آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

TVL در حوزه DeFi در یک حرکت چشمگیر از سال ۲۰۲۲ به ۸۰ میلیارد دلار دست یافت!

1708933821-4bcd4cb9271c32e2f3c9b69141fac7cbafb85852.jpg

TVL در حوزه DeFi در یک حرکت چشمگیر از سال ۲۰۲۲ به ۸۰ میلیارد دلار دست یافت!

به گزارش زوم ارز، TVL در صنعت مالی غیرمتمرکز، با اطلاعات اخیر، از سقف ۸۰ میلیارد دلار عبور کرده و به اوج‌هایی رسیده است که از زمان فروپاشی استیبل‌کوین ترا در ماه مه ۲۰۲۲ به وجود نیامده بود. برترین پلتفرم از نظر اندازه TVL، لیدو با خدمات استیکینگ مایع و مشتقات استیکینگ مایع مبتنی بر اتر  است. این پلتفرم با ۴۱ میلیارد دلار TVL، در برابر رقبای خود موقعیت برتری را تضمین می‌کند.

ارزش قفل شده در انبارهای مالی غیرمتمرکز از ۸۰ میلیارد دلار گذشته

یک سال و نه ماه از زمانی که استیبل‌کوین UST توسط Terra ارزش ۸۰ دلاری خود را از دست داده، می‌گذرد. در روز ۱ می قبل از سقوط، قیمت LUNA ترا به بسیار کمتر از یک سنت در ایالات متحده سقوط کرده است. در سال ۲۰۲۲، براساس سوابق آرشیو شده از Bitcoin.com News، ارزش کل قفل شده در حدود ۱۹۶.۶ میلیارد دلار بود. در آن زمان، Terra حدود ۲۸.۲۳ میلیارد دلار یا ۱۴.۳۶٪ از کل TVL را به خود اختصاص داده بود، با ۱۶.۴۸ میلیارد دلار در Anchor که کاملاً تبخیر می‌شد.

ارزش قفل شده در انبارهای مالی غیرمتمرکز
ارزش قفل شده در انبارهای مالی غیرمتمرکز

زمان‌های گذشته به خوبی در حافظه ما محو شده‌اند، اما سقوط Terra نه تنها باعث از بین رفتن ارزش قابل توجهی در بخش DeFi شد، بلکه منجر به فروپاشی شرکت‌ها و نهادهای تجاری نیز شد. پس از فصل زمستان کریپتو، ارزش تضمین شده در DeFi به طور قابل توجهی افزایش یافت و به ۸۰.۲۱ میلیارد دلار رسید. Lido با توجه به TVL بزرگترین، با ۲۹.۴۹ میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد.

پس از Lido، MakerDAO با TVL 8.66 میلیارد دلار، Aave با ۸.۵۶ میلیارد دلار، Eigenlayer با ۷.۹۵ میلیارد دلار و Justlend با ۶.۳۱ میلیارد دلار قرار دارند و لیست پنج بزرگترین پروتکل DeFi را تشکیل می‌دهند. وقتی در مورد توزیع این ثروت صحبت می‌شود، اتریوم در فضای DeFi برتری دارد و بیش از ۶۰ درصد از سهم TVL را به خود اختصاص می‌دهد. تا انتهای این هفته، مبلغ به میزان قابل توجهی ۴۶.۹۶۷ میلیارد دلار بین ۹۷۹ پروتکل DeFi که از شبکه اتریوم استفاده می‌کنند، توزیع شده است.

Tron به عنوان دومین بلاکچین بزرگ با TVL 8.484 میلیارد دلار که ۱۱.۰۱٪ از کل TVL DeFi را تشکیل می‌دهد، در رتبه دوم قرار دارد. BNB، Arbitrum، Solana و Bitcoin به عنوان شش بلاکچین بزرگ به ترتیب در اندازه TVL قرار دارند. در ۱۳۰ روز گذشته، ارزش قفل شده در DeFi بیش از ۴۲ میلیارد دلار افزایش یافته است. احیا شدن در بخش DeFi به نظر می‌رسد نشانه از بازیابی اعتماد کاربران در DeFi است. با این حال، پیش‌بینی طول عمر این حرکت هنوز مبهم است.

درباره ارزش قفل شده در دفی که در این هفته به بالای محدوده ۸۰ میلیارد دلار می‌رسد، چه فکر می‌کنید؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده