آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازارهای کریپتو با کاهش قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح ماهانه ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافتند.

بازارهای کریپتو با کاهش قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح ماهانه ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافتند.

به گزارش زوم ارز، با توجه به تأیید چندین ETF توسط SEC ایالات متحده در هفته گذشته، قیمت بیت کوین ادامه کاهش خود را پیدا کرده و به پایین‌ترین سطح خود از اواسط دسامبر ۲۰۲۳، یعنی زیر ۴۱،۰۰۰ دلار، رسیده است.

وضعیت آلتکوین ها نیز با قیمت‌های پایین برابر است و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال تقریباً ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

BTC کمتر از ۴۱ هزار دلار است

هفته گذشته به دلیل تأیید ۱۱ ETF بیت کوین توسط SEC، بازار بسیار پرنوسان شد. قیمت بیت کوین با یک حرکت بالا به بالاترین سطح خود در نزدیکی دو سال گذشته، یعنی ۴۹،۰۰۰ دلار، رسید. اما پس از آن، یک اصلاح شدید رخ داد و باعث سقوط دارایی با حدود ۷،۰۰۰ دلار کاهش شد.

در آخر هفته، بازار توانست کمی بهبود یابد و به قیمتی در زیر ۴۳،۰۰۰ دلار متوقف شد. اما پس از این حرکت غیرمعمول، خرس‌ها در ۲۴ ساعت گذشته دوباره فشار آوردند و باعث شروع سقوط آزادی شدند.

این بار بیت کوین به زیر ۴۰،۸۰۰ دلار سقوط کرد و پایین‌ترین سطح قیمتی خود را در یک ماه نشان داد. در حال حاضر، قیمت آن کمی افزایش یافته و به بالای ۴۱،۰۰۰ دلار رسیده است، اما هنوز با ۳.۵ درصد کاهش در روز روبرو است.

سرمایه بازار به ۸۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته است و دامیننس بیت کوین بر روی سایر ارزهای دیجیتال (الت‌ها) کمتر از ۵۰٪ است.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

Alts قرمز می شود

فضای آلت کوین نیز هنوز شکوفا نشده است و رنگ قرمز تقریباً در تمام نمودارها غالب است. اتریوم پس از چند هفته حفظ قیمت بالا، با ۲.۵ درصد کاهش به زیر ۲،۵۰۰ دلار معامله می‌شود. ریپل، کاردانو، داج‌کوین، پلکادات، ترون، چین‌لینک، تون‌کوین و پلیگان حدوداً با ۱٪ تا ۵٪ کاهش یافته‌اند.

سولانا، آوالانچ، ICP و یونی‌سواپ نیز در همان بازه زمانی با ۶٪ تا ۹٪ کاهش روبرو هستند. اما کاهش حتی دردناک‌تر از شرکت‌هایی مانند HNT، SI، ENS، LUNC و AKT است؛ زیرا تمامی آنها در طول ۲۴ ساعت گذشته با اعداد دو رقمی کاهش یافته‌اند.

حجم بازار کل دارایی‌های رمزنگاری در یک روز گذشته با ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته و در سایت CoinMarketCap به ۱.۶۳۰ تریلیون دلار کاهش یافته است.

جدول رمز ارزها
جدول رمز ارزها


منبع: cryptopotato.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده