آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیتر شیف اقتصاددان درباره سقوط دلار هشدار می‌دهد – می‌گوید «روز حساب نزدیک است»

پیتر شیف اقتصاددان درباره سقوط دلار هشدار می‌دهد – می‌گوید «روز حساب نزدیک است»

پیتر شیف اقتصاددان درباره سقوط دلار هشدار می‌دهد – می‌گوید «روز حساب نزدیک است»

به گزارش زوم ارز، پیتر شیف اقتصاددان هشدار داده است که اقتصاد ایالات متحده به سوی پایانی غم انگیز پیش می رود. وی تاکید کرد: ما با بحران دلار و بحران بدهی دولتی مواجه خواهیم شد و هشدار داد که فدرال رزرو تا زمانی که دلار سقوط نکند، پول چاپ خواهد کرد. وی افزود: فکر می کنم آن روز حساب فرا رسیده است.

پیتر شیفپیش بینی می کند:

پیتر شیف، اقتصاددان و حشره‌دار طلا، هفته گذشته در مصاحبه‌ای در تلویزیون اول هشدارهای شدیدتری درباره اقتصاد ایالات متحده و دلار آمریکا صادر کرد.

شیف توضیح داد که تورم فعلی که ما در حال تجربه آن هستیم، منشأ آن در بحران مالی سال ۲۰۰۸ است. «آنچه دولت در پاسخ به آن بحران انجام داد – QE1، QE2، QE3 – همه اینها، به علاوه آنچه ما در طول کووید انجام دادیم، این منبع همه این تورم است. و تا زمانی که به این کسری های عظیم ادامه دهیم، این وضعیت بدتر خواهد شد.

او با اشاره به اینکه ایالات متحده کسری بودجه سالانه حدود ۲ تریلیون دلار دارد و بدهی ملی آن همچنان در حال افزایش است، هشدار داد:

این به تورم بسیار بالاتری در آینده نسبت به آنچه در گذشته تجربه کرده‌ایم منجر خواهد شد… من فکر می‌کنم تورم در سال ۲۰۲۴ مشکل بسیار بزرگ‌تری نسبت به سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

“نرخ های بهره یک قیمت هستند. و این یک قیمت مهم برای بسیاری از شرکت‌ها است، درست مانند نیروی کار، اجاره، و مواد خام، شرکت‌ها برای انجام کسب‌وکار خود، سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری و توسعه پول قرض می‌کنند. بسیاری از این شرکت‌ها در طول سال‌ها بدهی‌های خود را دریافت کرده‌اند و اکنون هزینه خدمات دهی به این بدهی به‌شدت افزایش یافته است.» مشکل طلا ادامه داد.

شیف همچنین در مورد سقوط دلار هشدار داد. او می‌گوید: «در حال حاضر می‌بینید که جهان در تلاش است خود را از دلار خلاص کند. جنبش بزرگی برای جستجوی جایگزین هایی برای دلار آمریکا وجود دارد. آن‌ها هستند و این اتفاق می‌افتد، و پیش‌بینی کرد: با دور شدن شرکای تجاری ما از دلار، دلار بسیار سریع سقوط می‌کند. قیمت‌ها بسیار سریع‌تر از آنچه بوده افزایش می‌یابند و در برخی مواقع، از کنترل خارج می‌شود.”

این اقتصاددان نتیجه گرفت:

متاسفانه داستان پایان غم انگیزی خواهد داشت. ما یک بحران دلار و یک بحران بدهی دولتی خواهیم داشت. فدرال رزرو تا زمانی که دلار سقوط کند، پول چاپ می کند.

“من فکر می کنم آن روز حساب نزدیک است. من نمی دانم که فردا است، اما به زودی می آید، “او توضیح داد.

هفته گذشته، شیف به طور مشابه در مورد یک بحران گسترده و عجله برای خروج از دلار آمریکا هشدار داد. او بارها هشدار داده است که سقوط دلار آمریکا اجتناب ناپذیر است. او در ماه جولای به همه توصیه کرد که اکنون از دلار خارج شوند و تأکید کرد که فدرال رزرو در مورد چشم انداز رکود خود اشتباه می کند. ماه گذشته، او گفت که اقتصاد ایالات متحده قبل از اینکه فدرال رزرو به هدف تورم خود برسد، یک “بحران مالی تمام عیار” را تجربه خواهد کرد.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده