آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

انتشار رمز ارز در بانک مرکزی ایران

انتشار رمز ارز در بانک مرکزی ایران - پایگاه جامع زوم ارز

تولید رمز ارز ها در بانک مرکزی در حال انجام است؛ پایگاه جامع زوم ارز به نقل از خبرگزاری مهر وضعیت انتشار رمز ارز در بانک مرکزی ایران را در این مقاله به شما اطلاع رسانی میکند

لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

آخرین وضعیت تولید و انتشار رمز ارز در بانک مرکزی ایران ؟

به گزارش مهر : معاون فناوری بانک مرکزی با بیان اینکه انتشار پول در انحصار بانک مرکزی است و هیچ رمز ارز دیگری را به جز رمز ارز بانک مرکزی قبول نداریم، گفت: بعید است که این ارز دیجیتال امسال رونمایی شود.

در مصاحبه مهران محرمیان ،  با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که آئین نامه مرتبط با انتشار رمز ارزها در چه مرحله‌ای است، گفت: بانک مرکزی همچنان بر روی آئین‌ نامه تدوین شده در خصوص رمز ارزها در حال کار و بررسی کارشناسی است و باید اجازه داد تا مجموعه اقداماتی که این بانک انجام داده، به نتیجه برسد؛ تا زمانی که به جمع‌ بندی نرسیده است، نمی‌توان انتشار عمومی داد.

کاربرد رمز ارز در اقتصاد

معاون فناوری بانک مرکزی با بیان اینکه این نهاد به عنوان سیاستگذاری پولی کشور، موضع خود را در مورد رمز ارزها در گذشته اعلام کرده، افزود: این موضع و نقش برای رمزارزها در اقتصاد ایران، همچنان محفوظ است.

وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها ، صرفاً بر روی ماینینگ متمرکز شده‌اند و بانک مرکزی سیاستگذاری‌ های مرتبط با استفاده از رمز ارزها و کاربرد آن در اقتصاد ایران را انجام خواهد داد.
وی تصریح کرد: موضع بانک مرکزی در این رابطه، انتشاررمز ارز توسط بانک مرکزی است.

محرمیان در پاسخ به این سوال که فرصت شش ماهه صاحب نظران در مورد دستورالعمل رمزارز به پایان رسیده است، گفت: ما در راستای همان دستورالعمل گام برداشته و تولید رمزارز بانک مرکزی را پیگیری می‌کنیم ؛ در این زمینه نظراتی به دست ما رسیده که دسته‌بندی شده‌اند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا رمزارز بانک مرکزی امسال رونمایی می‌شود، گفت: من فکر نمی‌کنم که رمز ارز بانک مرکزی به امسال برسد و بتوان آن را نهایی کرد.

خط قرمز بانک مرکزی

وی در پاسخ به این سوال که آیا رمز ارزهایی که از سوی برخی از بانک‌ ها با پشتوانه طلا تولید شده است ، از سوی بانک مرکزی به رسمیت شناخته می‌شوند، گفت: خط قرمز بانک مرکزی ، خلق پول و انتشار پول است ؛ چرا که انتشار پول ، در تمام کشورهای دنیا ، در انحصار بانک مرکزی است و ما چیزی به جز آن را قبول نخواهیم کرد.

محرمیان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه، آیا بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاستگذار، در این رابطه کند عمل نمی‌کند، تصریح کرد: ما معتقد نیستیم که در این رابطه دیر شده است
چراکه هیچ کشوری در دنیا، نمونه رمزارز ملی یا بانک مرکزی موفقی، تاکنون ارائه نداده است و ما می‌توانیم جزو کشورهای آوانگارد و پیشرو در این عرصه باشیم.
آیا پروژه رمز ارز بانک مرکزی موفق خواهد شد؟ آیا محقق خواهد شد؟

منبع: خبرگزاری مهر

طاهره محمدیان
طاهره محمدیان
کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده