آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

انتشار نسخه‌ی کامل پیش‌نویس سند ریال دیجیتال

انتشار نسخه‌ی کامل پیش‌نویس سند ریال دیجیتال

انتشار نسخه‌ی کامل پیش‌نویس سند ریال دیجیتال

در روزهای ابتدایی هفته جاری، نسخه‌ای غیررسمی از سند پروژه‌ی رمز ارز بانک مرکزی ایران با عنوان پیش‌نویس سند ریال دیجیتال، منتشر شد. اما اخیرا نسخه‌ی کامل این پیش‌نویس منتشر شده است.

به گزارش زوم ارز، پس از اینکه چند روز پیش نسخه‌ی غیررسمی سند مذکور به طور ناقص منتشر شد، اخیرا نسخه‌ی کامل این سند منتشر شده است و در این نسخه، پروژه‌ی ریال دیجیتال با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار گرفته است. با این وجود، هنوز اطلاعیه‌ای از سوی بانک مرکزی پیرامون محتوای این پیش‌نویس صادر نشده است.

فایل منتشر شده، نسخه‌ی شماره یک پیش‌نویس سند پروژه ارز دیجیتال ملی ایران به شمار می‌رود و با توجه به متن پیش‌نویس، این سند هنوز در دست ویرایش است و نسخه‌ی نهایی نیست.

این سند از سه بخش با عنوان‌های تعاریف، ماهیت کلی پول دیجیتال بانکهای مرکزی و ریال‌دیجیتال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است. در ادامه، متن این سند پیرامون هدف بانک مرکزی از تهیه‌ی این سند را مشاهده خواهید کرد:

“هدف از تهیه این سند، ایجاد بستری بهمنظور تبیین اهداف، ابعاد، تهدیدها و فرصتهای توسعه ریال دیجیتال بانک مرکزی جمهوری اسالمی ایران میباشد. با عنایت به ابعاد وسیع و ماهیت کمتر شناخته شده و بین رشتهای این پدیده، بررسی الزامات و اثرات توسعه ریال دیجیتال بانک مرکزی از جهات اقتصادی، فنی و کسب و کاری ضروری به نظر میرسد. این سند سعی دارد تا با مرور ابعاد مختلف مساله، دورنمای مناسبی از مختصات ریال دیجیتال بانک مرکزی برای ذینفعان موضوع ترسیم نماید.”

در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از این سند را جهت توضیحات بیشتر ملاحظه کنید:

photo1661423461

photo1661423461 1

photo1661423461 2photo1661423461 3photo1661423461 4photo1661423461 5photo1661423461 6

منبع: زوم ارز


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده