۸۲۵ دلار باز کرده‌اند. بدون تقاضای کافی در بازار، آنها احتمالاً ماموریت بازیابی را کاهش خواهند داد.

با این حال، اگر اتریوم این مقاومت را کاهش دهد، گاوها می توانند به هدف ۱۹۰۰ دلار فشار بیاورند.

منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده