آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارتقای عظیم اتریوم در راه است!🎯

ارتقای عظیم اتریوم در راه است!🎯

ارتقای عظیم اتریوم در راه است!🎯

به گزارش زوم ارز، ارتقا EIP-4844 یا “Proto-Danksharding” به‌عنوان یکی از ارتقاهای انتظارشده برای اتریوم (ETH)، بزرگترین بلاکچین قراردادهای هوشمند، معرفی شده است. این ارتقا نه‌تنها به‌عنوان یک عامل تغییردهنده در اقتصاد کارمزد تراکنش در اتریوم شناخته شده است، بلکه نیز منتظر است که ظرفیت تراکنش‌های لایه دو (L2) در اتریوم (ETH) را به‌صورت چشمگیری افزایش دهد.

EIP 4844 برای کاهش هزینه‌های L2 تا ۷ برابر

رایان برکمنز، اهل تجربه در اتریوم (ETH)، در یک اظهارنظر در X اعلام کرده است که انتظار می‌رود حباب داده‌های EIP-4844 در سه ماه آینده آغاز شده و باعث کاهش چشمگیر هزینه‌های L2 در اتریوم شود. با پیشرفت پهنای باند در شبکه، کمیسیون تراکنش L2 نیز کاهش خواهد یافت.

پس از اجرا، blob gas با گاز اجرایی L1 رقابت نخواهد کرد، بنابراین انتظار می‌رود که کل بازار حباب با هزینه‌های بسیار پایین‌تری تطهیر شود، حتی اگر هر لحظه همیشه مورد تجارت قرار گیرد. به عبارت دیگر، هزینه و توان عملیاتی اتریوم (ETH) تا ۶۰۰% افزایش خواهد یافت.

با فعال‌سازی EIP-4844، راه‌حل‌های L2 از انواع مختلف، اتریوم (ETH) را به یک مرحله جدید از مقیاس‌بندی سوق می‌دهند. هر دو راه حل با استفاده از اثبات اعتبار امن با ZK (مانند Polygon zkEVM و Starknet) و مجموعه‌های ترکیبی خوش‌بینانه (مانند Arbitrum Nova) از این ارتقا بهره‌مند خواهند شد و به مقیاس‌بندی اتریوم (ETH) کمک خواهند کرد.

پیشرفت های بیشتر برای مجموعه های Ethereum L2

به‌روزرسانی انتظارشده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ پس از اعمال یک سری به‌روزرسانی‌های shadow forks و انجام آزمایش‌های شبکه تأیید خواهد شد.

در همین زمینه، ارتقایی دیگر که ممکن است نقش تغییردهنده بازی را ایفا کند، فرصت‌های جدیدی را برای لایه‌های ۲ اتریوم (ETH) باز کند. همانطور که U.Today گزارش داده است، توسعه‌دهندگان در هفته گذشته پیشنهادی برای افزودن انتزاع حساب بومی به راه‌حل‌های لایه ۲ ارائه داده‌اند.

به‌اجمال، اجرای AA نیازمند سه تغییر در حساب‌های قرارداد هوشمند است: تنظیم آدرس EntryPoint، بازنویسی تابع validateUserOp و برخی به‌روزرسانی‌های جزئی برای منطق تراکنش‌ها.


منبع: u.today

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده