آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رونمایی جدید ایلان ماسک،تبدیل X به پلتفرم مالی!

رونمایی جدید ایلان ماسک،تبدیل X به پلتفرم مالی!

رونمایی جدید ایلان ماسک،تبدیل X به پلتفرم مالی!

به گزارش زوم ارز،

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ایکس و مالک پلتفرم رسانه‌ای X، در یک تماس با کارکنان X اعلام کرده است که قصد دارد این پلتفرم را از یک رسانه اجتماعی به یک پلتفرم مالی فراگیر تبدیل کند. در این تماس، ماسک بیان کرده است: “وقتی من درباره پرداخت‌ها صحبت می‌کنم، در واقع منظورم به کل زندگی مالی یک نفر است… اگر شامل پول باشد. این ویژگی‌ها روی پلتفرم ما موجود خواهند بود. شما نیازی به حساب بانکی نخواهید داشت.”

به گزارش Verge، ایلان ماسک در تماسی با کارمندان X، روز پنجشنبه اعلام کرده است که قصد دارد X را به یک مرکز مالی برای کاربران تبدیل کند. این اعلام بر اساس ضبط صوتی جلسه‌ای است که روزنامه The Verge به دست آورده است.

ماسک اظهار کرده است که انتظار دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ ویژگی‌های مالی و پرداخت در X عرضه شود و مردم از قدرت این ویژگی‌ها به شگفت‌زده شوند. او توضیح داده است:

“وقتی من درباره پرداخت‌ها صحبت می‌کنم، در واقع منظورم به کل زندگی مالی یک نفر است… اگر شامل پول باشد. روی پلتفرم ما خواهد بود. پول، اوراق بهادار یا هر چیز دیگری. بنابراین، این فقط مثل ارسال ۲۰ دلار به دوستم نیست. من در حقیقت در مورد این صحبت می‌کنم که مثلاً به حساب بانکی نیاز نخواهید داشت.”

در حال حاضر، شرکت رسانه‌ای در حال تضمین مجوزهای انتقال پول در سراسر ایالات متحده است تا بتواند خدمات مالی به کاربران ارائه دهد. ماسک در جلسه پنجشنبه اعلام کرد که امیدوار است در “چند ماه آینده” مجوزهای اضافی مورد نیاز X را دریافت کند.

همچنین، ماسک به اشتراک گذاشت که نقشه راه محصول X/Paypal توسط خود و دیوید ساکس، سرمایه‌گذار معروف، در ژوئیه ۲۰۰۰ نوشته شده است. ساکس در آن زمان به عنوان رهبر اولیه محصول Paypal فعالیت می‌کردبنابراین، ایلان ماسک قصد دارد پلتفرم رسانه‌ای X را به یک پلتفرم مالی فراگیر تبدیل کند که امکاناتی مانند پرداخت‌ها و سرویس‌های مالی را برای کاربران فراهم کند. او تمایل دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ این ویژگی‌ها را در این پلتفرم عرضه کند و از این طریق کاربران بتوانند بدون نیاز به حساب بانکی از خدمات مالی استفاده کنند.

این تغییرات ممکن است به رقابت با سایر پلتفرم‌های مالی مانند PayPal منجر شود. ایلان ماسک در جلسه پنجشنبه اعلام کرد که نقشه راه محصول X/Paypal توسط خود و دیوید ساکس در سال ۲۰۰۰ نوشته شده است. تاکید ماسک بر فاصله زمانی بین نوشتن این نقشه راه و اکنون، نشان می‌دهد که او از سابقه ساکس در حوزه مالی آگاهی دارد و قصد دارد تجربه‌های قبلی خود را در این زمینه به کار بگیرد.

در کل، تصمیم ایلان ماسک برای تبدیل پلتفرم X به یک پلتفرم مالی فراگیر نشان از تلاش برای گسترش نقش شرکت‌های خود در حوزه مالی و پرداخت‌ها دارد. با این حال، باید نتیجه نهایی این تلاش‌ها و تاثیر آن بر بازار منتظر ماند.

منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده