آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بنیانگذار اتریوم پیشنهاد هارد فورک بازیابی را برای مقابله با حملات کوانتومی ارائه می‌دهد!

بنیانگذار اتریوم پیشنهاد هارد فورک بازیابی را برای مقابله با حملات کوانتومی ارائه می‌دهد!

بنیانگذار اتریوم پیشنهاد هارد فورک بازیابی را برای مقابله با حملات کوانتومی ارائه می‌دهد!

به گزارش زوم ارز، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در اعلامیه‌ای اعلام کرد که اکوسیستم بلاکچین آماده مقابله با حملات کوانتومی احتمالی از طریق “چنگال بازیابی” است. در یک پست اخیر در وبلاگ خود، بوترین بینش خود را درباره قابلیت دسترسی به رایانه‌های کوانتومی در آینده نزدیک به اشتراک گذاشت. او به خطرات بالقوه‌ای که برای دسترسی هکرها به دستگاه‌ها ایجاد می‌شود، اشاره کرد.

بوترین تأکید کرد که اتریوم در مقابل این خطرات محافظت شده است و اظهار کرد: “من استدلال می‌کنم که در واقع، ما در حال حاضر موقعیت خوبی برای ایجاد یک فورک بازیابی بسیار ساده به منظور مقابله با این وضعیت داریم.”

کالین وو، یک محقق چینی در حوزه رمزارز، اخیراً در صفحه بلاکچین وو خود پستی را منتشر کرد تا بینش بوترین را روشن کند. وی بیان کرد که می‌توان به طور فوری زیرساخت‌های اجرای یک هارد فورک را شروع کرد و “اکوسیستم اتریوم را در صورت بروز واقعیتی اضطراری کوانتومی، حداکثر آماده‌سازی کرد.”

بوترین همچنین اظهار کرد که در صورت دسترسی به کامپیوترهای کوانتومی و استفاده بدون اجازه از آنها توسط بازیگران بد، بلاکچین باید به صورت هارد فورک تغییر کند و کاربران باید نرم‌افزار کیف پول جدیدی را دانلود کنند، اما این ممکن است منجر به از دست دادن سرمایه کاربران باشد.

بوترین مراحل مربوط به هارد فورک پیشنهادی را شرح داد. در صورت شناسایی یک سرقت به مقیاس بزرگ، به کاربران توصیه می‌شود “همه بلوک‌ها را از اولین بلوک به عقب برگردانند.” سپس، تراکنش‌های سنتی مبتنی بر EOA باید غیرفعال شوند.

مرحله بعدی شامل اضافه کردن یک نوع تراکنش جدید است که قابلیت تراکنش در کیف پول قرارداد هوشمند را فراهم می‌کند. در نهایت، انواع تراکنش‌ها یا کدهای عملیاتی جدید بهبلاکچین اضافه می‌شوند تا قابلیت مقابله با حملات کوانتومی را داشته باشند.

بوترین در ادامه اعلام کرد که در صورت بروز حمله کوانتومی و تغییر در بلاکچین، اقدام به انتقال سرمایه‌های کاربران به یک شبکه فرعی خواهد کرد که از قابلیت مقابله با حملات کوانتومی برخوردار است. این شبکه فرعی با استفاده از الگوریتم‌های کوانتومی که در دسترس هستند، به عنوان یک لایه محافظ برای سرمایه‌ها عمل خواهد کرد.

این اقدامات نشان می‌دهند که بوترین و تیم توسعه اتریوم در حال آماده‌سازی برای مقابله با حملات کوانتومی هستند و در صورت بروز چنین حملاتی، تلاش می‌کنند تا خسارات را به حداقل برسانند و امنیت کاربران را حفظ کنند. با این حال، هنوز نمی‌توانیم با قطعیت بگوییم که آیا این اقدامات کافی خواهند بود یا خیر، زیرا حملات کوانتومی هنوز در حال توسعه و پیشرفت هستند و نیاز به تحقیقات بیشتری دارند.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده