لایت فارکس

مدافع اتریوم کاردانو را به عنوان “زنجیره زامبی” محکوم می کند

مدافع اتریوم کاردانو را به عنوان “زنجیره زامبی” محکوم می کند

مدافع اتریوم، کاردانو را به عنوان “زنجیره زامبی” محکوم می کند

به گزارش زوم ارز، ایوان ون نس، مدافع اتریوم اخیراً به X اشاره کرد تا به این واقعیت اشاره کند که Base، یک زنجیره لایه ۲ (L2) که اخیراً راه اندازی شده است، قبلاً از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) از Cardano پیشی گرفته است. ).

ون نس با تحقیر از کاردانو به عنوان یک “زنجیره زامبی” یاد می کند و به داده های DeFiLlama اشاره می کند که نشان می دهد کاردانو با ۱۶۳.۵۵ میلیون دلار تنها در رتبه چهاردهم TVL قرار دارد و بسیار کمتر از اتریوم است. ۲۱.۶۰۴ میلیارد دلار.

طبق همین داده‌ها،

Base که در اوایل سال جاری توسط Coinbase معرفی شد، توانسته است TVL 193.56 میلیون دلاری را تنها چند ماه پس از راه‌اندازی خود تضمین کند. V

Base در فوریه سال جاری توسط Coinbase به عنوان یک زنجیره Ethereum L2 که با همکاری Optimism ساخته شده است، رونمایی شد. شبکه‌های لایه ۲ مانند Base در بالای یک بلاک چین زیربنایی، در این مورد، اتریوم، کار می‌کنند تا مقیاس‌پذیری بهتر، سرعت تراکنش‌های سریع‌تر و کاهش هزینه‌های گاز را ارائه دهند، در حالی که همان سطح امنیت و عدم تمرکز شبکه اصلی را حفظ می‌کنند.

این پلتفرم برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است که یکپارچه‌سازی یکپارچه با محصولات، کاربران و ابزارهای Coinbase ارائه می‌دهد.

Base دارای مجموعه ای قوی از برنامه های کاربردی مانند BaseSwap، SwapBased، و Stargate است که به ۱۹۳.۴۱ میلیون دلار TVL کمک می کند. در همین حال، Cardano مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی برتر مانند Minswap، Indigo و Liqwid دارد.

شایان ذکر است که قرار دادن کاردانو به عنوان یک “زنجیره زامبی” توسط برخی از حامیان شبکه های رقیب، اهداف گسترده تر و پیشرفت های جاری آن را در نظر نمی گیرد.


منبع: u.today

شیما شاکری
شیما شاکری
من شیما شاکری هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده