آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رشد ETH (اتریوم) با افزایش علاقه نهنگ؟!🎆

رشد ETH (اتریوم) با افزایش علاقه نهنگ؟!

رشد ETH (اتریوم) با افزایش علاقه نهنگ؟!🎆

به گزارش زوم ارز، بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، اتریوم (ETH) اخیراً جذب علاقه نهنگ‌ها را تجربه کرده است. در ابتدا، Spot On Chain، پلتفرم بررسی زنجیره، نشان داد که یک نهنگ بافتا وفادار به ETH، دوباره سکه‌های ETH را جمع آوری کرده است.

به گزارش Spot On Chain، این نهنگ در ۱.۸۲۶ دلار، مقداری معادل ۱۵.۹ میلیون دلار ETH را جمع آوری کرد. بعداً، با ارسال برخی از این سکه‌ها به بایننس، حدود ۵.۴۸ میلیون دلار سود کسب کرد.

همچنین، تحلیلگر دیگر به نام Lookonchain از یک نهنگ دیگر از توکن Tether (USDT) برای خرید ۸۶۹۸ ETH در صرافی Binance خبر داد. چند ساعت بعد این توکن‌ها را از بورس خارج کرد.

معمولاً، برداشت کریپتوارز از یک صرافی نشان‌دهنده نیاز فعالان بازار به نگه‌داشتن دارایی برای مدت طولانی است و همچنین نشانگری از اعتقاد به پتانسیل سودآوری بزرگ دارایی می‌باشد.

هنوز مقاومتی برای توقف ETH وجود ندارد

اخیراً، قیمت اتریوم (ETH) در محدوده ۱۷۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار قرار داشته و بسیاری امیدوار به شکستن مرز ۲۰۰۰ دلار هستند. با این حال، تحلیل فنی نشان می‌دهد که اتریوم ممکن است پتانسیلی برای رسیدن به یک نقطه عطف داشته باشد.

این امر البته تنها در صورتی ممکن است اتفاق بیافتد که الگوی قیمت در طی زمان تثبیت شود. در زمان نگارش این متن، نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که پس از نشان دادن حمایت در سطح ۱۷۹۰ دلار، هیچ مقاومتی وجود ندارد که مانع از ادامه روند صعودی اتریوم به سمت ۱۸۳۷ دلار شود.

همچنین، شاخص قدرت نسبی (RSI) به مقدار ۵۸.۷۲ رسیده است. خواندن RSI به این معناست که فشار خرید در حال افزایش است، به ویژه زمانی که RSI در تاریخ ۳ نوامبر به مقدار ۴۴.۴۸ بود. به عبارت دیگر، احتمال رسیدن قیمت اتریوم به سطح ۱۸۵۰ دلار وجود دارد.

اگر شتاب ادامه دهد، اتریوم ممکن است بلافاصله به ۱۹۰۰ دلار برسد. اما این امر تابع تصمیم‌گیری بازیگران بازار در مورد تحقق سودهای ثبت نشده‌اش می‌باشد. همچنین، شاخص حرکت جهت‌دار (DMI) نشان می‌دهد که اتریوم تنها یک فرصت محدود برای رسیدن به ۱۹۰۰ دلار دارد.

در زمان نگارش، شاخص +DMI به مقدار ۲۱.۶۰ (رنگ سبز) و -DMI به مقدار ۱۵.۵۳ (رنگ قرمز) رسیده است. علاوه بر این، میانگین شاخص جهت‌دار (ADX) به مقدار ۱۸.۴۹ کاهش یافته است. با ADX کمتر از ۲۵ (رنگ زرد)، این نشان‌دهنده آن است که جهت حرکت به سمت بالا به نسبت ضعیف است. بنابراین، اگر هدف از کسب‌وکار باشد که به ۲۰۰۰ دلار برسد، فشار خرید باید بسیار بیشتر از وضعیت کنونی باشد.

اتریوم: آیا افزایش علاقه نهنگ باعث رشد ETH خواهد شد؟

در توسعه‌ای دیگر، پلتفرم تحلیلی بلاک‌چین به نام “IntoTheBlock” اعلام کرد که مقداری به مبلغ ۲۱۰ میلیون دلار از اتریوم (ETH) از صرافی‌های متمرکز (CEX) خارج شده است. این مقدار بیشترین مقدار ثبت شده از ماه اوت به این سوال است.

با افزایش خروجی اتریوم، احتمال مواجه شدن با فشار فروش معناداری در آینده به وجود می‌آید. از این رو، امکان دارد که قیمت اتریوم به زودی به ۲۰۰۰ دلار برسد.

لطفا توجه داشته باشید که این مقاله صرفاً جهت اطلاع‌رسانی و آموزشی ارائه شده است و هیچ‌گونه توصیه یا مشاوره‌ی مالی ندارد. وبسایت Coin Edition هیچ مسئولیتی در قبال هر گونه ضرر یا زیان ناشی از استفاده از محتوا، محصولات یا خدمات مندرج در این مقاله نمی‌پذیرد. به خوانندگان توصیه می‌شود که پیش از هر تصمیمی مرتبط با سرمایه‌گذاری اقدام به مطالعه و انجام تحقیقات دقیق نمایند.


منبع: coinedition.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده