آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

قیمت گس اتریوم به پایین ترین حد خود رسیده است

قیمت گس اتریوم به پایین ترین حد خود رسیده است

قیمت گس اتریوم به پایین ترین حد خود رسیده است

به گزارش زوم ارز، Ethereum به دلیل هزینه های بالای گاز خود شناخته شده است، که مانع بزرگی برای پذیرش جریان اصلی بوده است. با این حال، قیمت گاز اتریوم در روزهای اخیر به پایین ترین حد خود رسیده است، به طوری که طبق داده های Etherscan، میانگین قیمت گاز اتریوم در این هفته به ۸.۸ gwei رسیده است که از رکورد قبلی ۸.۹ gwei که در ژانویه ۲۰۲۰ ثبت شده بود، فراتر رفته است.

Gwei، مخفف gigawei، به نامی اشاره دارد که برای محاسبه هزینه های گاز در شبکه اتریوم استفاده می شود. یک gwei برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱ ETH است.

یکی از دلایل کاهش هزینه‌ها، افزایش استفاده از راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ مانند Optimism و Arbitrum است که با پردازش تراکنش‌های خارج از زنجیره، ازدحام در زنجیره اصلی اتریوم را کاهش می‌دهند.

راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم هم در پذیرش و هم ارزش افزایش یافته است. بر اساس داده های L2Beat، کل ارزش قفل شده (TVL) در شبکه های L2 به ۱۰.۵ میلیارد دلار افزایش یافته است که بیش از دو برابر سال قبل است. در مقابل، TVL اتریوم در سال گذشته بیش از ۳۰ درصد افت داشته و به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این، حجم تراکنش‌ها و کاربران فعال در اتریوم طی سال گذشته کاهش یافته است زیرا بازار ارزهای دیجیتال رکود داشته است. این تقاضای کمتر برای فضای بلوک، رقابت برای تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد و امکان کاهش کارمزدها را فراهم می‌کند.

طبق داده‌های IntoTheBlock، میانگین تراکنش‌های هفتگی اتریوم در سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته است، در حالی که میانگین هفتگی آدرس‌های فعال اتریوم نیز بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است.


منبع: cryptobriefing.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده