آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با کاهش شدید قیمت گاز، عرضه اتریوم دوباره شروع به رشد کرده است

با کاهش شدید قیمت گاز، عرضه اتریوم دوباره شروع به رشد کرده است

با کاهش شدید قیمت گس، عرضه اتریوم دوباره شروع به رشد کرده است

به گزارش زوم ارز، بسته به بازه زمانی که به آن نگاه می کنید، اتریوم می تواند کاهش دهنده یا تورمی: در مدل هفت روزه، اتریوم کمیاب‌تر می‌شود، در حالی که در چارچوب سالانه، بیشتر از آن که می‌سوزاند، منتشر می‌شود.

در پویایی عرضه شبکه چه می‌گذرد، چرا قیمت‌های کارمزد تراکنش کاهش می‌یابد، و چگونه به آینده اتریوم نگاه می‌کند؟

در آگوست ۲۰۲۱، اتریوم EIP-1559 را پیاده‌سازی کرد، که مکانیزم هزینه سوزی را معرفی کرد. از آن زمان، عرضه ارتباط مستقیم با قیمت گاز داشته است. قیمت بالاتر بنزین به معنای سوزاندن ETH بیشتر است و بالعکس.

این جدول ادغام سال گذشته را تنظیم کرد. انتقال از اثبات کار به اثبات سهام منجر به کاهش ۹۰ درصدی انتشار ETH شد. ، باعث شد بسیاری ادعا کنند که این شبکه اکنون “پول اولتراسوند” است.

اما این برچسب در میان کاهش قیمت بنزین و حجم معاملات کمتر مورد آزمایش قرار گرفته است.

با کاهش شدید هزینه های گاز به پایین ترین حد در سال ۲۰۲۳، اتریوم تورم زا می شود

هزینه‌های تراکنش در حدود ۰.۲۸ دلار برای ارسال ETH از طریق پروتکل است. بر اساس داده‌های Etherscan، معامله در Uniswap در حال حاضر ۲.۷۶ دلار قیمت دارد که بسیار متفاوت از قیمت ۴.۱۷ دلاری آن در اوایل است. سپتامبر و سطحی که از زمان فروپاشی FTX در اواخر سال ۲۰۲۲ مشاهده نشده است.

کریس مارتین، رئیس تحقیقات Amberdata، به Decrypt گفت که دلایل کاهش قیمت بنزین سه برابر است.

«تمرکز بنیاد اتریوم بر مقیاس‌پذیری با اتریوم ۲.۰ مزایای زیادی برای شبکه داشته است و آن را ارزان‌تر و ایمن‌تر کرده است.» اولین دستور او بود. مارتین سپس به رشد لایه‌های ۲ اشاره کرد و توضیح داد که چگونه افزایش این محلول‌های مقیاس‌بندی «حجم زیادی را از زنجیره اصلی برداشته است».

به گفته مارتین، در جایگاه سوم، فقدان روایت است – چیزی که بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال اخیراً با آن دست و پنجه نرم کرده است. او توضیح داد: “بازار فعلی بسیاری را منتظر چیز بزرگ بعدی گذاشته است.”

جولیو باراگان، مدیر آموزش Blocknative—ابزاری Web3 که به کاربران امکان می دهد قیمت، پیش‌نمایش و نظارت بر معاملات – فکر می‌کند وضعیت گاز فقط لحظه‌ای است. او به Decrypt گفت که «به محض اینکه حجم دوباره افزایش یابد، رقابت برای فضای بلوک و شبکه به طور خودکار قیمت گاز را بر این اساس تنظیم می کند.

پس چه چیزی در راه است؟ برای باراگان، این یک آینده مبهم است.

او به Decrypt گفت: «پیش‌بینی آینده قیمت گاز اتریوم با پذیرش تدریجی ERC-4337 پیچیده‌تر می‌شود. همچنین به عنوان انتزاع حساب نیز شناخته می‌شود، به نظر می‌رسد که این ارتقاء کیف پول‌های کریپتو را به راحتی استفاده از ایمیل می‌کند.

باراگان اضافه کرد که مشخص نیست تاثیر بلندمدت انتزاع حساب و پذیرش بیشتر لایه ۲ بر قیمت گاز “و در نتیجه عرضه” چه خواهد بود.

او نتیجه گرفت که هزینه‌های کمتر می‌تواند کاربران و فعالیت‌های بیشتری را در زنجیره ایجاد کند، اما «کاربران بیشتر در نهایت منجر به ازدحام بیشتر می‌شود».


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده