آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

سقوط اتریوم به زیر ۱۵۳۰ دلار. آینده برای سرمایه گذاران ETH چیست؟

سقوط اتریوم به زیر ۱۵۳۰ دلار. آینده برای سرمایه گذاران ETH چیست؟

به گزارش زوم ارز، اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، اخیراً به پایین ترین سطح هفت ماهه خود در ۱۵۲۸ دلار رسیده است. در سه ماه گذشته، اتریوم تحت فشار نزولی شدید بوده است که منجر به روند نزولی پایدار شده است. علیرغم تلاش کوتاه گاوها برای بالا بردن قیمت به بالای سطح مقاومت ۱۷۵۰ دلاری در اوایل اکتبر، این حرکت کوتاه مدت بود.

در حال حاضر ETH با قیمت ۱۵۴۳ دلار معامله می شود که نشان دهنده کاهش ۲ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. در همین بازه زمانی، حجم معاملات با ۵ درصد افزایش به ۵ میلیارد دلار رسیده است.

ضعف اخیر در ETH را می توان به عوامل متعددی نسبت داد. درگیری ادامه دار در خاورمیانه، جایی که حماس حمله غافلگیرانه ای را به شهرهای جنوبی اسرائیل انجام داد، بر احساسات کلی بازار کریپتو تأثیر گذاشته است. و نشست سپتامبر FOMC که در ۱۱ اکتبر برگزار شد بر عدم قطعیت افزوده است.

در همین حال، از نظر فعالیت رسانه‌های اجتماعی، جمع‌کننده داده‌های رمزنگاری Santiment گزارش می‌دهد که از اواخر سپتامبر سطح بحث‌های اتریوم در پلتفرم‌های مختلف مانند X، Discord، Telegram، Reddit و ۴chan افزایش یافته است. همچنین افزایش سنی در مصرف وجود داشته است که نشان می دهد ETH قبلاً غیرفعال در حال حرکت بوده است. این تسلط اجتماعی افزایش یافته احتمالاً به دلیل عملکرد نزولی قیمت است.

در یک یادداشت خوش بینانه، استاندارد چارترد، یک بانک چند ملیتی بریتانیایی، چشم انداز صعودی را برای اتریوم ابراز کرده است. این بانک پیش بینی می کند که آلت کوین تا سال ۲۰۲۶ به ۸۰۰۰ دلار برسد که نشان دهنده افزایش قابل توجهی ۴۰۰ درصدی نسبت به ارزش فعلی آن است.

جف کندریک، سرپرست تحقیقات FX و دارایی‌های دیجیتال در این شرکت، ادامه داد: «ما فکر می‌کنیم که مسیر بالاتر برای قیمت‌های ETH ممکن است طولانی‌تر از BTC طول بکشد، اما می‌بینیم که ETH در نهایت به قیمتی چند برابر بیت‌کوین بالاتر می‌رسد. سطوح فعلی (۵.0x در مقابل ۳.۵x).»

یک تغییر نزولی در پیش است؟

تحلیل دقیق تر از حرکات فعلی قیمت اتریوم نشان دهنده روند نزولی است. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) بالاتر از قیمت معاملات فعلی افزایش یافته و در ۱۶۴۳ دلار قرار گرفته است. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) روی ۳۵ قرار دارد که نشان دهنده نزدیک شدن اتریوم به قلمرو فروش بیش از حد است.

سقوط اتریوم به زیر 1530 دلار. آینده برای سرمایه گذاران ETH چیست؟

نمودار قیمت ETH، منبع: TradingView

با سطح پشتیبانی ۱۵۸۵ دلاری که قبلاً نقض شده است، نقطه آزمایش احتمالی بعدی ۱۴۳۵ دلار است. کاهش بیشتر ممکن است باعث آزمایش قیمت منطقه پشتیبانی ۱۱۴۰ دلاری شود. از سوی دیگر، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای سطح مقاومت ۱۶۴۵ دلار برسانند، احتمال افزایش قیمت به سمت ۱۷۳۵ دلار می‌تواند در کار باشد.


منبع: thenewscrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده