آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازارهای کریپتو یک شبه ۲۵۰ میلیارد دلار از دست دادند زیرا بیت کوین ۸ هزار دلار سقوط کرد!

بازارهای کریپتو یک شبه ۲۵۰ میلیارد دلار از دست دادند زیرا بیت کوین ۸ هزار دلار سقوط کرد!

بازارهای کریپتو یک شبه ۲۵۰ میلیارد دلار از دست دادند زیرا بیت کوین ۸ هزار دلار سقوط کرد!

به گزارش زوم ارز، ارز دیجیتال اولیه دیروز به بالاترین سطح خود با تقریباً ۷۴,۰۰۰ دلار رسید، اما با ظهور خرس‌ها، قیمت آن به سمت جنوب و پایین‌ترین سطح هفتگی خود کاهش یافت.

آلت‌کوین‌ها نیز در ۲۴ ساعت گذشته با افت قیمت دو رقمی از قبیل XRP، ADA، AVAX، DOGE و SHIB آسیب‌های زیادی دیده‌اند.

نزول روزانه بیت کوین

مسیر قیمت بیت کوین در چند هفته اخیر جذاب نبوده است. پس از شکستن سطح ۵۰,۰۰۰ دلار، این دارایی تنها به سمت نزول می‌رود، در حالی که در هفته گذشته قیمت بیت کوین به بالاترین میزان خود از ۶۹,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ رسید.

با این حال، پس از شروع قوی، BTC ادامه داد و پس از بهبودی از اصلاح اجتناب‌ناپذیر، به صعود ادامه داد، اما در پایان هفته گذشته به بیش از ۷۰,۰۰۰ دلار و در صبح روز قبل به ۷۳,۹۰۰ دلار (در Bitstamp) رسید، به بالاترین سطح فعلی خود.

بعد از رالی چشمگیر، علائمی ظاهر شد که اشاره به احتمال وجود یک اصلاح معوقه داشت. این اصلاح در واقع دیروز با کاهش به ۷۰,۰۰۰ دلار آغاز شد و امروز با کاهش بیشتر به پایین‌ترین سطح هفتگی ۶۵,۶۰۰ دلار، تشدید یافت.

در حال حاضر، قیمت دارایی تا حدی بهبود یافته و به بیش از ۶۷,۰۰۰ دلار رسیده است. با این حال، ارزش بازار کل با بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته و به بیش از ۱.۳ تریلیون دلار در CoinGecko رسیده است. سهم آن از سایر ارزها هم به ۴۹.۵% کاهش یافته است.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

همان‌طور که معمولاً در بازار کریپتو، هر گاه بیت کوین قیمت‌های شدیدی تجربه کند، آلت‌کوین‌ها نیز به همین شدت در این حرکت‌ها دست می‌دهند. به عنوان مثال، اتریوم که به بالای ۴۰۰۰ دلار رسیده بود، با افت ۷٫۵ درصدی به زیر ۳۷۰۰ دلار فرو رفت. همچنین، BNB که روز گذشته قیمت بالای سال‌ها را ثبت کرده بود، اکنون با تصحیح روزانه مشابه، حدود ۵۷۰ دلار کاهش یافته است.

این افت قیمت نه تنها به آلت‌کوین‌های معروفی مانند Cardano، Avalanche، Dogecoin، Ripple، Polkadot، Polygon، Toncoin و Shiba Inu اعمال شده است، بلکه بسیاری از جایگزین‌های با سرمایه متوسط و کم نیز در وضعیت مشابهی قرار گرفته‌اند. این افت قیمت منجر به از دست دادن بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار ارزش کل بازار کریپتو در یک روز شده و باعث کاهش آن در CoinGecko به ۲٫۶۵ تریلیون دلار شده است.

منبع: cryptopotato.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده