آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش توسعه‌دهنده رمزارز ۲۰۲۳ Electric Capital

گزارش توسعه‌دهنده رمزارز ۲۰۲۳ Electric Capital

به گزارش زوم ارز، گزارش ۲۰۲۳ Crypto Developer Electric Capital تجزیه و تحلیل روشنگری از وضعیت فعلی توسعه بلاک چین ارائه می دهد. این گزارش که در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۴ منتشر شد، بر اساس یک مطالعه گسترده در مورد مخازن منبع باز است.

روندهای برنامه‌نویس: تصویری ترکیبی

گزارش Electric Capital، که ۴۸۵ میلیون کد را در ۸۱۸ هزار مخزن منبع باز مورد بررسی قرار داده است، تصویری دقیق از اکوسیستم توسعه دهندگان بلاک چین را نشان می‌دهد. تعداد کلی توسعه دهندگان در فضای کریپتو با یک کاهش ۲۴ درصدی روبه‌رو شده است، که این کاهش نشان‌دهنده نوسانات و چالش‌های موجود در صنعت است. با این وجود، Electric Capital تأکید می‌کند که بخش ارزشمندترین توسعه دهندگان، به عبارتی آنهایی که بیش از دو سال سابقه کار دارند و اکثر کدها را در اختیار دارند، به طور پیوسته در حال رشد است.

رشد در میان توسعه دهندگان باتجربه

یک مشاهده مهم از گزارش Electric Capital به رشد توسعه دهندگان با تجربه اشاره دارد. توسعه دهندگانی که بیش از دو سال در صنعت کریپتو فعالیت داشته‌اند، در سطح بالاترین تجربه قرار دارند و در طول پنج سال گذشته با نرخ سالانه ۵۲ درصد رشد کرده‌اند. توسعه دهندگانی که بیش از یک سال تجربه در زمینه رمزنگاری دارند، نسبت به سال گذشته با ۱۶ درصد رشد کرده‌اند و در حال حاضر ۶۳ درصد از کل توسعه دهندگان فعال ماهانه را تشکیل می‌دهند. این نشان می‌دهد که توسعه دهندگان با تجربه در صنعت کریپتو در حال افزایش هستند و نقش مهمی در توسعه و رشد آینده این حوزه ایفا می‌کنند.

کاهش تازه واردان

بر خلاف رشد توسعه دهندگان با تجربه، توسعه دهندگان تازه وارد – به عنوان آنانی که کمتر از ۱۲ ماه در صنعت کریپتو فعالیت می‌کنند – به طور قابل توجهی کاهش یافته‌اند و با نسبت کاهش ۵۲ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده‌اند. Electric Capital این کاهش کلی در تعداد توسعه دهندگان را در ابتدا به نرخ بالایی از افت توسعه دهندگان جدیدی که در سال ۲۰۲۲ به صنعت ملحق شدند، نسبت می‌دهد.

ظهور توسعه چند زنجیره ای

گزارش Electric Capital نیز نشان می‌دهد که روند رو به افزایش توسعه چندزنجیره‌ای در حال رخ دادن است. در حال حاضر، تقریباً ۳۰ درصد از توسعه دهندگان در حوزه بلاکچین در حدود بیش از یک زنجیره فعالیت می‌کنند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۵ که تنها ۳ درصد توسعه دهندگان بر روی چند زنجیره کار می‌کردند، به صورت ۱۰ برابر افزایش یافته است. به ویژه، تعداد توسعه دهندگانی که بر روی سه یا چند زنجیره فعالیت می‌کنند، در سال ۲۰۲۳ به ۱۷ درصد از کل توسعه دهندگان رسیده و به سطح بالاترین مقدار خود رسیده است. این نشان می‌دهد که توسعه دهندگان به دنبال استفاده از قابلیت‌ها و امکانات چند زنجیره‌ای هستند و تمایل دارند در بیش از یک زنجیره مشارکت کنند.

روندهای برنامه‌نویس خاص پروژه

گزارش Electric Capital نشان می‌دهد که رشد توسعه دهندگان در پروژه‌های بلاکچین یکنواخت نبوده و در همه پروژه‌ها یکسان نیست. برخی از پروژه‌ها شاهد افزایش تعداد توسعه دهندگان بوده‌اند، در حالی که برخی دیگر از کاهش تعداد توسعه دهندگان رنج می‌برند. این تناوب نشان می‌دهد که توسعه دهندگان به طور انتخابی در پروژه‌هایی مشارکت می‌کنند که به نظرشان سودمندی و پتانسیل واقعی را ارائه می‌دهند. این انتخاب مبتنی بر ارزیابی توسعه دهندگان از جنبه‌های مختلف پروژه‌ها مانند فناوری، نوآوری، استفاده‌پذیری، امکانات و قابلیت‌های منحصر به فرد آنها است. به عبارت دیگر، توسعه دهندگان کریپتو به دنبال پروژه‌هایی هستند که ارزش افزوده و پتانسیل مورد نیاز برای رشد و موفقیت را دارند.

توزیع جهانی توسعه دهندگان کریپتو

جامعه توسعه دهندگان کریپتو به طور فزاینده‌ای جهانی و گسترده شده است. بر اساس گزارش Electric Capital، مشاهده می‌شود که ۷۲ درصد از توسعه دهندگان کریپتو در خارج از آمریکای شمالی فعالیت می‌کنند. این گزارش نشان می‌دهد که سهم ایالات متحده از توسعه دهندگان رمزارز از سال ۲۰۱۸ با کاهش ۱۴ درصدی به تنها ۲۶ درصد رسیده است. در عوض، مناطقی مانند آسیای جنوبی، آمریکای لاتین، اروپای شرقی، آفریقای غربی و اروپای جنوبی سهم خود را با یکدیگر ترکیب کرده و از سال ۲۰۱۸ تاکنون سهم توسعه دهندگان خود را به طور کلی ۲۰ درصد افزایش داده‌اند. این نشانگر تمایل جهانی توسعه دهندگان به فعالیت در حوزه کریپتو است و نشان می‌دهد که این صنعت در مناطق مختلف جهان رشد و توسعه می‌یابد.


منبع: cryptoglobe.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده