آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

افزایش ۳ میلیارد دلاری نرخ بهره در بازار کریپتو در طی ۲۴ ساعت اخیر!

افزایش ۳ میلیارد دلاری نرخ بهره در بازار کریپتو در طی ۲۴ ساعت اخیر!

با توجه به گزارش زوم ارز، بازار ارزهای دیجیتال به دنبال جذب سرمایه جدید از سراسر جهان است و تلاش می‌کند تا از رشد چشمگیر خود بهره ببرد.

طبق آمارهای Coinalyze، علاقه‌مندی به بازار ارزهای دیجیتال جهانی روز به روز افزایش می‌یابد و به بالاترین سطح خود، ۴۷.۴۳ میلیارد دلار، رسیده است. در حال حاضر بازار مشتقات باز شده دارای ۴۴.۵۶ میلیارد دلار قراردادهای تجاری است که می‌تواند منجر به ایجاد استخرهای نقدینگی و افزایش نوسانات شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

به‌طور خاص، حساب Coinalyze درباره‌ی افزایش بیش از ۳ میلیارد دلاری نرخ بهره بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته گزارش داد. این افزایش ناگهانی پس از صعود بیت‌کوین از ۶۱,۰۰۰ دلار به ۶۷,۰۰۰ دلار اتفاق افتاده است و هدف آن رسیدن به بیشترین قیمت تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

پیش بینی انحلال طولانی‌مدت در بازار کریپتو

با این وجود، این ناپایداری منجر به افزایش استخرهای نقدینگی بزرگی در جهت نزول شده است که توسط قیمت‌های انحلال توسط تاجران به دلیل بازگشایی به وجود آمده است. بنابراین، بیت‌کوین و بیشتر ارزهای دیجیتال در معرض خطر فشردگی طولانی مدتی قرار دارند که ممکن است به افت کوتاه مدتی منجر شود.

این احتمال در نقشه‌ی حرارتی انحلال ارائه شده توسط CoinGlass قابل مشاهده است، با بیش از ۳ میلیارد دلار انحلال در حوالی ۵۰,۰۰۰ دلار. این منطقه قیمتی به عنوان یک مقاومت روانی اصلی شناخته می‌شود و احتمال بازگشت به هدف‌های پس از این رقم را افزایش می‌دهد.

نقشه‌ی حرارتی انحلال
نقشه‌ی حرارتی انحلال

به طور خلاصه، افزایش سود باز همیشه نشان دهنده افزایش سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتال است، اما این امر همراه با خطرات و هزینه‌های بالایی می‌آید. چنین جریانی که به شدت به موقعیت‌های خرید اضافه می‌شود، باعث ایجاد عدم تعادل‌هایی می‌شود که می‌تواند مورد سوءاستفاده توسط معامله‌گران هوشمند و بازارسازان قرار بگیرد.

در مورد بیت‌کوین، این ممکن است به معنای کاهش تا حدود ۲۵ درصدی از ۶۷۰۰۰ دلار به ۵۰۰۰۰ دلار باشد. این امر معمولاً یک تصحیح تاریخی در طول دوره‌های گاونر است. بنابراین، سرمایه‌گذاران باید با احتیاط و اندازه‌گیری دقیق هنگام معامله رفتار کنند و در صورتی که از ابزارهای معاملات جانبی استفاده می‌کنند، مدیریت مناسبی را اعمال کنند.

منبع: finbold.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده