آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا ارقام احساسات مصرف کننده ایالات متحده در این هفته، بازارهای کریپتو را به سمت سقوط خواهد کشاند؟

آیا ارقام احساسات مصرف کننده ایالات متحده در این هفته، بازارهای کریپتو را به سمت سقوط خواهد کشاند؟

به گزارش زوم ارز، در ایالات متحده، در هفته آغاز شده از ۱۵ ژانویه، چندین رویداد اقتصادی کلیدی و گزارش درآمد سه‌ماهه برگزار خواهد شد. این رویدادها شامل داده‌های فروش و احساسات مصرف‌کننده می‌باشند. همچنین، بازارهای کریپتو در طی هفته گذشته به دلیل کمرنگ شدن تأیید ETF بیت کوین در حال کاهش بودند. اما آیا این کاهش در بازارهای کریپتو ادامه خواهد یافت؟

در خروجی اقتصاد کلان The Kobeissi Letter، رویدادهای اقتصادی کلیدی در ایالات متحده برای هفته جاری لیست شده است. این هفته بعد از یک هفته پرنوسان در بازارهای رمزارز، تأیید برجسته ETF بیت کوین اسپات مهم است.

رویدادهای اقتصادی این هفته

در روز مارتین لوتر کینگ، که یک روز تعطیل در ایالات متحده است، سرمایه‌گذاران با توجه به پیش‌بینی کاهش نرخ بهره در اوایل ماه مارس، بر روی گزارش‌های اقتصادی تمرکز خواهند کرد.

در تاریخ ۱۷ ژانویه، گزارش فروش خرده‌فروشی ماه دسامبر منتشر خواهد شد. این گزارش اطلاعاتی درباره میزان هزینه‌های مصرفی مرتبط با کالاهای دائمی و غیردائمی توسط مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند.

علاوه بر این، این گزارش به سنجش وضعیت اقتصاد، الگوهای هزینه‌های مصرف‌کننده و فشارهای تورمی خرید کمک می‌کند.

در روز چهارشنبه، گزارش تولید صنعتی نیز منتشر خواهد شد. این گزارش که توسط فدرال رزرو منتشر می‌شود، حجم تولید صنایع ایالات متحده مانند تولید، معدن و تاسیسات را نشان می‌دهد و به عنوان یک شاخص پیشرو برای رشد تولید ناخالص داخلی و عملکرد اقتصادی استفاده می‌شود.

همچنین در تاریخ ۱۹ ژانویه، گزارش اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده منتشر خواهد شد. این گزارش ارقامی درباره سطح اطمینان مصرف‌کنندگان درباره هزینه‌ها را ارائه می‌دهد و توسط فدرال رزرو برای محاسبه شاخص انتظارات تورمی استفاده می‌شود.

تقویم اقتصادی هفتگی. منبع: X/@markets_bot
تقویم اقتصادی هفتگی. منبع: X/@markets_bot

همچنین، در هفته جاری، گزارش‌های درآمد سه‌ماهه از چندین بانک بزرگ انتشار خواهد یافت. در روز سه‌شنبه، بانک گلدمن ساکس، مورگان استنلی و PNC Financial درآمدهای فصلی خود را گزارش خواهند کرد و روز بعد نوبت بانک چارلز شواب است.

در اواخر هفته گذشته، جیم کرامر، مجری تلویزیونی که اخیراً باعث رشد بیت کوین شده بود، نظر خود را تغییر داد و گفت: “تا به امروز [۱۲ ژانویه]، ما در بخش مراقبت‌های بهداشتی و بانکی عملکرد بزرگی داشته‌ایم، اما آیا فناوری می‌تواند مانند بیت کوین به موفقیتی غیرقابل پیش‌بینی دست یابد؟”

چشم انداز بازار رمزنگاری

بازارهای رمزارز در آخر هفته به آرامی در حال عقب نشینی بودند و تا معاملات صبح دوشنبه در آسیا به ۱.۷۵ تریلیون دلار کاهش یافتند.

نمودار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال 30d. منبع: CoinGecko
نمودار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۳۰d. منبع: CoinGecko

علاوه بر این، با تحقق تصحیح در بازار ارزهای دیجیتال که پیش‌بینی شده بود، بازارها از بالاترین سطح سالانه خود در تاریخ ۱۰ ژانویه، با یک کاهش ۶ درصدی روبرو شدند.

قیمت بیت کوین در معاملات اولیه به کمترین سطح سال ۲۰۲۴، یعنی ۴۱۷۵۰ دلار، سقوط کرد و در زمان نوشتن این مقاله به ۴۲۲۱۶ دلار بازگشت یافت. همچنین، بیت کوین از زمان اوج خود در هفته گذشته که ناشی از ETF بود، با یک کاهش ۱۳ درصدی مواجه شده است.

درباره سایر ارزهای دیجیتال، آلت‌کوین‌ها در وضعیت مختلفی قرار دارند؛ ETH، ADA و TRX ضرر دیده‌اند، در حالی که LINK و TON سودآور بوده‌اند.

منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده