لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

اگر این پیشنهاد مالیاتی ارائه شود، می توان DeFi را از بین برد

اگر این پیشنهاد مالیاتی ارائه شود، می توان DeFi را از بین برد

اگر این پیشنهاد مالیاتی ارائه شود، می توان DeFi را از بین برد

به گزارش زوم ارز،

خزانه داری ایالات متحده و IRS اخیراً مقررات جدیدی را برای ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرده اند که می تواند تأثیر عمیقی بر اکوسیستم DeFi داشته باشد. این پیشنهاد نشان می‌دهد که پلتفرم‌هایی که معمولاً در فضای DeFi استفاده می‌شوند، مانند Uniswap و MetaMask، می‌توانند به عنوان «کارگزاران» طبقه‌بندی شوند. این طبقه‌بندی مستلزم جمع‌آوری اطلاعات مشتری است، الزامی که مغایر با اصول اساسی تمرکززدایی است.

تعریف پیشنهادی از کارگزار به طرز نگران کننده ای گسترده است و حتی به وب سایت هایی که با کیف پول های بلاک چین تعامل دارند نیز گسترش می یابد. این به طور بالقوه می تواند شامل کاوشگران بلاک چین و نرم افزار مالیاتی باشد، حوزه ای که بسیاری آن را بیش از حد از اختیارات نظارتی می دانند. منتقدان استدلال می کنند که این یک سوء تفاهم اساسی از فناوری بلاک چین از سوی نهادهای نظارتی را نشان می دهد.

۱/۴

“اپراتورهای وب‌سایت‌هایی که با کیف پول‌ها تعامل دارند”

با توجه به اینکه کیف پول به‌عنوان حساب واقعی بلاک چین تعریف می‌شود تا یک نرم‌افزار، این بدان معناست که با این کار *همه چیز* از جمله Etherscan و نرم افزارهای مالیاتی “کارگزار” هستند؟ https://t.co/wV93Gvl7Sw

— آدام کوکران (adamscochran.eth) (@adamscochran) 25 اوت ۲۰۲۳

پیامدهای این پیشنهاد بسیار گسترده است. به عنوان مثال، می‌تواند منجر به ایجاد باغ‌های دیواری توسط کارگزاری‌های مالی سنتی شود، در نتیجه ماهیت آنچه DeFi برای دستیابی به آن هدف است، تضعیف می‌کند. این می تواند منجر به نوعی تسخیر نظارتی شود که در آن سیستم غیرمتمرکز به یک پلوتوکراسی متمرکز بازگردانده می شود و سال ها پیشرفت در دموکراسی سازی مالی را نفی می کند.

علاوه بر این، این پیشنهاد نگرانی هایی را در مورد احتمال فرار مالیاتی ایجاد می کند. اگر پلتفرم‌ها عملیات خود را برای دور زدن این مقررات تغییر دهند، یا اگر کاربران به پلتفرم‌های غیر گزارش‌دهنده مهاجرت کنند، IRS ممکن است در جمع‌آوری مالیات با چالش‌هایی مواجه شود.

این صنعت فی نفسه مخالف مقررات نیست. بلکه به دنبال چارچوب‌های قانونی منطقی و آگاهانه است که تفاوت‌های ظریف فناوری را درک کند. با این حال، به نظر می رسد پیشنهاد فعلی نه منطقی است و نه آگاهانه. این تهدیدی است که نوآوری را خفه می کند و می تواند منجر به تمرکز مجدد سیستم های مالی شود و در نتیجه هدف DeFi را شکست دهد.

به طور خلاصه، در حالی که بدون شک برخی از مقررات برای بلوغ فضای کریپتو ضروری است، پیشنهاد فعلی خزانه داری ایالات متحده و IRS می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.


منبع: u.today

شیما شاکری
شیما شاکری
من شیما شاکری هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده