آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا بازرس ویژه جک اسمیت پیامک های توییتری دونالد ترامپ را دریافت کرده است؟

آیا بازرس ویژه جک اسمیت پیامک های توییتری دونالد ترامپ را دریافت کرده است؟

آیا بازرس ویژه جک اسمیت پیامک های توییتری دونالد ترامپ را دریافت کرده است؟

تویتر درخواست تجدیدنظر خود را از حکم دادگاهی که شرکت را به دلیل عدم پاسخگویی فوری به حکم جستجوی اطلاعات مربوط به حساب توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، تحقیر کرده بود، از دست داده است. پلتفرم رسانه های اجتماعی در نهایت رعایت شد.

حکم اولیه، که تحریمی ۳۵۰۰۰۰ دلاری نیز داشت، در ماه مارس صادر شد و رد درخواست تجدیدنظر توییتر در ۱۸ ژوئیه ارائه شد. اما جزئیات این پرونده مشخص شد. عمومی نیست و فقط در روز چهارشنبه فاش شد – با اطلاعات مهر و موم شده توسط دادگاه اصلاح شده است.

این پرونده بخشی از تحقیقات برجسته بازرس ویژه جک اسمیت در مورد شورش ۶ ژانویه ۲۰۲۱ در ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن دی سی است.

اگرچه پرونده‌های دادگاه مشخص نمی‌کنند که در نهایت توییتر چه اطلاعاتی را ارائه کرده است – حکم جستجوی ۱۷ ژانویه به توییتر دستور داده شد تا “داده‌ها و سوابق مربوط به حساب توییتر @realDonaldTrump را تولید کند” – احتمالاً پیام‌های مستقیم رد و بدل شده با دیگران است. کاربران توییتر بقیه فعالیت های ترامپ در این پلتفرم پست های عمومی بود که با ۸۸ میلیون دنبال کننده اش به اشتراک گذاشته شد، تا زمانی که پس از شورش از سایت خارج شد.

طبق بایگانی، دولت برای ارائه حکم جستجو و دستور عدم افشای اطلاعات به توییتر مشکل داشت.

«دولت سعی کرد مقالات را از طریق وب‌سایت توییتر برای درخواست‌های قانونی ارسال کند، اما متوجه شد که وب‌سایت غیرفعال است. با این حال، هنگامی که دولت با مشاور توییتر تماس گرفت تا وضعیت انطباق توییتر را بررسی کند، وکیل توییتر اظهار داشت که او «هیچ چیزی در مورد [حکم] [w] نشنیده است».

حکم و تجدیدنظر

علاوه بر ارائه سوابق مورد جستجو با حکم جستجو، توییتر همچنین مشمول حکم عدم افشای اطلاعات بود و از اطلاع دادن به ترامپ یا هر شخص دیگری در مورد صدور حکم منع شد.

“دادگاه منطقه دریافت که “دلایل معقولی برای باور” وجود دارد که افشای حکم به رئیس جمهور سابق ترامپ “به طور جدی تحقیقات در حال انجام را به خطر می اندازد” با دادن “فرصتی برای از بین بردن شواهد، تغییر الگوهای رفتاری، [یا” ] به هم پیمانان اطلاع دهید،” پرونده دادگاه توضیح داد.

تویتر در نهایت با این استدلال که دستور عدم افشا حقوق متمم اول آن را نقض می کند، مقاومت کرد. این شرکت در ۲ فوریه درخواستی را برای لغو سفارش ارائه کرد. در جلسه ۷ فوریه، قاضی این استدلال را رد کرد و به توییتر دستور داد تا سوابق درخواستی را تا ساعت ۵ بعد از ظهر تهیه کند. در آن روز یا با افزایش جریمه های روزانه از ۵۰۰۰۰ دلار مواجه می شوید که هر روز دو برابر می شود.

دادگاه “نرخ هندسی” را اتخاذ کرد و اشاره کرد که توییتر بیش از ۴۰ میلیارد دلار فروخته شد و دارایی خالص مالک آن بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار بود.

این شرکت سه روز طول کشید تا از این امر پیروی کند، که منجر به یک حکم توهین آمیز و ۳۵۰۰۰۰ دلار جریمه شد. توییتر به آن احکام اعتراض کرد، اما هیئت سه قاضی در دادگاه استیناف ایالات متحده استدلال های آن را رد کرد و این ادعای دولت را تأیید کرد که دستور تهمت زدن «به نفع دولت قانع کننده است» و «به شدت طراحی شده است».

احکام جستجو و رسانه های اجتماعی

تصمیم سه‌شنبه آخرین فصل از نبرد مداوم بین دولت فدرال و شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی بر سر افشای اطلاعات خصوصی کاربران آن است. دادستان های فدرال به طور فزاینده ای به حکم های بازرسی و دستورات دادگاه تحت قانون ارتباطات ذخیره شده برای دسترسی به داده های نگهداری شده توسط شرکت های فناوری تکیه کرده اند.

منتقدان این عمل استدلال می‌کنند که دستورات عدم افشای همراه، مانع از ارائه اخطار معنی‌دار شرکت‌ها به کاربران آسیب‌دیده می‌شود. تحت وزارت دادگستری فدرال، در صورت عدم تمدید، حکم‌های اختناق معمولاً پس از یک سال منقضی می‌شوند.

تویتر در حال کار بر روی عدم امکان افشای پیام‌های مستقیم ارسال شده بر روی پلتفرم خود با اجرای رمزگذاری سرتاسر است.

این شرکت در ماه مه نوشت: “استاندارد باید این باشد که اگر کسی اسلحه را روی سر ما بگذارد، ما هنوز نمی توانیم به پیام های شما دسترسی داشته باشیم.” “ما هنوز کاملاً آنجا نیستیم، اما در حال کار روی آن هستیم.”

پیام‌های رمزگذاری‌شده در Twitter فقط برای مشترکین آبی توییتر پولی و کاربران تأیید شده در دسترس است. متا و پلتفرم مسنجر آن برای فیس بوک، ارتباطات رمزگذاری شده را ارائه می دهند، همانطور که پلت فرم اینستاگرام خود را نیز انجام می دهد – اما در هر سه مورد، این تنظیمات به صورت انتخابی است و پیام ها به طور پیش فرض رمزگذاری نمی شوند.

در حال حاضر، این مشکل برای کاربران برنامه Threads جدید متا و شبکه اجتماعی Bluesky در پروتکل AT مطرح است، زیرا این سرویس‌ها از پیام‌رسانی کاربر به کاربر پشتیبانی نمی‌کنند و پست‌ها به طور پیش‌فرض عمومی هستند.

شبکه اجتماعی Mastodon که بر اساس پروتکل ActivityPub ساخته شده است، پیام‌های مستقیم کاربر به کاربر را ارائه می‌کند، اما پلتفرم منبع باز رمزگذاری خارج از جعبه را ارائه نمی‌کند و در بیشتر موارد، مدیران هر یک به طور مستقل- اجرا سرور Mastodon از نظر تئوری می تواند پیام های هر کاربر را بخواند.

آسیب‌پذیری پیام‌ها در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی همان چیزی است که بسیاری از کاربران را به سمت پلتفرم‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده و منقضی مانند سیگنال، تلگرام و واتس‌اپ سوق داده است.


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده