آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مدیر عامل بیت‌گت: KYC ارز های دیجیتال ممکن است به طور فزاینده ای سختگیرانه شود

مدیر عامل بیت‌گت: KYC ارز های دیجیتال ممکن است به طور فزاینده ای سختگیرانه شود

مدیر عامل بیت‌گت: KYC ارز های دیجیتال ممکن است به طور فزاینده ای سختگیرانه شود

به گزارش زوم ارز، به گفته گریسی چن، مدیر عامل بیت‌گت، انتظار می‌رود اقدامات رمزنگاری شناخت مشتری (KYC) به طور فزاینده‌ای سخت‌گیرانه شود و کاربران را ملزم به تأیید چندین بار در سال کند.

“این امکان وجود دارد که در آینده نزدیک، انجام مراحل منظم KYC به استاندارد جدیدی در بازار تبدیل شود و کاربران را ملزم کند که هویت خود را چندین بار در سال تأیید کنند. چن در مصاحبه ای به The Block گفت. “به نظر می رسد که ادغام داده های بیومتریک در فرآیندهای KYC نیز در حال افزایش است. اگرچه نظرات در مورد این موضوع ممکن است متفاوت باشد، اما به طور قابل توجهی فعالیت های افراد کلاهبردار را پیچیده می کند.”

شرایط اجباری KYC پلت فرم مبادله مشتقات رمزنگاری و مبادلات کپی از تاریخ ۱ سپتامبر برای کاربران جدید و از ۱ اکتبر برای کاربران فعلی به اجرا گذاشته شد تا بتوانند واریز کنند. و تجارت کنید.

چن گفت: «برخی رویه‌ها برای اطمینان از ادامه عملیات جهانی و تأمین امنیت و ثبات برای کاربران ضروری شده‌اند. .

چن گفت: «اول، ما اولین صرافی نیستیم که KYC اجباری را معرفی می‌کنیم. ثانیاً، این یک روند غالب بازار است که موضوع زمان بود و یک تحول غیرمنتظره نبود. به طور کلی، اجرای این نیازمندی‌های به‌روزرسانی شده، کمترین تأثیر را بر اکثر کاربران ما دارد که به دنبال یک پلتفرم قابل اعتماد و امن برای عملیات خود هستند.»

افزایش KYC اجباری در کریپتو

این اقدام Bitget به دنبال رقبای ارز دیجیتال KuCoin و Bybit در معرفی رویه‌های KYC اجباری برای کاربران در اوایل سال جاری است.

چن گفت: «ما مطمئن هستیم که با گذشت زمان، کاربران از نقش KYC در ایجاد اعتماد قدردانی خواهند کرد، زیرا به شرکت‌های رمزنگاری کمک می‌کند از آنها در برابر کلاهبرداری و پولشویی محافظت کنند. ما با رعایت مقررات AML و KYC، تعهد خود را به شفافیت نشان می دهیم که باعث ایجاد اعتماد در شرکا می شود. همچنین ما را با استانداردهای نظارتی جهانی هماهنگ می‌کند.”

این حرکت همچنین به دنبال برنامه Bitget برای گسترش حضور جهانی خود به عنوان بخشی از “فراتر از استراتژی مشتقات” است. بیت‌جت در ماه آوریل یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری Web3 راه‌اندازی کرد و ۳۰ میلیون دلار در کیف پول چند زنجیره‌ای BitKeep غیرمتمرکز در ماه مارس سرمایه‌گذاری کرد و متعاقباً آن را به کیف پول Bitget تغییر نام داد. همچنین یک سرمایه‌گذاری استراتژیک ۱۰ میلیون دلاری از شرکت سرمایه‌گذاری دراگونفلای کپیتال در آوریل گرفت و محصول وام‌های رمزنگاری را در ماه جولای راه‌اندازی کرد.

در حالی که از زمان راه‌اندازی پلتفرم در سال ۲۰۱۸، KYC بخشی از رویه‌های Bitget بوده است، در ابتدا، کاربران می‌توانستند بدون KYC کامل به برخی خدمات دسترسی داشته باشند، به خصوص اگر با مبالغ قابل توجهی سروکار نداشته باشند.

«پیش از این، عملیات خاصی که شامل مبالغ قابل توجهی پول و دسترسی به طیف کامل خدمات نبود، بدون انجام KYC امکان پذیر بود. با این حال، ما اکنون به مدلی منتقل شده‌ایم که در آن KYC کامل برای دسترسی به تمام خدمات صرافی اجباری است.

KYC به تنهایی برای جلوگیری از جرایم مالی کافی نیست

چن استدلال کرد اگرچه اقدامات KYC می تواند به مهار فعالیت های غیرقانونی مانند پولشویی کمک کند، اما این یک گلوله نقره ای نیست که بتواند از همه جرایم مالی جلوگیری کند.

چن گفت: «علیرغم پیشرفت‌های انجام شده در فرآیندهای [KYC و AML] در دهه گذشته، اثربخشی آنها اغلب کوتاه است، زیرا صرافی‌های رمزنگاری به راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه، پایدار و مقیاس‌پذیرتر برای کشف و بررسی جرایم مالی نیاز دارند.< /p>
چن افزود: راه‌حل‌های آتی باید از فناوری‌های نوآورانه، از جمله بهبود جریان کار، تجزیه و تحلیل، کنترل انسانی، اتوماسیون فرآیند رباتیک، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای تقویت و تسریع در تشخیص و اصلاح ریسک استفاده کنند. او گفت: “همسویی نزدیک با تغییرات در چارچوب نظارتی ضروری است” و همچنین تقویت “نظارت فنی و انسانی بر اسناد و معاملات” ضروری است.
به گفته چن

به‌ویژه هوش مصنوعی پاسخی پویا به چالش‌های مدرن ارائه می‌دهد و تلاش‌های انطباق با مقررات را افزایش می‌دهد.

MD Bitget گفت: “یک راه حل به خصوص امیدوار کننده در استفاده از هوش مصنوعی است که پتانسیل ایجاد یک تحول اساسی در قابلیت های AML را دارد.”

او افزود: “هوش مصنوعی ظرفیت ارائه کارایی عملیاتی قابل توجهی را در زمینه های حیاتی مانند بررسی دقیق مشتری، غربالگری و کنترل های نظارت بر تراکنش دارد.” “به عنوان مثال، سیستم های سنتی نظارت بر تراکنش های AML اغلب تعداد بیش از حد هشدارهای مثبت کاذب را تولید می کنند که منجر به بارهای عملیاتی قابل توجهی می شود.”

مشکلات مربوط به نشت داده های شخصی

با توجه به نشت قابل توجهی از اطلاعات شخصی از شرکت‌های رمزنگاری به دنبال جمع‌آوری داده‌های KYC در گذشته، مانند نشت داده‌های شرکت کیف پول سخت‌افزاری رمزنگاری Ledger در سال ۲۰۲۰، چن اذعان کرد که باید بین امنیت و حریم خصوصی تعادل برقرار شود.

چن گفت: «کل گروه‌های هکری وجود دارند که به شکار داده‌های شخصی، شناسایی آسیب‌پذیری‌ها، انجام هک و فروش این اطلاعات در تاریک‌نت اختصاص داده شده‌اند. “با این حال، داده های کاربر ما با همان سطح امنیت ارزهای دیجیتال ذخیره می شود.”

چن افزود: “حفاظت از حریم خصوصی کاربر اولویت اصلی فرآیند KYC ما است.” ما از پروتکل های سختگیرانه و ابزارهای پیشرفته برای تضمین امنیت اطلاعات شخصی کاربران استفاده می کنیم. فروشندگان KYC ما باید قبل از اجرا یک ارزیابی امنیتی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که همه فروشندگان ما مطابق با استانداردهای امنیتی Bitget هستند و اطلاعات مشتریان ما به خوبی محافظت می شود.»


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده