آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

الماس شب اتریوم ممکن است نشانگر خاموشی چراغ‌ها در Bull Run باشد. 💎

الماس شب اتریوم ممکن است نشانگر خاموشی چراغ‌ها در Bull Run باشد.

به گزارش زوم ارز، اتریوم در چند هفته گذشته نهایتاً به عنوان یکی از برترین ارزهای دیجیتال، نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قدرت بیشتری به دست آورد. اما در چند هفته اخیر، روند صعودی تقریباً کاملاً تحت تأثیر قرار گرفته است.

حرکت اتریوم از بالا به پایین، سپس به بالا، یک الگوی شمعدان ژاپنی با قدرت نمادین نزولی را شکل داده است. در این صورت، سوال این است که آیا ETHUSD (نماد تجاری اتریوم در مقابل دلار آمریکا) به سمت نزول ادامه خواهد داد یا دوباره به روند صعودی باز می‌گردد؟ ما قصد داریم سیگنال‌های فنی را مورد بررسی قرار دهیم.

سیگنال برگشت احتمالی اتریوم ETHUSD

دو ارز دیجیتال برتر، بیت‌کوین و اتریوم، با توجه به ارزش بازار، تجربه واگرایی غیرمعمولی در قیمت خود داشته‌اند. در اوایل سال ۲۰۲۲، اتریوم به نقطه پایین ترین قیمت خود رسید، در حالی که بیت‌کوین در اواخر نوامبر همان سال به نقطه پایین ترین قیمت خود رسید. اما در سال ۲۰۲۳، بیت‌کوین با فاصله زیادی نسبت به اتریوم عملکرد بهتری داشت.

تا اخیراً، این ترند تغییر کرده است، زیرا اخبار مربوط به ETF بیت‌کوین شروع به خنک شدن کرده و شایعات مربوط به ETF اتریوم شروع به پخش شدن کرده است. فروش بیت‌کوین پس از تأیید نظارتی، به همراه سایر عوامل، باعث اصلاحی بیش از ۲۰ درصد در قیمت بیت‌کوین و اتریوم شده است. با این حال، رفتار قیمت در نماد ETHUSD به نظر می‌رسد که یک الگوی شمعدانی ستاره عصرانه را شکل می‌دهد.

در تحلیل شمعدان ژاپنی، الگوی ستاره عصر یک الگوی برگشت نزولی احتمالی است، که قابلیت تغییر یک بازار صعودی به یک بازار نزولی را دارد.

آیا این یک الگوی ستاره عصر است؟ | ETHUSD در TradingView.com
آیا این یک الگوی ستاره عصر است؟ | ETHUSD در TradingView.com

 

همه چیز درباره الگوی ستاره عصرگاهی

ستاره شامگاهی  یک الگوی سه شمعی است که شامل یک شمع سفید بلند، یک دوجی و یک شمع سیاه بزرگ می‌شود و حداقل ۵۰٪ از بدنه شمع سفید را پوشانده است. هر چه تعداد شمع‌های سفید بیشتری در الگو حاضر باشد، سیگنال ستاره شامگاهی به طور پتانسیل قوی‌تری نشان داده می‌شود.

این الگو به تجسم احساسات بازار کمک می‌کند. شمع سفید بزرگ نشان‌دهنده اشتیاق و قدرت گاو نر است که با مقاومت و تردید روبرو می‌شود. در نهایت، فروش شروع می‌شود زیرا خرس‌ها کنترل را به دست می‌آورند و نشان می‌دهند که قدرت قابل توجهی در برابر گاوها دارند.

در هر الگوی شمعدانی ژاپنی، زمینه بسیار مهم است. سیگنال معکوسی که در بالای یک رالی و در حضور نشانگرهای فنی نزولی ظاهر می‌شود، اهمیت بیشتری دارد. همین سیگنال در اوج روند صعودی بازار در سال ۲۰۲۱ ظاهر شد و منجر به یک کاهش ۸۲ درصدی شد.

الگوی ستاره شامگاهی تنها پس از بسته شدن هفتگی تأیید می‌شود. همچنین، نیاز به تأیید خرس‌ها و ادامه فروش است تا ETHUSD به سطح پایین‌تری در سال ۲۰۲۴ برسد. اگر گاو نر توانایی برخورد با این الگو و بازگشت ۵۰٪ یا بیشتری از شمع سفید را داشته باشد، این سیگنال ممکن است باطل شود.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده