آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کارمزد تراکنش های روزانه اتریوم به ۲.۸ میلیون دلار رسید، که این پایین ترین حد خودش در ۸ ماهه گذشته است.

کارمزد تراکنش های روزانه اتریوم به ۲.۸ میلیون دلار رسید، که این پایین ترین حد خودش در ۸ ماهه گذشته است.

کارمزد تراکنش های روزانه اتریوم به ۲.۸ میلیون دلار رسید، که این پایین ترین حد خودش در ۸ ماهه گذشته است.

به گزارش زوم ارز، هزینه‌های مربوط به اجرای تراکنش‌ها در بلاک چین اتریوم به کمترین میزان از دسامبر رسیده است.

این کاهش در بحبوحه فعالیت های دیوانه کننده در Friend.tech رخ می دهد که بر اساس زنجیره L2 Coinbase ساخته شده است و به محبوبیت روزافزون راه حل های مقیاس بندی اشاره دارد.

اتریوم، بزرگترین بلاک چین قابل برنامه‌ریزی جهان و پلتفرم مادر دومین ارز دیجیتال بزرگ اتر (ETH)، ارزان‌ترین مورد استفاده در هشت ماه گذشته است.

بر اساس داده‌های ردیابی شده توسط تجزیه و تحلیل بلاک چین مستقر در کره جنوبی، مجموع کارمزدهای روزانه پرداخت شده توسط کاربران برای انجام تراکنش‌های اتریوم در روز یکشنبه به ۱۷۱۹ اتریوم (۲.۸ میلیون دلار) کاهش یافت که پایین‌ترین رقم یک روزه از ۲۶ دسامبر است. شرکت CryptoQuant این آمار نسبت به بالاترین میزان سال گذشته یعنی ۱۶۷۲۰ ETH که در ۵ می مشاهده شد، ۸۹ درصد کاهش یافته است.

اتریوم از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند که به جای ماینرها، اعتبار سنجی ها را برای ایجاد و تأیید بلوک های تراکنش ها درگیر می کند. بنابراین، اعتبار سنجی ها، نهادهایی که با قرار دادن حداقل ۳۲ ETH به ایمن سازی شبکه کمک می کنند، هزینه تراکنش را دریافت می کنند، اما نه به طور کامل. آنها کارمزد اولویت یا انعام را دریافت می کنند که کاربران به کارمزد پایه اضافه می کنند تا اعتبارسنجی ها را برای اولویت بندی تراکنش های خود ترغیب کنند. در همین حال، هزینه پایه سوزانده می شود و ETH از گردش خارج می شود.

کاهش در کل هزینه‌های پرداختی نشان‌دهنده استفاده کم از شبکه است، زیرا هزینه‌ها بر اساس سطح فعالیت در شبکه، عمدتاً تعداد تراکنش‌های معلق تعیین می‌شوند.

به گفته‌ی این‌ها، هزینه‌های پایین هشت ماهه احتمالاً ناشی از افزایش محبوبیت راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ اتریوم است که یک پیشرفت مثبت بلندمدت برای اتریوم است.

“کارمزدهای Ethereum L1 از زمانی که friends.tech در ۱۰ آگوست راه اندازی شد، ۲۵٪ کمتر از میانگین سال تا آن زمان است، که کاملاً در تضاد با زمان هایی است که موفقیت برنامه NFT اولیه CryptoKitties یا آخرین Yuga Labs NFT وجود داشت. دیوید لاانت، رئیس تحقیقات FalconX هفته گذشته در یادداشتی گفت: “افت معمولاً به طور موقت شبکه اتریوم را مسدود می کند.”

“از منظری گسترده تر، مشاهده چنین برنامه موفقی که کشش معناداری را بدون ازدحام شبکه بلاک چین زیربنایی به دست می آورد، دلگرم کننده است. این البته، در پشت توسعه راه حل های مقیاس پذیری L2 اتریوم است: Friends.tech در بالا ساخته شده است. از Base، که زنجیره L2 Coinbase است که از پشته Optimism استفاده می کند.

Friend.tech در ۱ آگوست شروع به کار کرد و بیش از ۱۰۰۰۰۰ کاربر به دست آورد و در عرض دو هفته بیش از ۲۵ میلیون دلار درآمد جمع آوری کرد. راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ مانند Optimism، Arbitrum و Base به مقیاس‌بندی اتریوم، کاهش ازدحام و کنترل هزینه‌های تراکنش در شبکه اصلی کمک می‌کنند.

بر اساس داده‌های ردیابی شده توسط شرکت تحلیلی IntoTheBlock، تعداد تراکنش‌های روزانه در Optimism Mainnet به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ تراکنش در ۱۵ آگوست رسید. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های پردازش شده بین شبکه اصلی اتریوم و لایه ۲ اصلی استفاده از فناوری جمع‌آوری خوش‌بینانه در اوایل این ماه به دومین ارزش خود در تاریخ رسید.

IntoTheBlock در خبرنامه هفتگی مورخ ۱۸ آگوست گفت: «با افزایش رقابت بین L2، مشخص می‌شود که اتریوم از مزایای آن بهره می‌برد.

منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده